۱۰ جمله خاطره‌انگیز دیگو مارادونا

مارادونا در طول تاریخ فوتبالی و زندگی‌اش نقل قول‌های جنجالی زیاد داشته که در این گزارش ۱۰ مورد از آن‌ها را مرور کرده ایم.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،مارادونا در طول تاریخ فوتبالی و زندگی‌اش نقل قول‌های جنجالی زیاد داشته که از بین آن‌ها ۱۰ نقل قول معروف و جالب شماره ۱۰ پیشین آلبی‌سلسته را مرور خواهیم کرد.

۱– پاهایم را بریدند (پس از اطلاع از محرومیتش به دلیل مثبت بودن نتیجه آزمایش دوپینگ در جام‌جهانی ۱۹۹۴)

۲– من یک برتری نسبت به سیاستمداران دارم: آن‌ها عمومی و معروف هستند و من محبوبم (سال ۱۹۹۶ در کتاب «دیگو گفت»)

۳– دیگو؟ برای یکشنبه می‌رسی؟ به بانک می‌روی؟ بله به بانک رفتن مثل گرفتن نقره یا حیوان وحشی است (این پاسخی بود که دیگو در سال ۱۹۹۶ به سوال یکی از خبرنگاران داد!)

۴– پله یک برده است. او قلبش را به فیفا فروخت و پس از آن زمانی که فیفا به او پشت پا زد، می‌خواهد با ما بازیکنان دوست شود. ولی او کورخوانده هیچ سیاهی‌ای نیست که محو شود (سال ۱۹۹۷)

۵– هر اتفاقی که بیفتد و هرکسی که مربی شود، همه دنیا می‌دانند که پیراهن شماره ۱۰ تیم ملی مال من خواهد بود، برای همیشه (سال ۱۹۹۸)

۶– پیروز شدن مقابل ریورپلاته در سوپرکلاسیکو مثل این است که مادرت صبح تو را با یک بوسه از خواب بیدار کند، دلنشین و شیرین (پیش از دیدار بوکاجونیورز – ریورپلاته در سال ۲۰۰۰)


بیشتر بخوانید


۷– من اشتباه کردم و هزینه‌اش را هم پرداخت کردم، ولی خدشه‌ای به توپ وارد نمی‌شود (در بازی بزرگداشت او که ۱۰ نوامبر سال ۲۰۰۱ برگزار شد)

۸– در یکی از محله‌های خصوصی بوینس آیرس رشد کردم. خصوصی از نظر آب، برق و تلفن (در بازدیدش از بولیوی در سال ۲۰۰۴)

۹– من معتاد به مواد مخدر بوده، هستم و خواهم بود. کسی که در مواد مخدر غوطه‌ور است، هر روز باید با آن مقابله کند (سال ۱۹۹۶)

۱۰– این برد چیزی بیشتر از یک مسابقه فوتبال بود و ما یک کشور را شکست دادیم (پس از پیروزی در دیدار معروف آرژانتین و انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶)

منیع:خبر ورزشی

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: مارادونا ، فوتبال
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر