کد خبر: ۷۴۹۳۹۱۴
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
کد خبر : ۷۴۹۳۹۱۴
گروه : همدان » همدان
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان:

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان گفت: همه مطالبات دارو خانه ها، بیمارستان ها، پزشکان و مراکز پاراکلینیک تا پایان خرداد سال ۹۹ تسویه شد.

مطالبات مراکزدرمانی بیمه سلامت تا پایان خرداد تسویه شدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، سعید فرجی، مدیرکل بیمه سلامت استان همدان در رزمایش سایبری بیمه سلامت ایران با اشاره به آخرین اعتبارات تخصیص داده شده به بیمه سلامت گفت: در سال گذشته از مجموع اعتبارات مصوب دولت، ۲۲ درصد آن به سازمان بیمه سلامت تخصیص داده نشده است که این موضوع آثار منفی در پرداخت مطالبات موسسات ارائه دهندگان خدمات درمانی در سال ۹۸ داشته است.

او افزود: مجموعه بدهی بیمه سلامت در سال ۹۸ به بیمارستان‌های دانشگاهی حدود سه ماه است مطالبات داروخانه‌ها تا پایان بهمن ماه پرداخت شده و همه مطالبات پزشکان، دندانپزشکان، مراکزپاراکلینیک و بیمارستان‌های غیردانشگاهی تسویه شده است.

او گفت: مطالبات سال ۹۷ بخش‌های دولتی دانشگاهی پرداخت شده و همچنین با اقداماتی که در جهت مدیریت هزینه از سال ۱۳۹۷ صورت گرفته هزینه بستری‌ها در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ حدود ۸ درصد کاهش پیدا کرده است و ما توانسته ایم زیان انباشته سال‌های قبل را به میزان ۵۰ درصد کاهش بدهیم.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان بیان کرد: بودجه مصوب هیات دولت برای امسال حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که تا کنون می‌بایست ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بابت سه ماه از محل یارانه‌ها تامین می‌شده، اما تنها حدود۲۸۷۰ میلیارد تومان تخصیص داده شده است.

فرجی با بیان اینکه در حال حاضر صد درصد مطالبات فروردین و اردیبهشت سال ١٣٩٩ و ۷۰ درصد مطالبات خرداد مراکز دولتی دانشگاهی پرداخت شده و در بخش غیر دولتی دانشگاهی مطالبات داروخانه ها، بیمارستانها، پزشکان و پاراکلینیک‌ها سال جاری تا پایان خرداد تسویه شده است، گفت: همه نسخ الکترونیک استان همدان که از سوی پزشکان تجویز شد ه است تا مرداد ۱۳۹۹ پرداخت شده است.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ