کد خبر: ۷۴۱۱۶۰۲
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
کد خبر : ۷۴۱۱۶۰۲
گروه : کرمان » کرمان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: حداقل تا پایان تیرماه با بحران و شیوع کرونا در استان کرمان روبرو خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، حمیدرضا رشیدی نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان امروز ۱۴ تیرماه در ستاد استانی مدیریت کرونا با بیان اینکه حداقل تا پایان تیرماه، بحران و شیوع کرونا را داریم و پیش بینی این است از دو سه هفته دیگر سیر نزولی در شیوع بیماری کرونا پیدا کنیم، گفت: همه مردم می‌توانند از ماسک پارچه‌ای (که در منازل وجود دارد) استفاده کنند.
او افزود: تعطیلی یا وضعیت نیمه تعطیلی در برخی ادارات و صنوف برخی استان‌ها اعمال شده و از طرف دیگر مسئله جنوب استان کرمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

رشیدی نژاد، مهم‌ترین مسئله  را رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانست و از مسئولان خواست: محدودیت‌ها در جنوب استان همچنان تا پایان هفته یا پایان تیرماه اعمال شود تا بار مراجعه و شیوع بیماری کمتر شود که واقعا تاثیرگذار خواهد بود.
او تصریح کرد: نحوه کنترل مراجعه به ادارات باید اطلاع رسانی عمومی شود و نوبت بدهند؛ محدودیت، همگانی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه بهترین ناظران مردم هستند و برای بیان تخلفات تماس می‌گیرند، شماره تلفن ۱۹۰ را سامانه ای برای تماس های مردمی اعلام کرد و بیان داشت: بعضا در مکان‌های خصوصی و مکان‌های بدون مجوز مراسمی برگزار می‌شود که درخواست داریم با اعلام این موارد از سوی مراکز بهداشت، برخورد جدی با آن‌ها صورت گیرد.
 
او افزود: اکنون تالار‌ها باز بوده و طبق مصوبه ستاد مبارزه با کرونا باید با ۵۰ درصد ظرفیت خودشان کار کنند که در این راستا باید نظارت و کنترل جدی بر نحوه فعالیت تالار‌ها صورت گیرد و اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی‌شود، باید برخورد جدی با متخلفان در هر صنف صورت بگیرد.
رشیدی نژاد تصریح کرد: باید اجباری شدن ماسک در همه مکان‌های شلوغ و سرپوشیده، پاساژها، مجتمع‌های تجاری و ... اطلاع رسانی شود و هر دستگاه اجرائی اعلام کند که از ارائه خدمت به مراجعانی که ماسک ندارند، معذور هستیم.

او با بیان اینکه حداقل تا پایان تیرماه این بحران و شیوع را داریم و پیش بینی این است از دو سه هفته دیگر سیر نزولی در شیوع بیماری کرونا پیدا کنیم ،بیان کرد: همه مردم می‌توانند از ماسک پارچه‌ای (که در منازل وجود دارد) استفاده کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان درباره پیشنهاد آموزش و پرورش مبنی بر برگزاری کلاس حضوری برای پایه دوازدهم گفت: بازگشایی مدارس به صورت کلاس رسمی به هیچ نحو امکانپذیر نخواهد بود.
 
سیداحمد وحیدی طباطبائی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این جلسه گفت: در بحث نظارت و کنترل پروتکل‌های بهداشتی، چک لیست‌ها و موارد نظارتی به دقت دیده شده و باید برخورد با تخلفات نیز قطعی و جدی باشد.

محمد جواد فدایی استاندار کرمان هم گفت: اکنون در شرایطی هستیم که با تعطیلی مشکل حل نمی‌شود، به ویژه با فرض اینکه بیماری کرونا برای مدتی ادامه خواهد داشت.
او با اشاره به نظارت گروه‌های مختلف بر فعالیت صنوف و ادارات افزود: مهم‌ترین نکته در نظارت، تنظیم درست چک لیست هاست. اینکه چه نکاتی باید کنترل و رعایت شود و نکاتی که تخلف محسوب می‌شود نیز، باید در آن منظور شود.
فدایی تصریح کرد: ممکن است تا پایان سال و یا اوایل سال آینده این بیماری ادامه داشته باشد لذا کنترل و نظارت راه حل است و هرچه در این زمینه وقت بگذاریم و پروتکل‌ها و چک لیست‌های نظارتی دقیق‌تر و ناظران دلسوزتر و پای کار باشند، موثر و مفید است و هرچه هزینه صورت بگیرد، هدر نمی‌رود.
انتهای پیام /ب
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر