کد خبر: ۷۵۰۹۷۳۷
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۳
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۳
کد خبر : ۷۵۰۹۷۳۷
بسته اخبار حوادث هشتم مهرماه ۹۹؛

دستگیری عاملان جنایت قتل در سیب و سوران پس از ۳ سال فرار/ ناکامی سارقان مسلح طلافروشی در چابهار

مهم‌ترین حوادث امروز سه شنبه هشتم مهرماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، مهم‌ترین حوادث امروز سه شنبه هشتم مهرماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

قاتلان فراری به دام افتادند

با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان سیستان و بلوچستان و شهرستان سیب و سوران قاتلان فراری که با انگیزه مالی و انتقامجوئی اقدام به ارتکاب قتل سه نفر کرده بودند، پس از ۳ سال فرار شناسایی و دستگیر شدند.

سردار "احمد طاهری  افزود: در پی وقوع یک فقره قتل در دی ماه سال ۹۶، بلافاصله تیمی از کارگاهان پلیس آگاهی برای بررسی موضوع به محل اعزام شد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان افزود: با حضور ماموران در صحنه قتل، مشخص شد ۳ نفر به علت اختلافات مالی بر اثر اصابت گلوله به شدت مجروح و به علت شدت جراحات وارده در درمانگاه فوت می‌کنند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان زبده پلیس آگاهی پس از بررسی دقیق آثار جنایت با انجام یک سری تحقیقات گسترده میدانی و با جمع آوری سرنخ‌های موجود، عاملین این جنایت را که ۲ نفر بودند و از قبل با مقتولین اختلاف داشتند شناسایی و دستگیری آنان را دستور کار قرار دادند.

سردار طاهری عنوان کرد: با توجه به اینکه قاتلان پس از ارتکاب به این جنایت به مکانی نامعلوم متواری شده بود، تلاش پلیس برای دستگیری انان ادامه داشت تا اینکه چند روز قبل اخباری مبنی بر تردد متهمان در سطح شهرستان واصل شد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: کاراگاهان پلیس با دریافت این خبر بلافاصله وارد عمل شدند و با تلاش شبانه روزی مخفیگاه متهمان را در یکی از روستا‌های شهرستان سیب و سوران شناسایی و روز گذشته در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه پس از ۳ سال فرار دستگیر کردند.

او با اشاره به اعتراف این ۲ قاتل به جنایت ارتکابی به دلیل یکسری اختلافات مالی و انتقام جوئی، خاطر نشان کرد: متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

ناکامی سارقان مسلح طلافروشی در چابهار

با هوشیاری صاحب مغازه و حضور به موقع پلیس شهرستان چابهار نقشه سارقان مسلح که قصد سرقت طلافروشی را در این شهرستان داشتند نقش بر آب شد.

سرهنگ حیدر علی کیخای مقدم  بیان داشت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، ۳ فرد ناشناس با صورت‌های پوشیده به ماسک قصد ورود به داخل مغازه طلافروشی در بازار زرگران شهر چابهار را داشته که با بسته بودن درب مواجه شده و اقدام به شلیک چند تیر به شیشه‌های مغازه کرده و پس از ناکامی در ارتکاب سرقت از محل متواری می‌شوند که ماموران سریعا در محل حاضر می‌شوند.

فرمانده انتظامی شهرستان چابهار افزود: ماموران پس از حضور در صحنه و اخذ اظهارات صاحب طلافروشی که عنوان داشت افراد ناشناس بوسیله یک دستگاه سواری پژو با صورت‌های پوشیده و مسلح به سلاح کلت کمری بوده که اقدام به تیراندازی به سمت شیشه مغازه کردند و ازآنجائیکه شیشه مغازه ایمنی و ضد گلوله می‌باشد پس از ناکامی در انجام سرقت طلا‌ها سریعا از محل متواری می‌شوند.

این مقام انتظامی با اشاره به حضور به موقع پلیس در صحنه اظهار داشت: تحقیقات تکمیلی پس از وقوع حادثه توسط کاراگاهان پلیس آگاهی شهرستان انجام و با توجه به شناسایی متهمان، تلاش برای دستگیری آنان ادامه دارد.

دستگیری ۱۰ نفر از عاملان سرقت‌های مسلحانه در جنوب شرق کشور

با تلاش شبانه روزی پلیس استان سیستان و بلوچستان ۱۰ نفر از عاملان سرقت‌های مسلحانه در جنوب شرق کشور دستگیر و ۱۰ فقره سرقت کشف شد.

سردار "احمد طاهری" جانشین فرماندهی انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: پلیس آگاهی با همکاری دیگر رده‌های عملیاتی سطح استان در بررسی پرونده‌های سرقت‌های مسلحانه و به عنف، در هفته گذشته ۱۰ نفر از عاملان این سرقت‌ها را شناسایی و تحت مراقبت قرار دادند.

او افزود: در این راستا مأموران انتظامی شهرستان‌های "زاهدان"، "نیکشهر"، "ایرانشهر"، "زابل"با هماهنگی‌های قضائی این سارقان را در عملیات‌های مختلف دستگیر کردند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: در پی دستگیری این سارقان، ۲ دستگاه خودرو، یک دستگاه موتورسیکلت مسروقه، ۷ دستگاه تلفن همراه و مقادیری وجه نقد مسروقه از مالباختگان، به همراه ۳ قبضه سلاح گرم و چند قبضه چاقو و سلاح سرد از متهمان کشف شد.

سردار طاهری تصریح کرد: متهمان در بازجویی‌های به عمل آمده به ۲ فقره سرقت مسلحانه و به عنف خودرو و یک فقره مسلحانه موتورسیکلت، و ۷ فقره سرقت به عنف و مسلحانه تلفن همراه و وجه نقد اعتراف کردند.

این مقام ارشد انتظامی در استان با بیان اینکه بحمدالله با اقدام به موقع و هوشمندانه ماموران پلیس این سارقان دستگیر و اموال مسروقه به مالباختگان بازگردانده شد، خاطر نشان کرد: تحقیقات از متهمان برای کشف دیگر جرایم احتمالی ادامه دارد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان در پایان عنوان داشت: پلیس سیستان و بلوچستان بر تداوم اجرای طرح‌های ارتقاء امنیت اجتماعی به ویژه در برخورد با جرایم خشن و سرقت‌های به عنف و مسلحانه برای افزایش رفاه اجتماعی شهروندان با حداکثر توان خود ادامه خواهد داد و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

جمع آوری ۱۴ خرده فروش و معتاد متجاهر در "کنارک"

سرپرست انتظامی شهرستان کنارک از اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز و جمع آوری ۱۲ معتاد متجاهر و دستگیری ۲ خرده فروش مواد مخدر خبر داد.

سرهنگ " موسی معمری گفت: در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرائم، طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز در سطح شهرستان به مدت ۲۴ ساعت به اجرا درآمد.

این مقام انتظامی افزود: در این طرح پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان با همکاری دیگر رده‌های عملیاتی پس از شناسایی چند پاتوق معتادان پرخطر، ضمن جمع آوری ۱۲ معتاد متجاهر و دستگیری ۲ خرده فروش مقادیری انواع مواد مخدر و آلات استعمال کشف کردند.

سرپرست انتظامی شهرستان کنارک با تقدیر از همکاری خوب مردم در اجرای این طرح خاطر نشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.

کشف پارچه‌های قاچاق در چابهار

فرمانده انتظامی شهرستان چابهار از کشف ۱۵۰ طاقچه پارچه قاچاق در بازرسی از یک دستگاه خودروی ۴۰۵ خبر داد.

سرهنگ "حیدرعلی کیخائی مقدم  گفت: روز گذشته ماموران یگان امداد شهرستان چابهار هنگام گشت زنی به یک دستگاه خودروی ۴۰۵ مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: ماموران این فرماندهی در بازرسی از آن ۱۵۰ قاچاق پارچه و فاقد هرگونه مجوز کشف کردند.

سرهنگ کیخائی مقدم تصریح کرد: ارزش این محموله بر اساس نظر کارشناسان مربوطه یکصد و پنجاه میلیون ریال برآورد شده که در این رابطه خودرو توقیف و فرد متخلف پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان چابهار بر مبارزه جدی با قاچاق کالا تاکید کرد و گفت: پلیس بدون اغماض با برهم زنندگان امنیت اقتصادی مردم برخورد خواهد کرد.

حادثه واژگونی تویوتا با یک کشته در چابهار

واژگونی یک دستگاه تویوتا در شهرستان چابهار منجر به فوت راننده ۳۲ ساله آن شد.

سرهنگ "مصطفی کول زاده" رئیس پلیس راه جنوب استان سیستان و بلوچستان گفت: در پی گزارش یک فقره واژگونی در شهرستان "چابهار " در محور عبوری به انبار‌های قلعه بازرگان شهرستان بلافاصله اکیپ گشت تصادفات پلیس راه به همراه عوامل امدادی به محل اعزام شدند.

او  افزود: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد یک دستگاه تویوتا هایلوکس به دلایل نامعلومی با یک نفر سرنشین واژگون شده و راننده ۳۲ ساله آن به دلیل شدت جراحات وارده فوت کرده است.

رئیس پلیس راه جنوب استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: کارشناس پلیس راه پس از بررسی صحنه حادثه علت را تخطی از سرعت مطمئنه خودرو اعلام داشت.

"سرهنگ کول زاده" با ابراز تاسف از این حادثه از رانندگان خواست همیشه و در همه حال سرعت مطمئنه را رعایت نمایند چرا که سرعت مجاز به راننده این اجازه را می‌دهد که در زمان بروز حوادث به خوبی خودرو را کنترل و هدایت کند.

کشف ۶ میلیارد ریال شیر خشک قاچاق در محور "جگیگور"

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان سیستان و بلوچستان از کشف شیرخشک‌های قاچاق به ارزش ۶ میلیارد ریال در بازرسی از یک دستگاه تریلی کانتینردار خبر داد.

سرهنگ "حسین علیزاده مقدم گفت: در راستای طرح مقابله با قاچاق کالا و ارز و حمایت از تولید داخلی، ماموران انتظامی شهرستان راسک در محور جکیگور به یک دستگاه تریلی کانتینردار حامل بار مشکوک و برای بررسی به وی دستور ایست دادند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان بیان داشت: راننده خودرو به محض مشاهده ماموران اقدام به فرار کرده که پس از ساعتی تعقیب و گریز نهایتا خودرو متوقف و راننده متخلف با توجه به صعب العبور بودن مسیر متواری می‌شود.

این مقام انتظامی افزود: در بازرسی از کانتینر تریلی ۱۹ تن و ۷۲۵ کیلو گرم شیر خشک قاچاق فاقد مجوز‌های لازم کشف شد.

سرهنگ علیزاده مقدم با بیان اینکه ارزش این محموله برابر اعلام کارشناسان اقتصادی ۶ میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: با توجه به شناسایی فرد متخلف، تلاش برای دستگیری وی ادامه دارد.

او  در پایان بر مبارزه جدی با قاچاق کالا تاکید کرد و گفت: پلیس بدون اغماض با برهم زنندگان امنیت اقتصادی مردم برخورد خواهد کرد.

کشف ۲۲ هزار لیتر قیر قاچاق از تریلی تانکردار در زاهدان

ماموران انتظامی پاسگاه شهید "تردست" شهرستان زاهدان در بازرسی از یک دستگاه تریلی ۲۲ هزار لیتر قیر قاچاق کشف کردند.

 سرهنگ "محمود سعادتی" سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان زاهدان  بیان کرد: در اجرای طرح برخورد با قاچاق سوخت و فرآورده‌های نفتی و به منظور حمایت از تولید ملی، ماموران انتظامی پاسگاه شهید "تردست" شهر زاهدان حین گشت زنی به یک دستگاه تریلی حامل سوخت مشکوک شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: ماموران پس از متوقف کردن خودرو در بازرسی از تریلی ۲۲ هزار لیتر قیر قاچاق خارج از شبکه توزیع کشف کردند.

سرهنگ سعادتی بیان داشت: ارزش ریالی قیر‌های کشف شده، برابر اعلام کارشناسان اداره گمرک یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

او با اشاره به توقیف خودرو و شناسایی یک متخلف در این رابطه، افزود: فرد متخلف به مراجع قضائی معرفی شد. 

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر