کد خبر: ۷۴۱۳۷۴۹
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
کد خبر : ۷۴۱۳۷۴۹
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی:

مرعشی گفت: به نقطه‌ای رسیدیم که در مجلس حتی نمی‌توانیم فراکسیونی ۱۰ نفره داشته باشیم.

زمانی ۲۰ میلیون رای داشتیم، اما امروز حتی ۱۰ کرسی هم در مجلس نداریمبه گزارش  حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌وگویی با اشاره به اظهارات اخیر برخی چهره‌های جریان اصلاحات از جمله سعید حجاریان که در آن به ‌صراحت از کنش‌گری‌های رادیکال از سوی اصلاح‌طلبان اعلام حمایت کرده‌اند گفت: برخی از دوستان ما به این نتیجه رسیده‌اند که اساساً نظام دیگر فرصتی به اصلاح‌طلبان نخواهد داد، لذا می‌گویند "با توجه به اینکه دیگر ما فرصت نقش‌آفرینی در عرصه سیاست نداریم لااقل مردم را با خود داشته باشیم". یک‌سری از نیرو‌ها رادیکال شده‌اند؛ از این جهت که معتقدند دیگر در مجموعه نظام فرصت نقش‌آفرینی و پیگیری اصلاحات وجود ندارد. اما بخش دیگری از نیرو‌های اصلاحات معتقدند که "ما نباید از کوچکترین روزنه‌ای که ممکن است برای پیگیری حرکت‌های اصلاحی وجود داشته باشد صرف‌نظر کنیم. "

وی در ادامه تصریح می‌کند: این‌که بگوییم کندروی و تندروی در اصلاحات نداریم درست نیست. بعضی از دوستان در این راستا به تندروی میان جریان رقیب اشاره می‌کنند؛ بله، چنین امری وجود داشته، ولی نباید فراموش کنیم که هرگز قرار نبوده رقبای‌مان صحنه را به‌نفع ما آرایش دهند، بی‌تردید تمام تلاش آن‌ها این بوده که صحنه را از دست ما خارج کنند.

مرعشی با انتقاد از تأثیر منفی رفتار‌های رادیکال گروهی از اصلاح‌طلبان بر کاهش سرمایه اجتماعی این طیف سیاسی در سال‌های اخیر خاطرنشان می‌کند: بالاخره کسانی باید به این پرسش پاسخ دهند که؛ چه شد ما که دوره‌ای می‌توانستیم برای رئیس جمهوری مانند آقای خاتمی ۲۰ میلیون و اندی رأی جمع کنیم و دوسوم کرسی‌های مجلس را در اختیار داشته باشیم به نقطه‌ای رسیدیم که امروز در مجلس حتی نمی‌توانیم فراکسیونی ۱۰ نفره داشته باشیم؟

سخنگوی حزب کارگزاران تأکید کرد: به هر حال نمی‌توان همه نواقص را به گردن جریان رقیب انداخت، برخی از تقصیرات نیز ناشی از اشتباهات جبهه ماست، باید آسیب‌شناسی شود که؛ چرا ما از آن نقطه به اینجا رسیده‌ایم؟ آیا همه این موضوع تقصیر رقیب بوده است؟ اگر چنین بود که جریان رقیب می‌توانست کار‌های دیگر خود را هم پیش ببرد، در حالی که این رقیب هیچ‌گاه نتوانست حتی رئیس جمهور در ایران تعیین کند.


بیشتر بخوانید


این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره تلویحی به سران حزب اتحاد ملت و چهره‌های منتسب به این حزب از جمله علیرضا علوی‌تبار تأکید کرد: بخش مهمی از سرمایه‌های اجتماعی و سیاسی ازدست‌رفته اصلاحات نتیجه اشتباهات کسانی بوده که امروز خود را جریان اصیل‌تری نسبت به سایر اصلاح‌طلبان می‌دانند. بی‌تردید اشتباهات آن‌ها در شکل‌گیری فضای سیاسی جدید مؤثر بوده است. برخلاف آنچه برخی فکر می‌کنند که باید جبهه اصلاحات را به نیرو‌های اصیل و غیراصیل تقسیم کرد عکس این مسئله ضرورت دارد. امروز زمان جذب فراگیر همه نیرو‌هایی است که دلسوز مردم و آینده کشور هستند. شرایط سیاسی امروز چنین حکم می‌کند که نه‌تن‌ها ما چشم بر اختلاف سلیقه‌ها و نظرات درون جبهه اصلاحات ببندیم بلکه با سعه صدر و آغوش باز برای حل مشکلات کشور و دفاع از ایران به‌سراغ جذب نیرو‌های میانه کشور رویم.

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
از بس خودتونو تافته جدا بافته از مردمم ميونيد
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر