کد خبر: ۷۴۵۲۰۴۶
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
کد خبر : ۷۴۵۲۰۴۶
گروه : سمنان » سمنان

معاون سیاسی استاندار سمنان با اشاره به باید‌ها و نباید‌های آئین‌های عزاداری در استان گفت: برگزاری آئین‌های عزاداری محرم در فضای سرپوشیده و بیش از دو ساعت ممنوع است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، حبیب‌الله خجسته پور معاون سیاسی امنیتی استانداری سمنان در حاشیه نشست ویدئو کنفرانسی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به باید‌ها و نباید‌های برگزاری آئین‌های عزاداری در استان سمنان اظهار داشت: برگزاری آئین‌های عزاداری امام حسین (ع) در محرم سال جاری در اماکن سرپوشیده و بیش از دو ساعت ممنوع است.

او با تأکید بر ضرورت اجرای پروتکل‌های بهداشتی تصویب‌شده در ستاد ملی مقابله با کرونا از سوی عوامل برگزارکننده آئین‌های عزاداری در سطح استان بیان کرد: در این جلسه مقرر شد تا برنامه‌های عزاداری ماه محرم در سطح استان، به‌صورت تفکیک حداکثر در دو ساعت و در فضای باز برگزار شود.

ضرورت رعایت فاصله ۲ متری عزاداران حسینی

معاون استاندار سمنان بابیان اینکه بر این اساس برگزاری هرگونه مراسم عزاداری در اماکن سرپوشیده به‌ویژه حسینیه‌ها، تکایا، شبستان‌های حرم‌های امام زادگان  ممنوع است، اضافه کرد: توزیع نذورات و برپایی ایستگاه‌های صلواتی مانند توزیع چای و شربت تحت هر عنوان ممنوع است.

خجسته پور با اشاره به لزوم استفاده از ماسک توسط تمامی عزاداران و خادمان حسینی در این مراسم بیان کرد: رعایت فاصله دو متری عزاداران از هر طرف الزامی است و ایجاد فاصله‌گذاری اجتماعی از مهم‌ترین اقداماتی است که مسئولان برگزارکننده آئین‌های عزاداری باید در دستور کار قرار دهند

او با تأکید بر اینکه توصیه می‌شود افراد مسن و کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند، از حضور فیزیکی در این‌گونه مراسم خودداری کنند، بیان کرد: ویژه‌برنامه‌های عزاداری متعددی در رسانه‌های ملی برای آحاد مردم تهیه‌شده است.

ممنوعیت دسته روی هیئت‌های عزاداری در استان سمنان

جانشین رئیس ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا بابیان اینکه برگزاری هرگونه برنامه تحت عنوان مراسم نخل گردانی و دسته روی هیئت‌های عزاداری در سطح استان ممنوع است، ابراز داشت: برنامه‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی صرفاً در محل باز تعیین‌شده از سوی هیئت‌های عزاداری انجام شود.

خجسته پور با تأکید بر اینکه استفاده از طبل، سنج، علامت و سایر ادوات خاص عزاداری ممنوع است، اعلام کرد: آحاد مردم باید نسبت به همکاری و مشارکت در راستای رعایت نکات بهداشتی در ایام عزاداری اهتمام ویژه‌ای بپردازند.

انتهای پیام / م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ