کد خبر: ۷۴۰۸۶۹۵
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰
۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰
کد خبر : ۷۴۰۸۶۹۵

فرماندار تربت حیدریه گفت: مشاغل جدیدی مانند بورس، ساخت و ساز و خرید و فروش ملک مانع تولید شده اند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، رستمی فرماندار تربت حیدریه در جلسه کارگروه اشتغال تربت حیدریه گفت: تحریم نفت جدای از ایجاد مشکلات اقتصادی برای کشور فرصت‌های مناسبی بوجود آورد و مارا از وابستگی ۴۰ساله از صنعت نفت به سمت استفاده از منابع دیگر سوق داد.

او افزود: کشور ما جز ۱۰ کشور برتر از نظر منابع خدادادی است که می‌توان با حمایت از معین‌های اقتصادی نقش آنان را در حوزه اقتصاد برجسته کرد.

فرماندار تربت حیدریه ادامه داد: اعتبارات تخصیص شده به شهرستان نباید به مرکز استان برگردد و مدیران بانک‌ها با تسهیل روند واگذاری اعتبارات خرد به افراد واجد شرایط باعث ایجاد اشتغال در سطح شهرستان افزایش شوند.

رستمی بیان کرد: شرایط کرونا باعث شد تربت حیدریه در جایگاه چهارم استان با اختصاص ۷۰میلیارد تومان  قرارگیرد که نیاز است فوراً کارگروه خاص و ویژه برای این شرایط تشکیل و روند تخصیص اعتبار به واحد‌های متضرر اجرایی شود.

او تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا باید کارگروه اشتغال، چالش‌ها و بحران‌های پیش رو را مدیریت کند تا شاهد لبریز شدن صبر مردم و اتفاقا مشابه آبان سال قبل نباشیم.

فرماندار تربت حیدریه تاکید کرد: بدلیل شرایط بد اقتصادی برای اقشار و اصناف آسیب پذیر نمیتوان از ادامه فعالیت آنان جلوگیری کرد چرا که دوباره با حجم زیادی از بیکاری، چک‌های برگشتی و تحت فشار قرار گرفتن افراد جامعه خواهیم شد.

 

مجلس دنبال فیلتر فضای مجازی نیست


زنگنه نماینده مردم تربت‌حیدریه در مجلش شورای اسلامی هم در این  نشست گفت: مجلس شورای اسلامی بدنبال فیلتر فضای مجازی نیست.

او افزود: شفاف سازی در استخدام‌های ادارت باید انجام شود و باید در اینگونه استخدام‌ها ادارات کار نظارت ویژه انجام بدهند تا نیرو‌ها بنا به عدالت و شایستگی استخدام شوند.

نماینده مجلس ادامه داد: روند ارائه آمار‌های غیر تخصصی و غیر واقعی باید اصلاح شود و به سمت آمار‌های شفاف و واقعی حرکت کنیم، متاسفانه در کشور سنجش عملکرد دستگاه‌های ایراد اساسی دارد و بعبارتی آمار زده شده ایم.

زنگنه بیان کرد: قیمت زعفران در بورس آبان ماه به ۱۳میلیون و ۵۰۰هزار تومان رسیده است و در سپرده گواهی که قیمت بروز زعفران است از مرز ۱۱میلیون و ۵۰۰میلیون تومان عبور کرده است.

او تصریح کرد: دلیل اختلاف قیمت در بورس و بازار به دلیل وجود این است که زعفران بازار دارای کیفیت مناسب نیست، زیرا درحوزه نگهداری و جمع آوری دقت کافی نمی شود و قیمت پوشال آن با نگین متفاوت است.

نماینده مجلس تاکید کرد: تعاونی‌ها در کشور، استان و شهرستان مورد کم لطفی قرار گرفته است و در حد انتظار ظاهر نشده اند و باتوجه به پتانسیل زعفران و پسته باید تعاونی بخصوص زعفران کاران با حضور زعفران داران و زعفران کاران با تسهیل فرآیند ثبت نهایی انجام شود.

انتهای پیام // ا. غ
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
سرباز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۱
سلام
من اول صبح برای خرید در کارگزاری آگاه سفارش می دهم سیستم هنگ می کند نوبت را هم نشان نمی دهد بعد از ساعت کاری هم که سیستم بسته می شود برای بعضی ها سیستم باز هست و خرید و فروش می کنند
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر