کد خبر: ۷۳۷۶۸۰۴
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۴
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۴
کد خبر : ۷۳۷۶۸۰۴
گروه : فارس » شیراز

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی فارس گفت: یکی از برنامه های راهبردی امسال ما در این کمیسیون صادرات محصولات شرکت های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان است که با جدیت دنبال می کنیم.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، یلدا راهدار در جلسه کمیسیون فناوری، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی که به صورت برخط برگزار شد، گفت: یکی از بخش‌هایی که علیرغم وجود پتانسیل‌های منحصر به فرد، جای خالی آن به شدت در استان احساس می‌شود بحث صادرات محصولات شرکت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات استان است.

او با بیان از سال گذشته مسایل زیربنایی صادرات محصولات فاوای استان را دنبال کردیم، افزود: مذاکرات مثبتی و مسیر‌های خوبی برای صادرات و اتصال محصولات حوزه فناوری، اطلاعات و ارتباطات استان به بازار‌های جهانی انجام شده که نتایج نهایی آن را تا آخر این ماه اعلام می‌کنیم.

عضو هیات رئیسه و رئیس کمیسیون فناوری، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی فارس اظهارداشت: یکی از مسایل زیرساختی فراهم شده برای صادرات این محصولات، حمایت و پشتیبانی اتاق ایران و اختصاص مشاوران متخصص ملی و بین المللی برای صادرات محصولات فارس است.

او اضافه کرد: از الزامات مهم برای صادرات محصولات حوزه فناوری، اطلاعات و ارتباطات استان تهیه داده‌ها و اطلاعات مشخص و جامع از فعالیت‌های در حال انجام در استان است که تلاش می‌کنیم این مهم با همکاری بازیگران فضای کسب و کار استان تهیه و در اختیار مشاوران قرار دهیم.

راهدار ادامه داد: محور امسال برنامه‌های ما در این کمیسیون شناسایی و اتصال محصولات شرکت‌های فناوری، اطلاعات و ارتباطات استان به بازار‌های صادراتی و ایجاد امکان مذاکرات حضوری (B ۲ B) تجار و فعالان این حوزه در استان با با خارج از کشور است.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی فارس عنوان داشت: از دیگر برنامه‌های امسال ما در این کمیسیون توجه به فعالیت آزادکاران و فعالان بازار کار در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ابعاد مختلف، پیگیری مطالبات صنفی فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان در حوزه‌های مالیات- بیمه و قانون کار و برگزاری دوره‌های مهارتی و آموزشی بر اساس نیاز بازیگران فضای کسب و کار فاوای استان است.

او تصریح کرد: همچنین از برنامه‌های دیگر این کمیسیون پرداختن به موضوع اقتصاد رسانه به مفهوم مطالبه فعالان حوزه فناوری، اطلاعات و ارتباطات با همراهی و مشارکت ذی نفعان این حوزه است.

راهدار افزود: تهیه بانک جامع اطلاعات فعالان حوزه فاوای استان، پایش فضای کسب و کار این حوزه و پیگیری جذب سرمایه گذاری و شکل دهی صندوق‌های سرمایه گذاری خطر پذیر نیز که از سال گذشته در دستور کار ما قرار داشت نیز در حال انجام است.

او بیان کرد: در آغاز شروع این کمیسیون نمای مشخصی از حوزه فناوری، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه در استان در دسترس نبود، اما امروز می‌توانیم اعلام کنیم فضای کسب و کار فاوای استان را شناسایی و نیاز‌های اصلی، تهدید‌ها و فرصت‌ها را استخراج کردیم و برای تحقق اهداف مشخص شده و رفع مشکلات برنامه ریزی کرده ایم.

مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان فارس نیز گفت: راه اندازی اینترنت خانگی با چهار برابر سرعت در شیراز، نصب ۳۲ سایت ارتباطی جدید در شیراز، احداث ۲۷ سایت ارتباطی در مسیر‌های جاده‌ای فارس و اختصاص ۳۵ میلیاردتومان برای تکمیل پوشب اینترنت مناطق روستایی از برنامه‌های ما در این اداره کل است.

مهرداد سهرابی ادامه داد: شیوع ویروس کرونا در کشور منجر به تحول مثبتی در عرصه آموزش‌های مجازی شده به طوری که در روند تحول در عرصه فعالیت‌های مجازی بسیار با شتاب بوده است.

نظام الدین خوارزمی رئیس نظام صنفی رایانه‌ای استان فارس هم به ارائه گزارش پیرامون پورتال جامعه کسب و کار‌های اینترنتی استان فارس به نام" فارس بی" پرداخت.

او اضافه کرد: فارس بی، به عنوان بانک جامع و یکپارچه اطلاعات کسب و کار‌ای آنلاین استان فارس با هدف گرد هم آوردن کسب و کار‌های اینترنتی استان فارس در شرایط شیوع ویروس کرونا، رفع نیاز‌های ضروری و به حداقل رساندن حضور و مراجعه مردم به واحد‌های صنفی وهمچنین رونق دهی کسب و کار‌های بومی است.
انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر