نظرپور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

نحوه برگزاری کلاس‌های مجازی فرهنگسازی نشده است

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: شاید در کشور نحوه برگزاری کلاس‌های مجازی به خوبی فرهنگسازی نشده است.

محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره همسان سازی حقوق اعضای هیئت علمی، اظهار کرد: در بند "و" تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ برای همسان سازی حقوق اعضای هیئت علمی اصلاحاتی انجام شده است.

او افزود: اصلاحیه همسان سازی حقوق اعضای هیئت علمی تقدیم مجلس شده تا مجلس در بررسی‌های خود در کمیسیون تلفیق و صحن علنی بتواند به این تبصره رای دهد که بعد از آن اقداماتی را در ستاد وزارت علوم و دانشگاه‌ها برای افزایش حقوق اعضای هیئت علمی انجام خواهیم داد.

آموزش مجازی فرهنگ خاصی را می‌طلبد

نظرپور درباره ارزیابی دانشجویان در امتحانات پایان ترم، گفت: نه تنها ما بلکه بسیاری از کشور‌های جهان با مشکل برگزاری مجازی کلاس‌های آموزش عالی و امتحانات مواجه هستند، چرا که بحث آموزش مجازی فرهنگ خاص خود را می‌طلبد.

او با بیان اینکه بستر و تکنولوژی آموزش‌های مجازی دانشگاه‌ها فراهم شده است، تاکید کرد: شاید در کشور نحوه برگزاری کلاس‌های الکترونیک و مجازی به خوبی فرهنگسازی نشده است.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در پایان یادآوری کرد: باید بتوانیم با ابزار‌های متفاوت در طول ترم دانشجویان را مورد ارزیابی قراردهیم تا استادان در انتهای ترم نمره‌ای که در شان و مقام دانشجو است را برای او نهایی کنند. نکته مهم این است که آموزش‌ها با وجود ویروس کرونا تعطیل نشد و توانستیم از ظرفیت‌ها و بستر‌های ایجاد شده حداکثر استفاده را ببریم.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۹ ۳۰ بهمن ۱۳۹۹
اموزش مجازی سبب تقلب گسترده میشود و حق به حقدار نمیرسد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۵ ۳۰ بهمن ۱۳۹۹
هیات علمی های دولتی در مقایسه با دانشگاه ازاد حقوق نجومی دریافت میکنند هنوز هم به دنبال افزایش حقوق هستند !!!! عدالت شرط اصلی تقواست
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر