کد خبر: ۷۵۴۲۱۱۳
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴
۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴
کد خبر : ۷۵۴۲۱۱۳
گروه : کرمان » کرمان
رییس کل دادگستری استان کرمان:

جوان گرایی در قوه قضاییه مورد توجه قرار گرفته است

موحد با اشاره به جوانگرایی در قوه قضاییه طی سال‌های اخیر، گفت: در سال‌های اخیر متوسط سن قضات در کشور و استان کرمان کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، یدالله موحد رییس کل دادگستری استان کرمان در دیدار با مشاوران جوان استاندار کرمان گفت: در حال حاضر بخش قابل توجهی از قضات کشور و استان کرمان را جوانان تشکیل می‌دهند.

او افزود: رسالت اصلی نسل جوان در برهه کنونی، شناخت دقیق و عمیق از کشور و جریانات سیاسی و غیرسیاسی منطقه و در حوزه بین المللی و نیز حرکت در مسیر سعادت کشور با محوریت رهبر معظم انقلاب اسلامی و نگاه و اندیشه بلند ایشان است.

موحد با اشاره به این مطلب که روحیه جوانی با آرمان گرایی پیوند خورده است، اظهار کرد: تلاش جوانان در دوران مبارزات انقلابی و سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تحقق آرمان‌ها و اهداف این انقلاب بود، زیرا می‌دانستند که رهبری دینی این انقلاب، قله‌هایی از ارزش‌های انسانی و اسلامی را برای آن تعریف کرده است و باید برای رسیدن جامعه به این قله تلاش کرد.

رییس شورای قضایی استان کرمان با اشاره به این مطلب که دستیابی به اهداف والای انقلاب اسلامی ایران با تکیه بر همراهی مردم و اعتماد عمومی امکان پذیر است، اظهارداشت: در دوران دفاع مقدس و اوایل انقلاب تمامی ظرفیت‌های جوانان به عنوان نیرو‌های پرانگیزه و علاقه‌مند به اهداف بلند اسلامی بر مبنای مطالبه گری در جهت اهداف و آرمان‌های نظام اسلامی به کار گرفته شده بود، زیرا همه انقلاب را به عنوان یک آرمان قبول داشتیم و باور این بود که این حکومت که در کلان اسلامی است، در اجزا نیز باید اسلامی باشد.

موحد تاکید کرد: در آن زمان جوانان کشور باید در جبهه‌های مختلف علمی، تولیدی، سیاسی و نظامی  می‌جنگیدند و از کلیت نظام سیاسی اسلامی و نوپای خود دفاع می‌کردند که آنها این جنگ‌ها را با موفقیت پشت سر گذاشته اند و جوانان امروز نیز باید این اهداف و آرمان‌ها را همواره مد نظر داشته باشند.

او افزود: امروز نیز شرایط کشور همانگونه است و جوانان کشور باید در عرضه و میدان کنونی در مسیر آرمانخواهی، آرمان طلبی و دفاع از ارزش‌ها حرکت کنند تا انقلاب مسیر خود را به خوبی ادامه دهد.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این مطلب که نظام استکباری دنیا ماهیت استکبار ستیزی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بر نمی‌تابد، زیرا با منافع سیاسی، اقتصادی و فرهنگی آن‌ها همخوانی ندارد، تصریح کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران نمادی از استکبارستیزی لقب گرفته است  و از این رو دشمنان تمام توان خود را برای ضربه زدن به این نظام به کار گرفته اند.

او اظهار کرد: دشمنان و معاندین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران درصدد هستند که مردم را در مقابل دین قرار دهند، زیرا این حکومت ماهیت دینی دارد و مردم سالاری این نظام از آن جهت با اهمیت است زیرا  ماهیت دینی دارد و به همین دلیل در تجزیه تحلیل‌ها و میزگرد‌های خود دائما به ماهیت این نظام می‌تازند.

موحد به دیدار مشترک با استاندار کرمان اشاره و با گلایه مندی از کم توجهی مدیران اجرایی و مسئولان به مسائل اجتماعی جامعه تاکید کرد: در این جلسه مقرر شد دادگستری بر مبنای تجربیات و نیرو‌های متخصص خود به موضوع ساماندهی آسیب‌های اجتماعی ورود کند که این کار با انتخاب شهرک صنعتی به عنوان پایلوت و اجرای طرح و ایجاد پایگاه پیشگیری و انسجام بخشی قضایی دنبال شده است.

موحد گفت: تاکنون نیز خدمات خوبی در حوزه شهری، مبارزه با مواد مخدر، احداث مراکز زیربنایی از جمله مدرسه، انتقال کوره‌های آهک پزی و صدور اسناد هویتی ساکنان این منطقه ارائه شده است.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به لزوم توانمندسازی مردم ساکن در حاشیه شهر کرمان با همکاری سازمان‌های مردم نهاد، گفت: براساس خدمات ارائه شده به مردم در این مناطق، هم اکنون اعتماد عمومی جلب شده و زمینه همکاری مردم این محله‌ها با مدیران و دستگاه‌های اجرایی به منظور رفع مشکلات موجود ایجاد شده است.

موحد تصریح کرد: در ساماندهی وضعیت آسیب‌های اجتماعی معتقد هستیم که حاکمیت باید سیاست گذاری کند و زیرساخت‌های لازم را برای ارتقا سطح زندگی مردم فراهم کند و با همکاری خیران ومعین‌های اقتصادی مشکلات این حوزه برطرف شود.

او تاکید کرد: در حوزه ساماندهی آسیب‌های اجتماعی ومناطق حاشیه نشین در کرمان به دنبال ارائه الگویی کشوری برای پیشگیری از وقوع جرم و تبیین راه‌های صحیح سالم سازی محیط جامعه هستیم.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر