کد خبر: ۷۴۴۹۸۷۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۶
۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۶
کد خبر : ۷۴۴۹۸۷۲
گروه : فارس » شیراز

مهم‌ترین حوادث ۱۶ مردادماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهم‌ترین حوادث پنج شنبه ۱۶ مردادماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

دستگیری بیش از ۴۰ متهم تحت تعقیب در شیراز

فرمانده انتظامی شیراز گفت: ماموران انتظامی شیراز، ۴۶ متهم که به علت ارتکاب جرایم مختلف تحت تعقیب پلیس بودند، دستگیر کردند.

سرهنگ فرج شجاعی فرمانده انتظامی شیراز اظهار کرد: در اجرای دستورات قضائی و با هدف دستگیری مخلان نظم و امنیت و متهمان تحت تعقیب، شناسایی این افراد در دستور کار فرماندهی انتظامی شهرستان شیراز قرار گرفت.

او ادامه داد: ماموران با انجام کار‌های فنی و پلیسی، موفق شدند ۴۶ متهم را شناسایی و طی چند عملیات جداگانه همه آن‌ها را دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز تصریح کرد: در پیشینه این افراد جرایمی همچون سرقت، حمل مواد مخدر، توهین و تمرد نسبت به ماموران، جعل و کلاهبرداری و ایجاد ضرب و جرح دیده می‌شود.

دستگیری سارق در پوشش مامور اداره برق در پاسارگاد

فرمانده انتظامی پاسارگاد از دستگیری فردی سابقه دار که در پوشش مامور اداره برق اقدام به ۲۰ فقره سرقت از اماکن خصوصی و دولتی کرده بود، خبر داد.

سرهنگ محمد نیک‌بخت فرمانده انتظامی پاسارگاد با اشاره به دستگیری سارق در پوشش مامور اداره برق در پاسارگاد، اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت از اماکن خصوصی و دولتی در سطح شهر، موضوع شناسایی و دستگیری سارق به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.

او افزود: تیم ویژه ماموران انتظامی شهرستان پاسارگاد در بررسی‌های میدانی و تخصصی، فردی سابقه دار را تحت تعقیب قانونی قرار دادند.

سرهنگ نیکبخت گفت: در تحقیقات فنی مشخص شد متهم علاوه بر سوابق متعدد کیفری، جعل عنوان مامور اداره برق و خرید و جابجایی مواد مخدر را نیز در پرونده خود دارد.

این مقام انتظامی به تشدید اقدامات اطلاعاتی و تخصصی ماموران در این رابطه اشاره کرد و گفت: با تلاش گسترده پلیس، مجرم در مخفیگاه خود دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

فرمانده انتظامی شهرستان پاسارگاد با اشاره به اینکه متهم در بازجویی اولیه به ۲۰ فقره سرقت از اماکن دولتی و خصوصی اعتراف کرد، اضافه کرد: این سارق حرفه‌ای پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد.

توقیف ۱۷۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت متخلف در مرودشت

فرمانده انتظامی مرودشت از توقیف ۱۷۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت متخلف طی دو هفته گذشته در شهرستان مرودشت خبر داد.

سرهنگ فرشید زینلی فرمانده انتظامی مرودشت با اشاره به توقیف وسایل نقلیه متخلف در مرودشت اظهار کرد: طرح ارتقای امنیت اجتماعی در خصوص برخورد با وسایل نقلیه متخلف در سطح حوزه استحفاظی با بکارگیری همه امکانات و نیرو‌های انسانی در قالب چندین گروه به مرحله اجرا در آمد.

او افزود: در اجرای این طرح‌ها طی دو هفته گذشته، ۱۰۷ دستگاه خودرو و ۶۳ دستگاه موتورسیکلت توقیف و روانه پارکینگ شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: طرح ارتقای امنیت اجتماعی و برخورد با متخلفان همچنان ادامه دارد، چرا که این طرح‌ها نقش بسزایی در پیشگیری از وقوع جرم در بین شهروندان دارد.

سرهنگ زینلی، مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ را آسان‌ترین پل ارتباطی بین مردم و پلیس دانست و از شهروندان خواست تا هرگونه اعمال مجرمانه را از این طریق اطلاع دهند.

دستگیری سارق با ۳۷ فقره سرقت در شیراز

فرمانده انتظامی شیراز از دستگیری سارق حرفه‌ای با ۳۷ فقره سرقت در شیراز خبر داد.

سرهنگ فرج شجاعی فرمانده انتظامی شیراز با اشاره به دستگیری سارقان حرفه‌ای در شیراز، اظهار کرد: در پی وقوع سرقت‌های متعدد گوشی تلفن همراه و کیف قاپی بوسیله یک دستگاه موتورسیکلت، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران کلانتری ۳۷ بهارستان قرار گرفت.

او افزود: مأموران با تقویت کنترل و مراقبت‌های نامحسوس و اقدامات فنی، سارق را در یک عملیات غافلگیرانه هنگام سرقت دستگیر کردند.

سرهنگ شجاعی تصریح کرد: در پی تشکیل پرونده قضائی و انجام تحقیقات فنی و پلیسی و مواجهه حضوری با شکات، به ۳۷ فقره گوشی تلفن همراه و کیف قاپی اقرار کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز از شهروندان خواست، در صورت حمل وجوه نقد و یا اموال قیمتی، از تردد در مکان‌های خلوت پرهیز کنند تا سارقان به اهداف شوم خود نرسند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ