کد خبر: ۷۴۱۳۸۱۴
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
کد خبر : ۷۴۱۳۸۱۴
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور:

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: بازگشایی‌های اخیر سبب شد که شرایط کرونایی نسبت به قبل کمی تغییر کند.

معاون پارلمانی رئیس‌ جمهور

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه سازمان بهداشت جهانی نیز معتقد است که در شرایط حاضر نمی‌توان پایانی را برای این ویروس اعلام کرد، گفت: همه دنیا درگیر این بیماری هستند با وجود این، نظام ما نسبت به خیلی از کشور‌های مدعی دنیا، با همکاری مردم از عهده مدیریت و مقابله با ویروس کرونا خیلی خوب برآمده است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: زیرساخت‌هایی که در سال‌های اخیر در بخش بهداشت و درمان ایجاد شد در این شرایط بحرانی توانست به نحوی عمل کند که ما مشکلی نداشته باشیم در حالی که خیلی کشور‌های مدعی و پیشرفته با شرایط سختی روبه‌رو بوده و در آمار ابتلا و مرگ و میر و کمبود تخت با بحران جدی روبرو هستند.

امیری با اشاره به اینکه بازگشایی‌های اخیر سبب شد که شرایط نسبت به قبل کمی تغییر کند، افزود: همه باید با کرونا زندگی کنیم و برنامه‌ریزی‌ها باید بر اساس شرایطی باشد که الان کرونا تحمیل کرده است.

او بیان کرد: یکی از دلایلی که در ۱۰ روز اخیر آمار مبتلایان افزایش یافته و یا برخی استان‌ها و شهرستان‌ها در وضعیت هشدار یا قرمز قرار گرفته است به خاطر سهل‌انگاری در رعایت دستورالعمل‌ها بوده است.

امیری با تاکید بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، گفت: الزام استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی از ۱۵ تیر ابلاغ شده که امیدواریم مردم بیش از پیش دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند که دولت مجبور نباشد محدودیت‌های قبلی را برگرداند.
 
او افزود: نحوه بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس در سال تحصیلی جدید نیز بر اساس دستورالعمل‌های ستاد ملی برنامه‌ریزی شود که دانشجویان و دانش‌آموزان با عقب‌ماندگی‌های درسی روبه‌رو نشوند.
 
امیری گفت: در آمار مقایسه‌ای که از ابتدای ابتلا به این ویروس داشتیم شرایط استان کهگیلویه و بویراحمد شرایط خیلی خوبی بود به طوری که گزارشی که در یکی از جلسات دولت از این استان ارائه کردم، برای بسیاری از اعضای هیئت دولت قابل توجه بود.

او با بیان اینکه این شرایط مناسب علاوه بر اینکه مرهون تلاش و جدیت مدیریت استان بود بخش قابل توجهی از آن نیز به همکاری و همراهی مردم و رعایت دستورالعمل‌ها برمی‌گردد، افزود: به طور قطع، اگر در هر موضوع اجتماعی و این بحران همراهی مردم نباشد، هر چه قدر هم خوب برنامه‌ریزی و مدیریت شود، اثربخشی لازم را نخواهد داشت، بنابراین نقش مردم استان در تبعیت از دستورالعمل‌های ستاد پیشگیری، قابل تقدیر است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: با توجه به شرایط جدید پیش آمده که متاسفانه در برخی مناطق شاهد ابتلای بیشتری به ویروس کرونا هستیم، تصمیم گرفتیم جلسه امروز را با ستاد مقابله با کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد تشکیل دهیم.

امیری با بیان اینکه در آمار مقایسه‌ای هفته گذشته مشاهده شد که شرایط استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به قبل تغییر یافته، افزود: از گفته‌های مسئولان اینطور برداشت می‌شود که رفت و آمد مردم این استان با استان‌های مجاور که برخی در وضعیت قرمز و برخی هشدار هستند، از مهم‌ترین عوامل افزایش ابتلا به بیماری کرونا در مدت اخیر بوده است.
 
معاون پارلمانی رئیس جمهور از مردم کهگیلویه و بویراحمد خواست از سفر‌های غیرضروری خودداری کنند، به‌ویژه با توجه به وضعیتی که در استان‌های همجوار وجود دارد و اگر مجبور هستند سفر کنند، به رعایت دستورالعمل‌ها توجه جدی داشته باشند.

انتهای پیام/س
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر