کد خبر: ۷۴۱۱۹۷۲
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۱
۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۱
کد خبر : ۷۴۱۱۹۷۲

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی گفت: همزمان با روز قلم برگزیدگان مسابقه ادبی "خان هشتم" در این استان معرفی شدند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، ابراهیم زره ساز مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی  گفت: مسابقه ادبی که برای گروه سنی ۹ تا ۱۳ سال از ۲۵ اردیبهشت همزمان با سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی تا ۱۴ تیر ماه روز قلم در فضای مجازی و با هدف بازیابی هویت ملی و دینی برگزار شده بود با استقبال خوب نوجوانان استان مواجه شد و ۱۱۷ نفر در این مسابقه شرکت کردند.

وی ادامه داد: در جریان این فراخوان، فایل صوتی خوانش داستان هفت‌خان شاهنامه که برای کودکان بازنویسی شده بود از طریق فضای مجازی در اختیار عموم قرار گرفت که حدود سه هزار بازدید کننده داشت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی گفت: کودکان و نوجوانان با شنیدن داستان هفت‌خان رستم، با استفاده از ذهن خلاق و توان ادبی خود داستان خان هشتم و اتفاقاتی را که در آن خان برای رستم پیش می‌آید و گذر رستم از موانع را نوشته و ارسال کردند.

بیشتر بخوانید
  • سفر به افکار فردوسی در ایام کرونایی

    وی هدف از برگزاری این مسابقه را آشنایی کودکان و نوجوانان با بزرگان زبان و ادبیات فارسی و مفاخر ادبی دانست و افزود: شناسایی استعداد‌های ادبی به ویژه در مناطق محروم از دیگر اهداف طرح بود که ۲۰ نفر عضو بخش مکاتبه‌ای شدند و نامه اول برای آن‌ها ارسال شد.
    زره‌ساز ادامه داد: پس از داوری از میان آثار رسیده ۶ اثر شامل آثار محمد نوری ۱۲ ساله از مشهد، ثنا جهانی ۱۰ ساله از مشهد، پریسا خوان جانی ۱۱ ساله از مشهد، راستین گازران ۱۳ ساله از قوچان، الناز بزم آرا کلاس هفتم از گناباد و مینا غفاری کلاس نهم از طرقبه به عنوان آثار برگزیده انتخاب شد.

انتهای پیام// ف.غ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ