کد خبر: ۷۴۵۶۷۳۹
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
کد خبر : ۷۴۵۶۷۳۹

مدیر کل مهندسی عملیات و راهبری سرویس شرکت ملی پست گفت: راه اندازی چهار هاب پستی جدید در کشور، توانسته ۲۵ درصد فشار بار مبادله مرسولات در تهران را کاهش دهد.

به گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، محسن وطن پرست، مدیر کل مهندسی عملیات و راهبری سرویس شرکت ملی پست، در یک گفت و گوی زنده اینستاگرامی با اشاره به راه اندازی و تجهیز هاب‌های جدید پستی و رساندن مراکز مبادله مرسولات پستی به پنج مرکز در کل کشور، افزود: این اقدام، کاهش تعداد دفعات تخلیه و بارگیری مرسولات، ارتقا سطح کیفی خدمات به دلیل آسیب نرسیدن به بسته‌ها و امانات و همچنین کم شدن مدت سیر بسته‌های پستی را به همراه دارد.

.

کاهش فشار بار ترافیکی مرسولات به دنبال افزایش هاب‌ و خط‌ پستی جدید

او با اشاره به اینکه تثبیت هاب‌ها و شش خط پستی جدید تاثیر مستقیمی در کمتر شدن فشار بار ترافیکی مبادلات پستی در تهران دارد، تصریح کرد: تا پیش از تجهیز و توسعه چهار هاب پستی جدید در استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، آذربایجان شرقی و همدان، تنها مرکز تجزیه مبادلات کشور در تهران مستقر بود، به همین علت بخش عمده مرسولات کشور باید ابتدا وارد این مرکز شده و از اینجا به استان مقصد می‌رسید.

وطن‎پرست با تاکید بر اینکه الزام ورود بخش عمده مرسولات کشور به مرکز تجزیه و مبادلات تهران در پاره‌ای مواقع، به ویژه شرایط موجود کشور و شیوع ویروس کرونا پیامد‌هایی را به همراه داشت، افزود: از یک طرف ترافیک مرسولات تا حدود ۹۰ درصد بیشتر شده و از طرف دیگر اهمیت ضدعفونی و پاکسازی بسته‌های پستی، تاخیر چند روزه در برخی سرویس‌های پستی را موجب شده بود. به همین دلیل هاب‌های جدید تاثیر مستقیمی در توزیع و تحویل به موقع مرسولات براساس زمان تعیین شده و تامین هرچه بیشتر رضایت مشتریان دارد.

فعالسازی هاب‎ها نیازمند آموزش گسترده

وطن پرست ضرورت آموزش‌های لازم در خصوص فعال سازی هاب‌های جدید در استان‌های یاد شده را مهم ارزیابی کرد و گفت: براساس مطالعات و ظرفیت سنجی‌هایی که در استان‌ها انجام شد، ابتدا آموزش‌ها و آگاهی‌های لازم در اختیار مدیران استان‌ها قرار گرفت و در ادامه، این آموزش‌ها به سایر بخش‌های دست اندرکار تسریع یافت.

مدیر کل مهندسی عملیات و راهبری سرویس با اشاره به اینکه تعداد هاب‌های پستی در آینده افزایش می‌یابد، افزود: در حال بررسی و امکان سنجی تجهیز و توسعه هاب در استان‌های کرمان، مازندران، گیلان و قم هستیم.

وی افزایش شمار خطوط پستی را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: با توجه به اینکه کاهش مدت سیر مرسولات به حداقل زمان ممکن یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های شبکه پستی کشور است، به دنبال این هستیم تا خط‌های مبادله پستی چارتلی با همکاری شرکت راه آهن در استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان راه اندازی شود. وطن پرست در پایان از راه اندازی خط جدید مبادله پستی در مسیر هرمزگان به بوشهر و برعکس تا پایان مرداد ماه خبر داد.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ