کد خبر: ۷۴۰۹۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۵
۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۵
کد خبر : ۷۴۰۹۳۰۶

عروسک آنابل (Annabelle) که در برخی از فیلم های ترسناک دارای عنوان آنابل دیده می شود در واقع بر اساس یک عروسک واقعی ساخته شده است.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، عروسک آنابل (Annabelle) که در برخی از فیلم‌های ترسناک دارای عنوان آنابل دیده می‌شود در واقع بر اساس یک عروسک واقعی ساخته شده است، عروسکی که گفته می‌شود باعث وحشت دو پرستار جوان و قتل یک مرد شده است. این عروسک در یک قاب شیشه‌ای قرار داشته که دعایی روی آن حک شده و یک لبخند مصنوعی زیر مو‌های قرمزش دیده می‌شود. زیر قاب شیشه‌ای عروسک آنابل یک تابلو سفید به اندازه کارت پستال قرار دارد که روی آن نوشته شده: «هشدار، به هیچ وجه باز نکنید». برای هر شخص بی اطلاعی این عروسک نیز عروسکی بزرگ شبیه «آن بد لباس» (Raggedy Ann) است که در اوایل قرن بیستم تولید شد، اما عروسک آنابل چیز دیگری است.

عروسک آنابل؛ داستان واقعی عروسک ترسناکی که الهام بخش The Conjuring شد

این عروسک سال هاست به خاطر تسخیر‌های شیطانی اش شناخته شده و دستکم دو مورد تجربه نزدیک به مرگ را موجب شده است. با این وجود، علاقه به عروسک شیطانی آنابل الهام بخش یک فرانچایز چندصد میلیون دلاری در صنعت سینما شده است. اما داستان عروسک آنابل تا چه اندازه واقعیت دارد؟ آیا آنابلِ عروسک محملی بیجان برای یک روح شیطانی در جستجوی یک انسان گمشده است یا یک عروسک بچگانه ساده و بی خطر که برای یک عمر داستان‌های سودآور مربوط به ارواح مورد سوء استفاده قرار گرفته است؟

عروسک آنابل؛ داستان واقعی عروسک ترسناکی که الهام بخش The Conjuring شد

تاریخچه عروسک آنابل واقعی

عروسک آنابلی که در موزه خانگی اسرارآمیز اد و لورین وارن نگهاری می‌شود اگر چه فاقد پوست شیشه‌ای و ویژگی‌های شبه زنده عروسک آنابل سینمایی است، اما عادی و ساده بودنش آن را ترسناک ساخته است. ظواهر دوخته شده آنابل عروسک، از جمله لبخند نصفه و نیمه و بینی سه گوش نارنجی روشن او یادآور خاطرات عروسک‌های دوران کودکی است. اگر می‌توانستید از اد و لورین وارن سوال کنید (که البته نمی‌توانید، چون اد در سال ۲۰۰۶ و لورین نیز در سال ۲۰۱۹ از دنیا رفتند) به شما می‌گفتند که اخطار زیر جلد شیشه‌ای عروسک آنابل فراتر از یک اخطار ساده است.

عروسک آنابل؛ داستان واقعی عروسک ترسناکی که الهام بخش The Conjuring شد

به ادعای این زوج متخصص در زمینه ارواح خبیثه و شیطانی، این عروسک مسئول دو تجربه نزدیک به مرگ، یک حادثه مرگبار و یک سری فعالیت‌های شیطانی است که در عرض نزدیک به ۳۰ سال رخ داده اند. اولین حادثه مرتبط با این عروسک ترسناک را می‌توان در سال ۱۹۶۸ دید زمانی که آنابل یک عروسک بسیار جدید بود. این داستان توسط دو زن جوان به وارن‌ها گفته شده و بعد‌ها توسط این دو بار‌ها و بار‌ها روایت شد. بر اساس این داستان، عروسک آنابل هدیه‌ای از جانب مادر به یک پرستار جوان به نام دونا (یا دیردره) برای جشن تولد ۲۸ سالگی او بوده است.

دونا که ظاهراً با دیدن این هدیه از جانب مادرش متعجب شده بود آن را به خانه‌ای که با دوست پرستارش، انجی، اجاره کرده بود برد. در ابتدا آنابل یک عروسک بسیار دوست داشتنی بود که روی کاناپه اتاق پذیرایی قرار داشت و با صورت رنگارنگش از مهمانان استقبال می‌کرد. اما مدت کوتاهی بعد دو پرستار به این نتیجه رسیدند که آنابل در اتاق حرکت می‌کند. دونا او را روی کاناپه اتاق پذیرایی گذاشته و سر کار می‌رفت، اما وقتی باز می‌گشت عروسکش را در اتاق خواب و در حالی می‌یافت که در بسته بود. دونا و انجی همچنین چندین بار نوشته‌هایی با عنوان «به من کمک کنید» را در خانه خود پیدا کرده بودند. به ادعای آنان، این نوشته‌ها روی یک کاغذ پوستی نوشته شده بود که از قبل در خانه آن‌ها وجود نداشت.

عروسک آنابل؛ داستان واقعی عروسک ترسناکی که الهام بخش The Conjuring شد

علاوه بر این، نامزد انجی که نام او لو بود یک روز که خانه نامزدش بود صدایی از اتاق خواب شنید که شبیه وارد شدن کسی با زور و خشونت بود. او بعد از رفتن به اتاق خواب متوجه چیز خاصی نشد تنها عروسک آنابل را در حالی که رو به پایین روی کف زمین افتاده بود یافت. مدت کوتاهی بعد لو متوجه دردی رو به افزایش روی سینه خود شده و وقتی پایین را نگاه کرد جای دو چنگال خونین را روی سینه خود دید که دو روز بعد محو شدند. بعد از این ماجرا، دو پرستار از یک رمال خواستند که مشکل آن‌ها را حل کند. او نیز یک جلسه احضار روح تشکیل داده و مدعی شد که عروسک آنابل در تسخیر روح یک کودک مرده به نام آنابل است، دختری که جنازه او سال‌ها قبل در نقطه‌ای پیدا شده بود که اکنون آپارتمان دونا و انجی روی آن ساخته شده بود.

رمال ادعا کرد که این روح از نوع مهربان و بی خطر بوده و تنها می‌خواهد دوست داشته شده و از او مراقبت شود. این دو پرستار نیز ظاهراً از توضیحات رمال قانع شده و تصمیم گرفتند به روح دخترک اجازه دهند در داخل این عروسک باقی بماند. به گفته وارن‌ها این آغاز دردسر‌های دو پرستار بود. آن‌ها بر این باور بودند که در واقع یک نیروی شیطانی در جستجوی یک میزبان انسانی در داخل عروسک آنابل بوده است و نه یک نیروی مهربان و خیرخواه.

عروسک آنابل؛ داستان واقعی عروسک ترسناکی که الهام بخش The Conjuring شد

نظر وارن‌ها در این باره چنین بود: «ارواح اشیاء بی جانی انند خانه و عروسک را به تسخیر در نمی‌آورند بلکه انسان‌ها را تسخیر می‌کنند. یک روح غیرانسانی می‌تواند خود را به یک مکان یا شیء وصل کرده و این اتفاقی است که در مورد آنابل رخ داده است. این روح کنترل عروسک را بدست گرفته و برای این که شناخته شود این تصور را ایجاد کرده که عروسک زنده است. در واقع روح نمی‌خواسته متصل به عروسک باقی بماند و تنها به دنبال یک میزبان انسانی بوده است». بدین ترتیب دو پرستار هنوز از ماهیت شیطانی و خیالات این روح مطلع نبودند. در تلاش برای بیرون کردن روح عروسک آنابل از خانه، این دو از یک کشیش به نام پدر هاگان کمک می‌خواهند و او نیز با مافوق خود که پدر کوک نام دارد تماس می‌گیرد و او نیز به وارن‌ها اطلاع می‌دهد.

این دو به سرعت متوجه تمام نشانه‌های تسخیر شیطانی مانند تله پورت (حرکت کردن عروسک)، تجسم مادی (نوشته‌های کاغذ پوستی) و نشانه‌های وجود یک هیولا (جای چنگال روی سینه لو) شدند. بدین ترتیب آن‌ها به سرعت دستور جن گیری در خانه این دو توسط پدر کوک را صادر کردند. در ادامه وارن‌ها عروسک آنابل را به موزه مرموز خود منتقل کردند به این امید که قدرت شیطانی آن به پایان برسد که البته به ادعای این دو تفکر اشتباهی بوده است.

عروسک آنابل؛ داستان واقعی عروسک ترسناکی که الهام بخش The Conjuring شد

دیگر اعمال شیطانی عروسک آنابل

بدنبال بیرون بردن عروسک آنابل از آپارتمان دونا و انجی، وارن‌ها متوجه چند فعالیت و فرآیند غیرطبیعی دیگر مرتبط با آن شدند که اولین آن‌ها تنها دقایقی پس از بیرون کردن روح از کالبد آن رخ داد. بعد از عملیات جن گیری در آپارتمان پرستاران، وارن‌ها آنابل را در صندلی پشت ماشین خود نشانده و کمربند او را بستند و تصمیم گرفتند که از بزرگراه به خانه نروند، زیرا می‌ترسیدند که عروسک جدیدشان هنوز در تسخیر روح شیطانی باشد.

عروسک آنابل؛ داستان واقعی عروسک ترسناکی که الهام بخش The Conjuring شد

اما حتی یک مسیر فرعی ایمن نیز در نهایت برای آنان دردسرساز شد. در راهشان به سمت خانه، لورین ادعا کرد که ترمز‌ها چند بار گیر کرده و از کار افتاده بودند که چندین بار نزدیک بود به تصادفات مرگبار منتهی شود. وی ادعا می‌کند که به محض اینکه اد آب مقدس را از کیفش بیرون آورده و روی عروسک ریخت، مشکل ترمز حل شد. بعد از رسیدن به خانه، اد و لورین عروسک را در اتاق مطالعه اد قرار دادند و شاهد حرکت و معلق شدن عروسک در هوا و طول اتاق بودند. حتی بعد از اینکه عروسک آنابل در یک دفتر خارج از ساختمان و در بسته قرار داده شد نیز به ادعای وارن ها، بعد از مدتی عروسک در خانه پیدا می‌شد. در نهایت وارن‌ها تصمیم گرفتند که آنابل را برای همیشه به زنجیر بکشند. آن‌ها یک شیشه بسیار خاص و محکم داشتند که دور آن یک لایه چوبی قرار داشته و روی آن دعا‌هایی نوشته شده بود.

عروسک آنابل؛ داستان واقعی عروسک ترسناکی که الهام بخش The Conjuring شد

اد برای تمام عمرش هر چند وقت یکبار دعایی طلسم گونه را در برای این عروسک می‌خواند تا از محبوس ماندنش مطمئن شود. یک بار کشیشی که به خانه وارن‌ها آمده بود عروسک آنابل را برداشته و توانایی‌های شیطانی او را به سخره گرفت. اد در این مورد به او هشدار داد، اما کشیش جوان صحبت‌های او را جدی نگرفت. در نهایت وقتی کشیش در حال بازگشت به خانه بود، خودرو او تصادف وحشتناکی داشت که نزدیک بود به مرگ وی منتهی شود. او ادعا کرد که پیش از تصادف آنابل را در آینه جلوی ماشین خود دیده است.

چند سال بعد یک بازدید کننده دیگر روی جلد شیشه‌ای عروسک آنابل ضربه زده و گفته بود که مردم احمق هستند به قدرت شیطانی این عروسک باور دارند. ظاهراً در راه بازگشت به خانه این مرد جوان کنترل موتورسیکلت خود را از دست داده و مستقیماً با یک درخت برخورد می‌کند که به مرگ او منتهی شده و نامزدش نیز تنها به شکلی معجزه آسا زنده می‌ماند. او بعد‌ها ادعا کرد که در هنگام حادثه در حال خندیدن و جوک گفتن در مورد عروسک آنابل بوده اند.

سال‌ها بعد در سال ۲۰۱۴، جیمز وان داستان آنابل را نوشت که در مورد یک عروسک چینی کوچک با خصوصیات واقعی یک دختر بچه و علاقه شدید به خشونت بود که در واقع وان در آن از آنابل واقعی الهام گرفته بود، هر چند تفاوتی‌هایی بین ان دو نیز وجود داشت. نسخه سینمایی بسیار ترسناک‌تر بوده و مو‌های طبیعی داشت. امروزه نیز اگر چه اد و لورین وارن فوت کرده اند، اما میراث جن گیری آن‌ها توسط دخترشان جودی و شوهرش تونی اسپرا ادامه دارد.

منبع:روزیاتو

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳۲
در انتظار بررسی: ۰
mohamadreza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
اصلام ترسناک نیست جرعت دارین فیلم بازی بچگانه ببینید
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
خداوکیلی برگام ریخت.
جاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
همه ش دروغه
رها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
خیلی باحاله ولی ترسناکه من که اگه همچین چیرایی رو ببینم درجا سکته میکنم دختر عمم پشت پرده ی کسی رو دیده خیلی وحشتناک لوده وقتی پرده رو زده کنار دیده فقط خواهرش خوابیده خیلی ترسیده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۳
نمیدونم چقدر داستانش راسته ولی اگه توجه کرده باشین تو این داستانها هرکسی که عروسکرو مسخره کرده دچار تجربه نزدیک به مرگ شده خوب این نشون میده انگار نمیخوان ما اون عروسکرو مسخره کنیم کسایی مثل ما که دلگرمیمون الله هستش از این چیز ها نمیترسیم اصلا چون میدونیم الله مراقبمونه ولی بعضیها ممکنه خیلی بتر سن و زندگیشون دچار مشکلاتی گاها جبران نشدنی بشه ماهم که به خاطر اون داستانها مسخره اش نمی کنیم تا اونها یکم خیالشان راحت بشه
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
سلام
من ۱۵ سالمه من فیلمشو دیدم و خیلی ترسیدم و فیلم هایی مثل اونها رو دیدم و خیلی پیشیمونم زندگیم سخت شده حتی میترسم تو خونه تنها بشم و شب هم بیرون نمیرم از همین فیلمه
پدر ها مادرها لطفا بچه هاتون از این فیلمها نبینن مخصوصا این روز ها همه تبلت و گوشی دارن
لطفا مراقب باشید
من الان از سایه خودم هم میترسم لطفا مراقب باشید
sina
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
ما انقدر بد بختی داریم جن بیاد سمت ما پشیمون میشه میگه بابا اینا وضعشون خیلی خرابه
و در نهایت بی خیال میشه میره
دلار بیست تومن میدونی یعنی چی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
واقعا اینا چه فیلم هایی که میسازن ادم وحشت میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
اگر واقعیت داشته باشه ٬ طلسمی نوشته شده که بموجب آن این اتفاقات می افتاده . از این داستان که بگذریم ٬ خدا نکنه پای شیاطین به خانه کسی باز بشه وگرنه خستگی ٬ فقر ٬ بیماری ٬ بدشانسی ٬ درجا زدن و خیلی مسائل دیگر را برای انسان بوجود می آورند که پناه بر خدا شاید تنها راه ٬ ترک خانه ی محل زندگی برای همیشه است .
به امید نابودی شیطان رانده شده .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
احتمالا نه شیطان بوده و نه روح و فقط اجنه هایی هستن که خبیث هستن مثل انسان ها که در اونها افراد خبیث وجود دارد. از این داستان هایی که جن ها به انسان ها ضرباتی وارد میکنند زیاد هست و احتمالا جن ها با جا به جا کردن عروسک به این شکل مردم را میترساندند. در قران هم ایات زیادی درباره جن وجود داره. ارواح فکر نکنم این توانایی را داشته باشن. اجنه هم که روح نیستن بلکه اتش هستن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
احتمالا نه شیطان بوده و نه روح و فقط اجنه هایی هستن که خبیث هستن مثل انسان ها که در اونها افراد خبیث وجود دارد. از این داستان هایی که جن ها به انسان ها ضرباتی وارد میکنند زیاد هست و احتمالا جن ها با جا به جا کردن عروسک به این شکل مردم را میترساندند. در قران هم ایات زیادی درباره جن وجود داره. ارواح فکر نکنم این توانایی را داشته باشن. اجنه هم که روح نیستن بلکه اتش هستن
Salehe
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
شایدم حق با شماست این شامل اون ایه نمیشه
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
در اینکه داستانش واقعی باشه، کاملا مشکوکم چون این افراد به ظاهر جن‌گیر برای کساد نشدن بازار خودشون هم که باشه به این نوع ماجراها آب و تاب میدن. اما به دیدن فیلمهای چنین سبکی علاقه دارم خصوصا شب‌ها و البته به تنهایی
پاسخ ها
ناشناس
| Ukraine |
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
بابا تو دیگه کی هستی.
من داستانش خوندم دارم میمیرم از ترس
Salehe
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
من میگم شاید راست باشه ، چون خدا توی سوره فلق اگه اشتباع نکنم میگه پناه ببر بر خدا از شر دمندگان افسون در گره ها ، حالا نمیدونم اینم از این نوع هست یا نه ، این که خدا اون روحو واقعا ازاد گذاشته که تسخیر کنه یا موضوع چیز دیگه ایه نمیدونم
محمدجواد
|
United States
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
مورد دیدم بچه 12 و 6 ساله با دیدن فیلم مشکلات زیادی پیدا کردن ، ترس زیاد و توهمات زیاد شد و دیگه نمی شد اون بچه ها رو تنها توی خونه گذاشت و یا بچه نمی تونست به کارهای شخصی خودش برسه و حمام و دستشویی بره ! و خانواده مجبور شده بودند بچه رو برای رهایی از ترس به روانپزشک مراجعه کنند !

بچه ها خیلی شکنده هستند مراقب اون ها باشیم.
محمدجواد
|
United States
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
سلام
پدرها مادرها ، خواهر و برادر های بزرگتر :

به شدت پیشنهاد میدم مواظب باشید کودکان و بچه های کم سن وسال تر حتی زیر 18 سال هم این فیلم و امثال اونو هرگز نبینند ! مخصوصا الان که متاسفانه همه تبلت و موبایل دارند!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۳
من ک بچه داداشم ۵سالش روزی۲بار میبینه اصلا هم نمیترسه عاشق فیلمش
t
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
فیلمش که خیلی جذابه

منم از کنجکاوی دوس دارم از واقعیشو از شیشه بیرون بیارم ببینم چی میشه خخخ
پاسخ ها
ناشناس
| Ukraine |
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
نکن من میترسم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
فیلم و داستان های آنابل واقعا عالی هستن . سنت به روح خیال انگیز نویسنده ی آن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
حالا این داستانی که نوشتید حقیقت داره؟
پاسخ ها
مانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
معلومه که حقیقت داره !
مانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
من شنیدم یه آقا و خانم خارجی در موزه ای که عروسک آنابل در آن قرار دارد رفتند ،

پس از آن اون خانم و آقا عروسک آنابل را مورد تمسخر خود قرار دادند و پس از خارج شدن

از اون موزه کشته شدن !

واقعا خطرناک و ترسناک هستش !
مانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
فیلم آنابل خیلی ترسناکه من دو ماه پیش خیلی کوچیک از اون فیلم

هارو دیدم باور کنید ازون به بعد شبا به زور خوابم میبره خیلی ترسناکه خیلیییییی !

مخصوصا فصل ۱ و ۲ !

عروسک واقعی آنابل اون پارچه ایست اون یکی آنابل الکی که در فیلم آنابل به کار بردن !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۳
باید بگم اگه بترسی الله ازت ناراحت میشه چون ما میدونین الله اکبر یعنی چی ترس رو بذار کنار لطفا
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
چه مزخرفاتی ، مردمو گزاشتن سر کار با این دروغ ها این غربی ها تا فیلمای خودشونو بفروشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
بهترین فیلم ترسناک همینه .واقعا ترسناکه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
سلام 36 روز پیش 6 خرداد از اپلیکیشن بانک ملی برای خودم و همسرم ثبت سفارش سی درصد سهام عدالت کردم و کدپیگیری دریافت کردیم اما تا الان ریالی واریز نشده به پشتیبانی بانک ملی و کارگزاری بانک ملی تماس می گیریم جوابگو نیستند و به هم دیگه پاسکاری می کنند به پشتیبانی 1569 هم تماس میگیریم بعد از چهل دقیقه انتظار و وصل شدن فقط الکی کدملی سوال میکنند و میگن منتظر باشید و هیچ کار دیگه ای نمیکنند. ما نمیدونیم تو این مملکت دردمون رو به کی بگیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
به آنابل
آدرین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
منم از طریق کارگزاری تامین سرمایه نوین، اینترنتی فروختم، ولی هر چی زنگ زدم بهم گفتن دستوری ندادن که ما پول پرداخت کنیم و پاسکاری های بچه گانه میکنن، میگه برو بانک بپرس چرا نیومده حسابت، گفتم چشم میرم بانک میپرسم چرا نوین پول نریخته به حسابم، ای خدا، دیگه بسه، خسته شدم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
کرک و پر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر