انجام ۱۱ عملیات مهار آتش و امداد و نجات حاصل فداکاری آتش نشانان اهوازی

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از انجام ۱۱ عملیات اطفای حریق و امداد و نجات با تلاش آتش نشانان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، ابراهیم قنبری رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با اشاره به انجام ۱۱ عملیات مهار آتش سوزی و امداد و نجات طی دیروز با تلاش آتش نشانان گفت: تصادف پژو ۲۰۶ و پژو پارس در مسیر کیان آباد خیابان وهابی نبش خیابان ۴ در ساعت ۵۱ دقیقه بامداد با تماس تلفنی شهروندی اطلاع رسانی شد.

او با بیان اینکه این حادثه منجر به مصدوم شدن راننده پژو پارس شد، افزود: آتش نشانان با ایمن سازی محل و استفاده از ابزار برش و تخصصی مصدوم را از داخل خودرو خارج کردند و به اورژانس ۱۱۵ تحویل دادند، سپس برای مهار آتش سوزی ساینا در ساعت ۳ و ۳ دقیقه بامداد در خیابان ۲۲ منبع آب به محل حادثه اعزام شدند.

قنبری با اشاره به مهار آتش سوزی با استفاده از ۲ رشته لوله آبرسان و ایمن سازی محل اظهار داشت: آتش نشانان آتش سوزی منزل مسکونی راس ساعت ۱۳ و ۱۶ دقیقه را در منطقه بهارستان، خیابان کوکب ۶ به علت افتادن بخاری بر روی فرش، حریق منزل مسکونی ساعت ۱۳ و ۱۶ دقیقه در کوی مدرس به علت اتصال برق آبگرمکن، حریق منزل مسکونی ساعت ۱۵ و ۲ دقیقه در منطقه کیانشهر خیابان رز ۱۰ و حریق مغازه تجاری ساعت ۱۵ و ۵۳ دقیقه در منطقه فاز یک پادادشهر را با تلاش فراوان اطفا کردند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز بیان کرد: پژو ۴۰۵ ساعت ۱۴ و ۵۰ دقیقه در حین حرکت در مسیر دروازه به سمت راه بند به علت اتصال برق خودرو دچار آتش سوزی شد و شعله‌های حریق با حضور به موقع آتش نشانان مهار و از بروز خسارت جدی جلوگیری بعمل آمد.

او با اشاره به وقوع تصادف زنجیره‌ای ۵ دستگاه خودروی سواری در ساعت ۱۸ و ۵۹ دقیقه بر روی پل کابلی اظهار داشت: آتش نشانان سریعا خود را به محل حادثه رساندند و با ایمن سازی محل حادثه به ترافیک ایجاد شده در مسیر خاتمه دادند، همچنین واژگونی پراید در ساعت ۲۰ و ۳۱ دقیقه در مسیر آزاده راه خلیج فارس کیلومتر ۴۰ آتش نشانان را به محل حادثه کشاند.

قنبری تصریح کرد: راننده خودرو که مرد ۳۲ ساله بود در اثر این حادثه فوت شد و آتش نشانان با ابزار تخصصی جسد او را از میان آهن پاره‌های خودرو خارج کردند، سپس خودرو واژگون شده را به حالت اولیه بازگرداندند و به حاشیه امن مسیر انتقال دادند.

او درخصوص عملیات‌های امداد و نجات انجام شده طی ۲۴ ساعت گذشته، گفت: آتش نشانان در ساعت ۱۷ و ۴۸ دقیقه در منطقه فاز ۲ پادادشهر با ابزار تخصصی و نجات دست کارگر ۲۳ ساله نانوایی را که درون زنجیر دستگاه خمیر گیر افتاده بود را خارج کردند و او را به اورژانس ۱۱۵ تحویل دادند، سپس با اعزام به منطقه کیانپارس خیابان ۹ غربی با گشودن قفل درب ورودی منزل مسکونی به وسیله ابزار تخصصی با پیکر پیرمرد ۸۵ ساله که دچار سکته قلبی شده بود مواجه شدند و جسد به عوامل انتظامی منطقه تحویل داده شد.

انتهای پیام/گ

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر