کد خبر: ۷۵۲۶۴۱۵
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
کد خبر : ۷۵۲۶۴۱۵
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

حرکت دانشگاه تهران به سمت دانشگاهی کار آفرین

پور فتح گفت: باید ارتباط میان جامعه و صنعت دو جانبه باشد، به همین منظور دانشگاه تهران به سمت کارآفرین شدن در حال حرکت است.

مهدی پور فتح، مدیرکل امور پژوهش‌های کاربردی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره فعالیت‌های دانشگاه تهران برای پیشبرد اهداف صنایع فولاد اظهار کرد: دانشگاه تهران مطابق با برنامه‌هایی که در کشور وجود دارد به سمت دانشگاه‌های کارآفرین در حال حرکت است.

او افزود: دانشگاه‌ها در گذشته به سمت آموزش و پژوهش در حرکت بودند و روی این موضوع تمرکز داشتند که امروزه در کنار آموزشی و پژوهشی بودن به سمت و سوی کار آفرینی هم در حال حرکت هستند.

پور فتح تصریح کرد: یک مسئله بسیار مهم در توسعه و تحقق کارآفرینی دانشگاه‌ها این است که ارتباط تنگاتنگ بین دانشگاه‌ها و صنعت ایجاد شود و خوشبختانه در سطح مدیران دانشگاه تهران، مدیران فولاد مبارکه و سایر بخش‌های صنعت روابط بسیار خوبی را ایجاد کرده ایم و حمایت‌های بسیار جدی از این مسئله صورت گرفته است.

مدیرکل امور پژوهش‌های کاربردی دانشگاه تهران ادامه داد: ارتباط بین استادان، دانشجویان و شرکت‌های دانش بنیان یکی از برنامه ریزی‌های ما به منظور تقویت و ایجاد رابطه بین این افراد و صنایع است که به منظور مفید بودن یک کار برای جامعه باید این ارتباط دو جانبه باشد.

در حوزه صنعت و عرصه‌های میدانی باید تمرکز جدی صورت گیرد

او با بیان اینکه باید حضور جدی در خود صنعت و عرصه‌های میدانی داشته باشیم، تاکید کرد: تمامی صنایع کشور باید روی مشکلات متمرکز شوند، در گذشته شاید تمرکز روی این نکته بود که یک فردی ایده‌ای دارد و برای تحقق آن همه تلاش خود را می‌کند تا این موضوع تبدیل به محصول و شرکت دانش بنیان شود و باید بگویم که ادامه این مسیر ضروری بوده و از آن باز نخواهیم ایستاد.

مدیرکل امور پژوهش‌های کاربردی دانشگاه تهران اظهار کرد: تاکید بر حل  مشکلات صنعت از طرف متقاضی یکی دیگر از برنامه ریزی‌های ما بوده است که در حوزه‌های پژوهش دانشگاهی و شرکت‌های دانش بنیان مرتبط با دانشگاه، پارک و ... فعال هستیم و ارتباط میان این چند بخش را تقویت خواهیم کرد.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر