کد خبر: ۷۳۸۷۹۴۷
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳
۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳
کد خبر : ۷۳۸۷۹۴۷
گروه : قم » قم
معاون آموزش و پرورش استان قم مطرح کرد؛

رمضان بیگی گفت: بعد از ابلاغ پروتکل و دستورالعمل‌های بهداشتی به مدارس سطح استان آزمون نهایی دانش‌آموزان در ۱۰۰ پایگاه برگزار می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، مجتبی رمضان بیگی  معاون آموزش و پرورش استان قم با اشاره به تفاهم‌نامه وزارت بهداشت و آموزش و پرورش گفت: با توجه به شرایط حاکم بر کشور، دستورالعمل‌های بهداشتی منعقد شده بین دو نهاد، به مدارس ابلاغ شد به‌گونه‌ای که در حال حاضر با رعایت تمامی نکات و موارد بهداشتی امتحانات دانش‌آموزان در ۱۰۰ پایگاه آزمون نهایی در حال برگزاری است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان قم با بیان اینکه در این مدت چیزی که به‌طور جدی درباره محیط مدرسه مورد توجه قرار گرفته بهداشت محیط آن است تصریح کرد: بر کسی پوشیده نیست که بهداشت مدرسه در گروی بهداشت دانش‌آموزان و سلامت آنان نیز در گرو سلامت مدرسه است.

او با بیان اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط موجود یادآور شد: قبل از ورود دانش‌آموزان فضا و سطوح مدرسه کاملاً ضدعفونی می‌شود و به‌منظور رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی صندلی‌ها به فاصله یک تا دو متری تعبیه شده که بر این روند مجموعه علوم پزشکی استان نظارت دارند.

رمضان بیگی استفاده از ماسک و لوازم‌التحریر شخصی برای دانش‌آموزان را مورد تأکید قرارداد و گفت: هر دانش‌آموز مکلف به ارزیابی خود در سامانه سلامت است تا در صورت بروز هر مشکلی مدیر را در جریان قرار داده تا از آن‌ها در شرایط بهتر و موقعیت دیگری آزمون به‌عمل بیاید.

او در پاسخ به این سؤال که در صورت ادامه روند بیماری چه تمهیداتی برای سال تحصیلی جدید فراهم شده گفت: به‌دلیل اهمیت موضوع در صورت ادامه این وضعیت باید با برنامه‌ریزی مناسب بر تقویت فعالیت‌های مجازی پیش رویم تا سلامت دانش‌آموزان و همکاران ما به خطر نیافتد.

انتهای پیام/الف

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ