کد خبر: ۷۴۱۰۵۴۳
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
کد خبر : ۷۴۱۰۵۴۳
گروه : کرمان » کرمان

امام جمعه موقت کهنوج با اشاره به سست شدن مجاهدت برخی مسئولان و مردم در مبارزه با کرونا گفت: لازم است همه با جدیت بیشتری، نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی و مبارزه با کرونا اقدام کنند.

شهرستان کهنوج

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، حجت الاسلام صادقی، امام جمعه موقت کهنوج، ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) در ابتدای خطبه اول نماز جمعه این هفته به بیان حدیثی از امام رضا (ع) پرداخت و گفت: مقام رضایت از منظر قرآن و احادیث یکی از مقام‌هایی است که بندگان خالص و شاخص خداوند به این مقام می‌رسند و با دیگر فضایل قابل مقایسه نیست.

 او با بیان اینکه همه خوبی‌ها و همه اطاعت‌هایی که انسان از خداوند متعال دارد و همه امر و نهی‌هایی که اجرا می‌کند، یک طرف و راضی بودن به قضای الهی یک طرف،  افزود: از این منظر مشهور‌ترین لقب امام هشتم رضا است. 

حجت الاسلام صادقی با اشاره به حدیثی از امام جواد (ع) گفت: پدرم را خدای تعالی رضا لقب داده،؛ زیرا او به خداوندی خدا در آسمانش و به رسالت رسول الله (ص) و ائمه  اطهار( ع) در زمینش راضی بود. گفتند: مگر همه پدرانت چنین نبودند؟ فرمود: آری. گفتند: پس چرا فقط پدرت به این لقب ملقب شده است: فرمود: چون مخالفان از دشمنانش مانند موافقان از دوستانش از وی راضی شدند و چنین چیزی برای پدرانش به وجود نیامد؛ بنابراین از میان همه ائمه (ع) او  به رضا ملقب شد. 

او ضمن توصیه به تقوای الهی بیان کرد: در آخرین روز از هفته قوه قضاییه همایش سراسری با سخنرانی راهگشای رهبر حکیم انقلاب اسلامی ( مدظله العالی) از طریق فضای مجازی برگزار شد که در این سخنرانی، نکات مهم و کلیدی درباره تحولات و الزامات آن در قوه قضاییه و همچنین بحث فساد ستیزی، باید‌ها و نباید‌ها یی مطرح شد که محور‌های مهم آن، شامل ضرورت تحول دستگاه قضایی و دشواری‌های آن، ابعاد تحول در دستگاه قضا، قاطعیت در مبارزه با فساد در دستگاه قضا و گلایه از کم توجهی به مساله کرونا از جانب برخی از مردم و مسئولان  است. 

امام جمعه موقت کهنوج گفت:  لازمه تحول در دستگاه قضا در عمل، کاری بس دشوار است و در برابر تحول مقاومت‌های صورت می‌گیرد. 

او با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) در جلسه با مسئولان قوه قضاییه بیان کرد: مقام معظم رهبری( مدظله العالی) در این جلسه فرمود :حقیقتا و انصافا، فساد مالی و اقتصادی به همراه فساد‌های دیگر که حالا در دستور کار قوه قضاییه است؛ مثل همین ویروس کرونا  به شدت واگیردار و مسری است؛ یعنی فساد در یک جا سریع و شدید به جا‌های مختلف سرایت می‌کند. 

حجت الاسلام صادقی در تبیین این فراز از رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب چند نکته را حائز اهمیت برشمرد و گفت: فساد اقتصادی مانند یک ویروس خطرناک است که اگر جلوی آن گرفته نشود، ریشه می‌دواند و بدنه‌ دستگاه قضا و پیکره‌ جامعه را فرا خواهد گرفت که قطع دست مفسدان، نماد اقدام و عمل است؛ یعنی مبارزه با فساد با سخنرانی و مصاحبه انجام نمی‌شود و نیاز به برنامه و عمل دارد.

او افزود: دست، نماد قدرت است و قطع دست مفسدان؛ یعنی سراغ ریشه‌ها و نقطه‌های تمرکز و تجمع فساد باید رفت و عدالت را جاری کرد و  قطع دست مفسدان؛ یعنی نباید گرفتار ملاحظات و توصیه‌ها و دلسوزی‌ها و تذکرات به ظاهر اخلاقی شد؛ بلکه باید دست مفسد قطع شود.

امام جمعه موقت کهنوج با گلایه از برخی مردم و مسولان در رابطه با مبارزه با کرونا و رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی، تصریح کرد: فداکاری دستگاه‌ها و کادر درمانی و بهداشتی و همچنین مجاهدت داوطلبانه گروه ها‌ی مردمی و همکاری عمومی مردم ایران در ابتدا به عنوان یک الگوی موفق معرفی شد؛ اما این امر مربوط به ابتدای کار بود و  متاسفانه اکنون آن حرکت و مجاهدت از جانب برخی مسئولان و مردم سست شده و لازم است مردم و مسئولان با جدیت بیشتری نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی اقدام کنند.

نماز جمعه کهنوج با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مصلی بهمن  این شهر برگزار شد. 

 انتهای پیام/ م 

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر