کد خبر: ۷۴۴۹۷۷۳
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۷
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۷
کد خبر : ۷۴۴۹۷۷۳
گروه : کرمان » کرمان

مسئولان استان کرمان در پیام های مختلف روز خبرنگار را به تلاشگران عرصه خبر تبریک گفتند.

روزخبرنگار

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ،محمــــدجواد فـــــدائی، استاندار کرمان، در پیامی با تبریک روز خبرنگار، رسانه‌ها را وجدان بیدار جامعه و بالندگی رسانه‌ای را از عوامل مهم بالندگی و تکامل جوامع در ابعاد مختلف دانست و تصریح کرد: واژگان حقیقت‌مدار، کیمیای زندگی بشرند.

متن پیام ایشان بدین شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
«جان چه باشد جز خبر در آزمون
هر که را افزون خبر، جانش فزون»

کرمان، شهر نجابت و فرهنگ، با بیش از یک قرن سابقه در حوزه ی رسانه و معرفی بزرگانی چون ناظم‌الأطبّاء و مجدالإسلام کرمانی به جامعه ی رسانه‌ای عصر مشروطه و با فعالیت رسانه‌ای مرحوم باستانی پاریزی در نامۀ هفتواد و  شهید حاج قاسم سلیمانی در نشریه ثارالله، از سرآمدان کشور در حوزۀ فعالیت رسانه‌ای است. باور دارم که واژگان حقیقت‌مدار، کیمیای زندگی بشرند و اصحاب رسانه با امانت‌داری، صداقت، مسئولیت و تعهد و با تکیه بر سه اصل صحت، دقت و سرعت نقش‌آفرین بی‌بدیل آگاهی، بالندگی و تکامل اجتماعی به شمار می‌روند.

اینجانب ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره ی همه ی شهدای رسانه، خاصه شهید صارمی، در برابر اصحاب فرهنگ و رسانه سر تواضع فرود آورده و روز خبرنگار را به مدیران، خبرنگاران ارجمند رسانۀ ملی، نشریات ملی و محلی، خبرگزاری‌ها و پایگاه های خبری، سایبرخبرنگاران و همه ی فعالان این عرصه تبریک عرض می‌کنم و برای همه این عزیزان آرزوی سلامتی و توفیق روز‌افزون دارم و امیدوارم حوزۀ رسانه با دین‌مداری، دانشوری و جامعه‌محوری و بسط تکثر فرهنگی، بتواند بیش از گذشته در معادلات و مناسبات عرصه‌های مختلف نقش‌آفرینی کند.

پیام موحد، رییس کل دادگستری استان کرمان به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار

بسم الله الرحمن الرحیم

از آنجا که اخبار و رویدادها، عامل تعیین کننده‌ای در نگرش ها، بینش‌ها و موضع گیری‌های کلان به شمار می‌روند، بنابراین خبرنگاران و اهالی رسانه و مطبوعات سهم مهمّی در چگونگی اتخاذ تدابیر و موضع گیری‌های کلان ایفا می‌کنند، زیرا این گروه قادرند با نوع و فرم تنظیم اخبار، میزان توجه و اعتنا یا بی اعتنایی گروه‌ها و مسئولان را نوسان بخشند.

رسالت خطیر اصحاب رسانه به دلیل ارتباط دائم آن‌ها با تمامی اقشار و طبقات جامعه و نیز زیر نظر داشتن فعالیت‌های مختلف به منظور انعکاس درست و دقیق رویدادها، اقتضا می‌کند که «دقت»، «صراحت» و «صداقت» را به عنوان مشخصه‌های یک خبرنگار موفق همواره در منش و اندیشه خود حفظ کنند.

خبرنگاران افزون بر اینکه می‌توانند با ارسال به موقع اخبار و گزارش ها، مردم و مسئولین را از وقایع جاری مطلع سازند به همان میزان می‌توانند با استفاده از شگرد‌های فنی و هنری خود حسّاسیت‌های فراوانی را بر مبنای نیاز‌های روز جامعه و مردم ایجاد کرده و بر مبنای صداقت و تعهد خبرنگاری خود واقعیت را آن چنان که هست، منعکس نمایند.

مسئولیت خطیرِ خبرنگارِ متعهد، یافتن حقیقت، افشای توطئه‌ها و ترفند‌های قدرت‌های استکباری است و ادای این مسئولیت، گاه جان و آبروی خبرنگار را به مخاطره می‌اندازد و گرچه اصحاب رسانه با تشخیص صحیح و بر اساس انگیزه و علاقه خود برای خدمت هر چه بهتر به جامعه و روشنگری افکار عمومی قدم در این مسیر دشوار نهاده اند، اما قوه قضائیه در سطح کلان و دادگستری کل استان کرمان در سطح استانی همواره حامی و پشتیبان فعالیت‌های قانونی اصحاب رسانه بوده و خواهد بود.

در این فرصت مغتنم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران عرصه رسانه به ویژه خبرنگار شهید محمود صارمی، فرا رسیدن روز خبرنگار را به عموم فعالان این عرصه در کشور، خصوصا خبرنگاران و جامعه خبری پرتلاش و ساعی استان کرمان تبریک عرض نموده و ضمن قدردانی از همراهی ها‌ی این قشر با دادگستری استان کرمان طی سال‌های اخیر، توفیق و سربلندی روز افزون همگان را در انجام رسالت کاری و توسعه و شکوفایی میهن اسلامی را از درگاه خدا مسالت می‌نمایم.

پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار

محمد رضا علیزاده، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان درآستانه فرا رسیدن ۱۷ مرداد روز خبرنگار در پیامی؛ این روز را به خبرنگاران و فعالان حوزه رسانه استان تبریک گفت. متن این پیام به شرح زیر است:

"به نام خداوند صاحب خبر

اینک که ۱۷ مردادی دیگر و روز زیبای خبرنگار آمیخته با بوی خوش غدیر، عید ولایت و امامت فرا می‌رسد؛ تجلی مفاهیم ارزشمند مبارزه برای ایجاد حاکمیت حق و حقیقت، گسترش آگاهی و معرفت، تکریم شعائری، چون امانت داری، احساس مسئولیت، وجدان بیدار، تعهد و ایثار در سایه این تقارن، پر رنگ‌تر و با معناتر از همیشه به مجال می‌رسد.

چه احساس با شکوهی است تکرار تجلیل از ساحت پاک شهیدان و چه قداستی دارند بهانه‌های پر بهایی که این لحظه‌های ناب را می‌آفرینند.

هفدهم مرداد، روز خبرنگار و تجلی نام و مرام خبرنگار شهید محمود صارمی، فرصت مغتنم و سرشار از غرور و افتخاری است برای تقدیم ارادت به آستان نورانی این شهید والا مقام و تمام انسان‌های شریفی که برای اثبات والاترین معانی واقعی و عمیق نهفته در نام و آوازه خبرنگار از جمله آزادگی، شجاعت، حق طلبی، غیرت و مردانگی، حماسه آفرین و پیشتاز شدند و حتی از نثار جان عزیز خود دریغ نکردند.

بی شک در عصر گسترش ارتباطات و نقش نمادین اطلاع رسانی در رویکرد ترویج آگاهی عمومی، صحنه رشد و توسعه پایدار فرهنگ و هنر غنی و آمیخته با ارزش‌های متعالی سرزمین سرافرازمان، همواره متکی و مبتنی به وجود متعهد، عملکرد دلسوزانه و مساعدت موثر فرهیختگان شریفی، چون قشر خجسته و وارسته خبرنگاران است.

در این برهه حساس که ویروس جهان گیر و خطرناک کرونا بخش عظیمی از دغدغه و نگرانی جامعه مردمی را در برگرفته و یکه‌تاز میدان تاراج جان انسان‌های بیگناه شده باز هم عرصه دیگری برای حضور زنده و فعال و موثر خبرنگاران فهیم گسترده شده تا با رفتن تا قلب حادثه و گام نهادن در دل صحنه خزان آور این ویروس منحوس، رسالت اطلاع رسانی خود را به انجام رسانده و بار نقل و انتقال حکایت و روایت مبارزان و خستگی‌ناپذیران این صحنه؛ جهادی نو در راه نجات جان انسان‌ها از جمله پزشکان و پرستاران، این ربایندگان گوی انسانیت و اشرف آدمیان این زمانه خطیر و روز و روزگار جدید را نیک و نیکو به عهده گرفته اند.

اینجانب ضمن عرض تبریک این روز فرخنده به همه مردم شریف و آگاه به خصوص به تمام خبرنگاران و جهادگران عرصه اطلاع رسانی کشور اسلامیمان، از تمام زحمات و ایثارگری‌ها و از شیوه و منش انسانی و خداجویشان به سهم خود تقدیر و تشکر نموده و برایشان از درگاه ایزد منان آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون در تمام مراحل زندگی و به خصوص در روند دلپذیر ایفای مسئولیت سترگ، اما شیرینشان و در راستای پیشبرد اهداف عالی و متعالی نظام مقدس میهن اسلامیمان و نشر و ترویج مبانی ارزشمند آن را مسالت دارم.

پیام تبریک روز خبرنگار از طرف فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان

بسمه تعالی

«ن والقلم و ما یسطرون»

سوگند به قلم و آنچه می‌نویسد.

هفدهم مردادماه، روز نکوداشت سالروز شهادت شهید محمود صارمی و همه شهدای خبرنگار است، که با ایثار جان به شرافت این حرفه مقدس اعتباری فزون‌تر بخشیده و به سوگندشان به قلم و قداست آن تا انتها وفادار ماندند و به همه ثابت کردند که خبرنگاران، راویان صدیق اطلاعات و اخبار هستند که در مسیر بقای حقیقت تا آخرین لحظه دست از تلاش برنمی دارند.

از دیدگاه تعالیم والای اسلامی که مداد علماء را بر خون شهداء فضیلت و برتری می‌بخشد خبرنگاران نیز که قلم آن‌ها روایتگر حقیقت و روشنی و خون شهداء است جایگاهی رفیع خواهند داشت، زیرا همچون رسولان صدیق الهی که وظیفه خبررسانی درگاه باریتعالی را بر دوش می‌کشیدند خبرنگاران نیز روشنگران حق و حقیقت هستند.

این روز مجالی است برای تقدیر از زحمات و خدمات خبرنگاران و دست‌اندرکاران عرصه خبر و اطلاع رسانی، فرهیختگانی که به واسطه آگاهی و شناخت بیشتر از مسائل و ارتباط با اقشار مختلف مردم از یک سو و دستیابی آسان به مسئولان و تصمیم گیرندگان امور از سوی دیگر، تأثیر چشمگیری بر افکار عمومی و امور جامعه داشته و نقش مهمی در پیشرفت کشور ایفا می‌کنند.

آنچه که در این روز مهم است و به معنی تداوم راه شهید صارمی تلقی می‌شود، داشتن دغدغه‌های انسانی و اسلامی، نوع دوستی، خیرخواهی، قانون گرایی، ترجیح منافع عمومی ومصالح جمعی بر منافع شخصی و تلاش برای تعالی کشور و تحقق آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی است.

هم اکنون که در آستانه عیدسعید ولایت، امیرالمومنین امام علی علیه السلام قرارداریم ضمن بزرگداشت وتبریک این روز سرنوشت سازوهمچنین گرامیداشت روز خبرنگار به خبرنگاران و جامعه رسانه استان کرمان؛ از تلاش‌های مستمر و صادقانه این قشر تاثیرگذار که در جهت آگاهی بخشیدن و اعتلای جامعه خستگی ناپذیر و پر تلاش می‌کوشند، ورسالت رسانه‌ای خود را در بیانیه گام دوم انقلاب ومکتب حاج قاسم تعریف، تحلیل ومجدانه دنبال می‌کنند قدردانی نموده و برای همه این عزیزان سلامتی، بهروزی و توفیق روزافزون در پرتو رهنمود‌های حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی (مدظله العالی) را از خداوند متعال خواهانم.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ