کد خبر: ۷۵۴۱۹۷۲
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۸
۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۸
کد خبر : ۷۵۴۱۹۷۲
گروه : کرمان » کرمان

تعطیلی اصناف در کرمان/استمرار آموزش غیر حضوری برای دانش آموزان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: به مدت دو هفته کلیه صنوف به استثنای اصناف ردیف اول و ضروری استان کرمان تعطیل شدند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، محمد صادق بصیری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان و جانشین استاندارکرمان در ستاد مدیریت بیماری کرونا عصر امروز در نشست خبری با محوریت تحلیل وضعیت کرونایی استان کرمان که با حضور جمعی از مسئولان استان به صورت مجازی برگزار شد، با تاکید بر وخیم بودن وضعیت برخی از شهرستان‌های استان کرمان گفت: شهرستان‌های کرمان، رفسنجان، سیرجان، بافت، بردسیر و زرند در شرایط حاد و فوق قرمز کرونایی هستند که بدین منظور از امروز پنجشنبه ۸ آبان ۹۹ به مدت دو هفته کلیه صنوف به استثنای اصناف ردیف اول، شامل عرضه کنندگان مایحتاج ضروری مردم (۱۴ صنف مذکور در بخشنامه وزارت کشور) تعطیل خواهند شد.

او افزود: در استان کرمان تاکنون سه دوره بیماری کرونا را پشت سر گذاشتیم که موج اول آن از اسفندماه پارسال آغاز شد که با اعمال محدویت‌هایی در استان کرمان همراه بود؛ اما در پیک دوم این بیماری که از تابستان امسال آغاز شد به دلیل مشکلات اقتصادی بیشتر تمرکز کار را بر سیستم پیشگیری و بازرسی‌ها گذاشتیم؛ اما در دور سوم این بیماری روش تلفیقی محدودیت‌ها و اعمال بازرسی‌ها و نظارت بیشتر بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی را انجام می‌دهیم.

بصیری بیان داشت: در حال حاضر چند شهرستان استان کرمان، در وضعیت فوق حاد کرونایی قرار دارند؛ بنابراین تصمیماتی برای این شهرستان‌ها گرفته شد. 

او اطلاع و اغنا را دو اصل مهم دانست و تصریح کرد: اگر اطلاع رسانی لازم و کافی و همکاری مردم را به همراه نداشته باشد، قطعا اقدامات ما ابتر مانده و اجرایی نخواهند شد.

جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا در کرمان افزود: گاهی اوقات اطلاع رسانی لازم را به مردم می‌دهیم؛ اما آن‌ها را اغنا نمی‌کنیم، پس باید اطلاعاتی که امروز درباره وضعیت کرونا و محدودیت‌های اعمال شده به مردم می‌دهیم، کاملا قانع کننده باشد.

او صنوف گروه یک که نباید تعطیل شوند را شامل؛ فروشگاه‌های زنجیره‌ای مایحتاج مردم، سوپرمارکت‌ها، میوه و سبزی فروشی ها، مراکز فروش محصولات پروتئینی نظیر قصابی ها، مرغ فروشی‌ها و ماهی فروشی ها، میادین میوه و تره بار، لبنیات فروشی، نانوایی‌ها، مراکز تهیه غذا‌های آماده بیرون بر، جایگاه‌های سوخت، تعمیر و تاسیسات فنی خودرو و منازل، مراکز بهداشتی، درمانی دولتی و خصوصی، مراکز و فروشگاه‌های دامپزشکی پخش دارو و مواد غذایی، مراکز تامین آمبولانس داروخانه‌ها  عنوان کرد و گفت: بقیه صنوف تا دو هفته تعطیل هستند.

او با تاکید بر آنکه در ۶ شهرستان استان  که دارای وضعیت وخیم هستند، باید الزاما ۵۰ درصد دور کاری در ادارات اجرایی شود، تصریح کرد: ۵۰ درصد دورکاری کارکنان مصوبه شورای تامین استان است و امروز به همه ادارات ابلاغ می‌شود و شیوه عمل آن‌ها به این گونه است که افراد مسن و دارای بیماری زمینه‌ای در اولویت این دور کاری قرار دارند و مدیران باید طوری برنامه ریزی داشته باشند تا کارمندان به صورت یک روز در میان در محل کار حضور داشته و انگیزه‌ای برای سفر ایجاد نشود، ضمن آنکه تاکید اکید داریم که به هیچ عنوان کار ارباب رجوع نباید روی زمین بماند.

بصیری گفت: دستگاه‌های اجرایی موظف هستند، ضمن برنامه‌ریزی، ترتیبی اتخاذ کنند که وقفه‌ای در کار‌ها ایجاد نشود و باید میز خدمت در تمامی ادارات استان راه‌اندازی شود و این میز خدمت مردم را راهنمایی کنند و نوبت دهی صورت گیرد تا از ازدحام جلوگیری شود.

تمدید تعطیلی آموزش حضوری در مدارس کرمان

بصیری همچنین درباره آموزش حضوری در مدارس بیان داشت: در تمامی شهرستان‌های استان کرمان،  وضعیت برگزاری کلاس‌های درس حضوری تعطیل و تمامی مدارس به صورت غیرحضوری برگزار خواهند شد و برگزاری کلاس‌های دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و سایر آموزشکده‌ها در استان نیز به شکل غیرحضوری است؛ اما کادر اداری این مراکز براساس دورکاری فعال خواهند بود.

او گفت: بنا به مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا آموزش مجازی دانش آموزان در تمامی مدارس و آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای، علمی آزاد و زبان در سطح استان تا ۲۳ آبان ماه تمدید شد و ضرورتی برای آموزش‌های حضوری وجود ندارد.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان افزود: با توجه به اعمال این محدودیت‌ها، از شنبه دهم آبان ماه تمامی آموزش‌های حضوری در مدارس سراسر استان در همه دوره‌ها و رشته‌ها و در تمامی شهرستان ها، مناطق و نواحی به مدت دو هفته تعطیل است.

بصیری بیان کرد: در این دو هفته آموزش به دانش آموزان از طریق شبکه آموزش دانش آموزان  شاد، شبکه‌های آموزش سیما، چهار و قرآن و توزیع بسته‌های آموزشی ادامه خواهد داشت.

او با تاکید بر اینکه تعطیلی آموزش حضوری به معنای بسته بودن درب مدارس نیست، گفت: بر اساس تصمیم ستاد کرونا، کادر اداری و عوامل اجرایی باید در مدارس حضور یابند و درب مدارس باز است؛ ولی حضور آموزگاران و دبیران الزامی نیست.

انتهای پیام/ م 

بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر