کد خبر: ۷۴۲۰۹۱۰
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴
۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴
کد خبر : ۷۴۲۰۹۱۰

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل درون شهری گفت:نرخ کرایه‌های ناوگان درون شهری ازنیمه دوم ۲۲تیرماه بین ۲۰ تا ۲۵درصد افزایش می‌یابد.

محمد دهقان رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل درون شهری تربت جام درگفت و گو باخبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، با اشاره به افزایش نرخ کرایه‌ها گفت: براساس پیشنهاد هیئت مدیره سازمان حمل ونقل شهرداری، تصویب شورای اسلامی شهرو کمیته انطباق مستقردر فرمانداری نرخ کرایه‌های ناوگان درون شهری ازنیمه دوم ۲۲تیرماه بین ۲۰ تا ۲۵درصد افزایش می‌یابد.

 او با اشاره به سوابق تاسیس ناوگان حمل و نقل درون شهری افزود: ناوگان حمل و نقل درون شهرداری از سال ۸۲در تربت جام راه اندازی شد و درسال  ۷۸با تدارک ۱۲ دستگاه اتوبوس به نام سازمان اتوبوسراتی تغییر یافت و باتوجه به افزایش جمعیتی در سال ۹۶ به سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری ادامه فعالیت داد.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل درون شهری تربت جام ادامه داد:سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری دارای ۵۱۸ دستگاه تاکسی که از این تعداد ۳۵۸ دستگاه خطی و ۹۳دستگاه در آژانس‌ها فعالیت دارند و ازمجموع ۴۲ آژانس ۴۰ شرکت با ۴۱۷ راننده فعال هستندو به شهروندان خدمات رسانی می‌کنند.

دهقان با اشاره به ثبت خوردو‌ها در سامانه کشوری بیان کرد: تاالان تعداد ۴۰۰ دستگاه خودرو از سوی آژانس‌ها، تعداد ۱۰۰ دستگاه وانت بار‌ها، تعداد ۲۴۴ دستگاه خودرو دیزلی برای سایر خدمات از جمله سوخت و. در سامانه کشوری ثبت نام شده است.

او با اشاره به جابجایی مسافر توسط تاکس‌ها تصریح کرد:روزانه بیش از ۲۵هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل در سطح شهر جابحا می‌شوند که در مجموع سالانه به بیش از ۹میلیون مسافرخدمات ارائه می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل درون شهری  با اشاره به جابجایی مسافر توسط آژانس‌ها تاکید کرد: روزانه به بیش از ۱۸هزار۸۵۰ مسافرو سالانه بیش از ۶ میلیون ۷۵۰ مسافر توسط آژانس‌های درون شهری خدمات رسانی می‌شود.

دهقان اظهار کرد: روزانه بیش از ۳هزار ۵۰۰ مسافر و سالانه بیش از یک میلیون ۱۰۰ هزار مسافر توسط ۹دستگاه اتوبوس جابجامی شودکه در مجموع سالانه به بیش از ۱۸میلیون ۶۷۸هزار شهروند ازسازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری خدمات دریافت می‌کند که کمک خوبی به قشرضعیف جامعه می‌شود.

او به افزایش کرایه‌ها از نیمه دوم تیرماه اشاره و افزود:براساس مصوبه شورای اسلامی شهر و کمیته انطباق نرخ کرایه‌ها از نیمه دوم تیرماه تاکسی‌ها ۲۰درصد و خط بیمارستان سجادیه ۲۵درصد و اتوبوس ۱۰درصد افزایش می‌یابد.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری با اشاره به ایمن سازی خطوط شهری ادامه داد: به منظور، کاهش حوادث و ایمن سازی محور‌ها و همچنین برای آسایش و آرامش خاطر سایرشهروندان ۸۰کیلومتر خط کشی، نصب ۵۰۰تابلو ترافیکی، اصلاح هندسی، تعویض تابلو‌های فرسوده و زیرساخت‌های سیستم هوشمند ترافیکی در میدان شهدا اجرا می شود.

دهقان با اشاره به معضل احداث سرعتکاه‌های غیر استاندارد درسطح شهر بیان داشت: بیش از ۵۰ سرعتکاه در سطح شهر اضافی است و بایستی برداشته شود وعملیات استانداردسازی سرعتکاه‌ها شروع شده و همچنان ادامه دارد و اجرای عملیات سرعتکاه براساس مصوبه شورای ترافیک و کمیته فنی سازمان حمل ونقل شهرداری احداث می‌گردد.

او با اشاره به شیوع بیماری ویروس کرونا و اقدامات ضدعفونی سرویس‌های حمل ونقل تصریح کرد: به منظور، اهمیت دادن به سلامتی شهروندان عملیات ضدعفونی ناوگان حمل و نقل، جایگاهها، معابر عمومی، ایستگاه‌ها و اماکن استراحت و ... به طور مرتب روزانه ضدعفونی می‌شود.

بیشتر بخوانید:
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل درون شهری  تاکید کرد: به منظور پاسخگویی به مطالبات مردمی، رانندگان و ایجاد نظم و امنیت سازمان مدیریت حمل ونقل درون یک نفر به عنوان بازرس همراه با لباس فرم در مراکز مختلف شهر مستقر نموده است.

دهقان اظهار کرد: شهروندان بامشاهده هرگونه تخلف از سوی رانندگان ناوگان حمل ونقل درون شهری مراتب را به سازمان مدیریت اطلاع دهند و بدانندکه درراسرع وقت رسیدگی خواهد شد.

انتهای پیام//س. ج
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر