کد خبر: ۷۵۸۱۰۰۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۱
۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۱
کد خبر : ۷۵۸۱۰۰۰

تولد نوزادی با ۲۷ سال سن

یک زوج جوان با استفاده از یک جنین منجمد بچه دار شدند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،تینا و بن گیبسون سال‌ها برای داشتن فرزند دعا کردند، اما مشکل شان حل نشد. حالا این زوج به لطف یک تکنیک درمانی جدید دو فرزند دارند. دومین فرزند این خانواده که در ۲۶ اکتبر متولد شده و مولی اورت نام دارد حتی توانسته نامش را در کتاب رکورد‌های گینس ثبت کند.

مولی در واقع رکورد خواهر بزرگتر خود یعنی، اما را شکانده است که در سال ۲۰۱۷ با استفاده از همین روش متولد شد. در آن زمان تینا، مادر، اما جنینی را که ۲۴ سال قبل در آزمایشگاه منجد شده بود دریافت کرد و آن را در رحم خود پرورش داد.

در خبری که روز گذشته منتشر شد مشخص شد که مولی، دختر دوم این خانواده از جنینی متولد شده که ۲۷ سال پیش منجمد شده است و در نیجه رکورد تولد با استفاده از جنین دارای طولانی‌ترین دوره انجماد را به نام خود ثبت کرده است.


بیشتر بخوانید


اما این روش چندان هم تازگی ندارد و موارد متعددی از آن در آمریکا مشاهده می‌شود. برای مثال خانواده دیگری اخیرا بعد از ۲۰ سال توانسته اند با این روش بچه دارند شوند.

تولد نوزادی با ۲۷ سال سن

۲۰ سال پیش کریس و امیلی برنز به بچه دار شدن فکر نمی‌کردند، اما از همان زمان سلول‌های پسر آینده شان درون آزمایشگاهی مشغول رشد بود.

این زوج که ساکن لوئیس ویلای کنتاکی هستند بعد از دو دهه ناباروی تصمیم گرفتند که یک رویان را به فرزندی بگیرند؛ در این فرایند تخمک‌های بارور شده فرد دیگری که هیچ ارتباط خویشاوندی با آن‌ها نداشت درون رحم مادر قرار داده شد.

این تخمک‌ها که متعلق به زوج دیگری بوده ۲۰ سال پیش لقاح شده اند و به صورت منجمد درون آزمایشگاهی نگهداری شده اند تا زوج‌هایی که امکان بچه دار شدن ندارند بتوانند با کمک آن‌ها شیرینی داشتن فرزند را بچشند. جنین‌های منجمد در ادامه درون بدن مادر قرار داده می‌شوند تا مراحل رشد طبیعی خود را طی کرده و به یک انسان تبدیل شوند.

به گفته امیلی برنز، مادری که تازه زایمان کرده این تنها راه برای مادر‌هایی است که میخواهند فرزندخوانده شان را خودشان زایمان کنند.

همانطور که در ابتدا گفته شد این زوج جنینی را به فرزندخواندگی گرفتند که حدودا ۲۰ سال پیش منجمد شده بود. این جنین‌ها پس از انجماد درون نیتروژن مایع نگهداری می‌شوند و رشد نمی‌کنند؛ بنابراین الیس (فرزند جدید خانواده برنز) حالا گرچه تنها ۲۰ ماه سن دارد، اما زندگی او از ۲۰ سال پیش آغاز شده.

امیلی می‌گوید: بعضی وقت‌ها که بچه در اتاق پذیرایی به این طرف و آن طرف می‌رود با خودم می‌گویم که زندگی او ۲۰ سال پیش شروع شد و بعد به حالت تعلیق در آمد تا امروز در میان ما باشد. او ۲۰ سال پیش در فریزر انتظار روزی را می‌کشیده که فرزند خانواده‌ای بشود.

جالب است بدانید درست مانند خیلی خانواده‌هایی که با کمک این روش بچه دار می‌شوند خانواده برنز نیز فرزند خود را پسر برفی خطاب می‌کنند.

گفته شده در سال ۲۰۱۶ میلادی تنها در آمریکا بیش از ۲۰۰۰ جنین منجمد به فرزندخواندگی پذیرفته شدند که این میزان ۴۰۰ مورد کمتر از آمار ثبت شده در سال ۲۰۰۰ است. در حال حاضر نیز بالغ بر یک میلیون یاخته منجمد در آمریکا وجود دارد. پدر و مادر الیس گفته اند که قصد دارند که بزودی ماجرای تولد او را برایش تعریف کنند تا اگر خواست به دنبال پدر و مادر واقعی اش بگردد.

منبع: روزیاتو

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر