کد خبر: ۷۴۱۶۶۱۱
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷
۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷
کد خبر : ۷۴۱۶۶۱۱
گروه : گیلان » رشت

اداره کل ورزش و جوانان گیلان نسبت به اظهارات رئیس فدراسیون وزنه برداری کشور جوابیه صادر کرد.

هیچ مبلغی از میزبانی مسابقات جام فجر دریافت نکرده ام

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، به نقل از مرتضی ورزل دوست مدیر روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گیلان ؛ در پی اظهارات  علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری کشور پیرامون برگزاری مسابقات بین المللی وزنه برداری جام فجر و گرامیداشت جهان پهلوان نامجو به میزبانی شهر رشت مبنی بر عدم دریافت اعتبار میزبانی مسابقات جام فجر، اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان جوابیه‌ای صادر کرد.

مسابقات بین المللی وزنه برداری جام فجر گرامیداشت جهان پهلوان نامجو در بهمن ماه ۱۳۹۸ به میزبانی شهر رشت برگزار گردید و قطعا ظرفیت میزبانی یک رویداد بین المللی برای استان گیلان یک مزیت محسوب می‌گردد کما اینکه همواره در رشته‌های مختلف ورزشی در طول سال، گیلان میزبان مسابقات، جشنواره‌ها و همایش‌های بین المللی بوده است و آنچه که در خاطر میهمانان باقی مانده است کیفیت مناسب میزبانی و میهمان نوازی گیلانیان است.


بیشتر بخوانید


در ادامه این جوابیه آمده است،با توجه به  اظهارات علی مرادی رئیس محترم فدراسیون وزنه برداری مبنی بر اینکه " مبالغی از نوبخت گرفتیم که به نام ما و به کام استان گیلان شد و چیزی به فدراسیون ندادند. به آقای نوبخت بگویید پولی به ما داده نشد و همه به حساب اداره کل است و اداره کل تعهدات خود را نپرداخت. اگر این طور باشد ما دیگر جام فجر برگزار نمی‌کنیم. 

همچنین  موارد ذیل جهت تنویر افکار عمومی از سوی روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گیلان اعلام می‌گردد:

در ابتدای روند برگزاری جام بین المللی وزنه برداری فجر با هدف گرامیداشت جهان پهلوان مرحوم محمود نامجو، طی هماهنگی بعمل آمده و به منظور تمهید مقدمات برگزاری مسابقات طی جلسه‌ای با محمد باقر نوبخت معاون  رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور طرح میزبانی شهر رشت و درخواست تامین اعتبار مورد نیاز از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان ارائه شد و جهت بیان توضیحات فنی از  مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری کشور به عنوان میهمان جلسه دعوت گردید.

بر اساس توافقنامه منعقد شده ما بین اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان و فدراسیون وزنه برداری کشور کلیه تعهدات مربوط به میزبانی، اسکان، ترانسفر، تغذیه، ایاب و ذهاب، خدمات رفاهی تیم‌ها، کادر اجرائی میهمانان خارجی و داخلی، مدرسین و ... و آماده سازی سالن مسابقات، تبلیغات، اطلاع رسانی، پوشش تلویزیونی، هماهنگی‌های امنیتی، انتظامی و ... بر عهده اداره کل ورزش و جوانان استان و تعهدات مربوط به پرداخت هزینه داوری، جوایز، حق التدریس، آنتی دوپینگ، کاپ و مدال و ... بر عهده فدراسیون قرار گرفت.

درخواست اعتبار برای میزبانی مسابقات بر اساس برآورد، مبلغ سی میلیارد ریال بوده که مبلغ پانزده میلیارد ریال با پیگیری ویژه و مستمر اداره کل ورزش و جوانان استان و مساعدت استاندار  و سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان تخصیص یافت که با نظارت اداره کل استان صرف آنچه در تعهد میزبانی بود، گردید. برگزاری این رویداد با کیفیت استاندارد سبب تحسین کارشناسان، رسانه‌ها و بویژه مسئولین فدراسیون جهانی قرار گرفت و آمادگی گیلان را برای میزبانی مسابقات ارتقا بخشید.


بیشتر بخوانید


اینکه رئیس  فدراسیون وزنه برداری چنین اظهاراتی را مطرح نمایند مصداق بارز تشویش اذهان عمومی و فرافکنی است، چون بر طبق تعهدنامه‌ای که مستندات آن موجود است وظیفه فدراسیون وزنه برداری و تعهدات آن در برگزاری مسابقات بین المللی جام فجر در گیلان به صراحت ذکر شده است.

اینکه پس از ماه‌ها برنامه ریزی، هماهنگی، عملیات اجرایی، هم افزایی و همگرایی دستگاه‌های اجرایی، نظارتی و امنیتی در استان گیلان مسابقات بین المللی وزنه برداری جام فجر گرامیداشت جهان پهلوان نامجو با کیفیتی مناسب و به زعم کارشناسان با بهترین میزبانی در ادوار جام فجر برگزار شد، رئیس  فدراسیون وزنه برداری با فرار به جلو، عدم توفیق فدراسیون در پیگیری مباحث بودجه‌ای، اجرایی، فنی و جذب حامی مالی را بر گردن سایرین می‌گذارند که این امر نوعی شانه خالی کردن از مسئولیت و تعهدات ایشان است.

با توجه به سم پاشی‌ها و بحث‌های برون مرزی که پیش از برگزاری جام فجر برای عدم شرکت تیم‌های خارجی در این مسابقات در ایران صورت گرفت، مسابقات بین المللی وزنه برداری جام فجر از نظرحیثیتی برای کشورمان حائز اهمیت بود و با میزبانی خوب استان گیلان این مسابقات بدون هیچ مشکلی برگزار گردید، اما رئیس فدراسیون وزنه برداری کشور با عدم پیگیری اجرای تعهدات خود در خصوص پرداخت جوایز شاید موجب گردید تا حس بی اعتمادی برای تیم‌های خارجی در خصوص شرکت در مسابقات بین المللی در ایران ایجاد شود.

پرداخت ٢٠٠٠٠دلار یا هم ارز ریالی آن بر طبق بند ٥ ماده ٩ تعهدنامه فی مابین فدراسیون وزنه برداری و اداره کل ورزش و جوانان گیلان بابت اهدای جوایز نفرات برگزیده مسابقات به عدد ۶ نفر جز تعهدات فدراسیون بوده و همچنان بر گردن فدراسیون وزنه برداری جمهوری اسلامی قرار دارد و اگر چه این اعتبار جز تعهدات اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان نمی‌باشد، اما در دیداری که توسط مدیر کل ورزش و جوانان گیلان با نوبخت صورت گرفت درخواست پرداخت این مبلغ به جهت حفظ آبروی ورزشی کشورمان و از بین رفتن حس بی اعتمادی تیم‌های حاضر در مسابقات عنوان شد.

لازم بذکر است اداره کل ورزش و جوانان گیلان با هدف ارتقا و معرفی پتانسیل‌های ورزشی استان همواره تلاش دارد تا با برگزاری مطلوب مسابقات در سطح ملی و بین المللی و با پذیرش میزبانی در رشته‌های مختلف موجب درخشش نام کشور عزیزمان در میادین ورزشی شود و امید دارد که در این مسیر مسوولین ورزشی کشور و فدراسیون‌ها یار و همراه باشند تا به هدف نهایی مشترک که همانا توسعه ورزش است دست یابند.

انتهای پیام/پ

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر