کد خبر: ۷۳۷۶۶۷۱
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
کد خبر : ۷۳۷۶۶۷۱
گروه : کرمان » کرمان

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۱۳۵ سمن در سطح استان اعتبارنامه خود را از وزارت ورزش و جوانان دریافت کرده اند، از رشد ۱۰۷ درصدی این سمن‌ها نسبت به تحقق هدفگذاری آن در سال ۹۸نسبت به تحقق هدفگذاری آن در سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، میثم پاریزی، مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان کرمان که با موضوع مشارکت‌های اجتماعی با حضور بابایی فرماندار، رفیع زاده رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمان، رحیم پور مشاور مدیرکل ورزش و جوانان و سایر اعضا در محل فرمانداری کرمان برگزار شد، گفت: طی چند سال گذشته، وزارت ورزش و جوانان اهتمام ویژه‌ای به حوزه جوانان داشته است که بدین منظور، یک سوم بودجه وزارتخانه به این حوزه اختصاص یافته و متناسب با بودجه موجود و همت سمن‌ها اتفاقات خوبی رقم خورده است.

 

او افزود: سمن‌های جوانان در ایام اخیر که با بحران کرونا روبرو شدیم با همت و تلاش ستودنی نسبت به آسایش خانواده‌های نیازمند به بهترین شکل عمل کرده و با حمایت خیرین بیش از ۹ هزار بسته حمایتی را در سطح استان توزیع کردند.

پاریزی با اشاره به فعالیت‌های اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمان در بحث جوانان تصریح کرد: خوشبختانه این شهرستان جزو موفق‌ترین شهرستان‌های استان در حوزه جوانان است که در بسیاری از موارد از جمله برگزاری ستاد‌های ساماندهی، نمره قابل قبولی به خود اختصاص داده است.

 

او بیان داشت: شهرستان کرمان نخستین شهرستان است که نسبت به صدور احکام جوانان و اساتید دانشگاه عضو اصلی ستاد اقدام کرده است که این امر را به فال نیک گرفته ایم و امیدواریم با تلاش اعضا به عنوان پایلوت تمام برنامه‌های حوزه جوانان قرار گیرد.

دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان استان گفت: در حال حاضر حدود ۱۳۵ سمن در سطح استان، اعتبارنامه خود را از وزارت ورزش و جوانان دریافت کرده اند که از این تعداد حدود ۵۰ درصد مربوط به شهرستان کرمان است و با نگاه آماری باید تاکید کرد که رشد ۱۰۷ درصدی در زمینه افزایش سمن‌ها نسبت به تحقق هدفگذاری آن در سال ۹۸  صورت گرفته است.

 

پاریزی با اشاره به انتخاب چهار جوان به عنوان اعضای اصلی ستاد ساماندهی جوانان افزود: با توجه به شناختی که از سمن‌ها دارم انتخاب این افراد را بهترین انتخاب ممکن با توجه به فعالیت آن‌ها می‌دانم و امیدوارم با حضور این افراد در کنار صاحب نظران دانشگاه از این پس خروجی این ستاد کارشناسی‌تر باشد.

او تأکید کرد: انتظار می‌رود، روسای دستگاه‌ها با حضور خود یا نماینده تام الاختیار در جلسات نسبت به تحقق اهداف ستاد ساماندهی امور جوانان، دبیرخانه را یاری کنند.

 

رضا رفیع زاده، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمان با ارائه گزارشی از وضعیت ستاد ساماندهی امور جوانان این شهرستان گفت: در سال گذشته شهرستان کرمان در زمینه برگزاری ستاد و کمیته به صورت ۱۰۰ درصدی اقدام کرده که این جلسات ۲۴ مصوبه داشتند که ۲۰ مصوبه آن‌ها اجرایی شده است.

او به انتخاب چهار سمن عضو اصلی ستاد اشاره کرد و افزود: این افراد با مشورت مجمع استانی جوانان در حوزه‌های ازدواج، ورزش و فرهنگ انتخاب شدند.

 

در پایان از دستگاه‌های برتر حوزه جوانان درسال ۹۸ تقدیر و احکام جوانان عضو اصلی ستاد به دست مدیرکل ورزش و جوانان استان و فرماندار کرمان اهدا شد.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر