زالی:

سخنان وزیر بهداشت بی احترامی به کارکنان بهشت زهرا (س) نبود

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: سخنان اخیر وزیر بهداشت درباره کارکنان بهشت زهرا (س) بی احترامی به این افراد نبوده است.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران امروز چهارشنبه با تاکید بر اینکه سخنان اخیر نمکی، وزیر بهداشت درباره کارکنان بهشت زهرا (س) بی احترامی به این افراد نبود؛ اظهار کرد: با توجه به اینکه وزیر بهداشت از سوابق فراوانی در عرصه آموزشی و بهداشتی برخوردار است و در سازمان برنامه و بودجه نیز نقش چشمگیری در بحث توزیع بودجه اجتماعی داشته است بنابراین از روز‌های آغازین شیوع ویروس کرونا تا کنون به تمامی گروه‌های اجتماعی که در عرصه مقابله با این ویروس حضور داشته اند با یک نگاه احترام آمیز نگاه کرده اند.

او ادامه داد: نمکی از روز‌های آغازین شروع ویروس کرونا در تهران چندین بار به بنده درباره سلامت کارکنان بهشت زهرا به ویژه کسانی که در بخش تطهیر این سازمان مشغول به کار هستند، تاکید کرده اند؛ از همین رو من نیز به نیابت او و تیم سلامت توفیق حضور در جمع این افراد را داشته ام تا مراتب تشکر و قدردانی تیم سلامت و نظام پزشکی کشور را به آن‌ها برسانم.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به مدیریت خوب مجموعه آرامستان‌های تهران از جمله بهشت زهرا و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و دقت نظر آنان، اظهار کرد: در بحران کرونا حضور گروه‌های جهادی در کنار این افراد یک کار ارزنده مردمی به جای گذاشته است.

 زالی با اشاره به اینکه نمکی بالاترین اشراف را به مسائل بهداشتی در کشور دارد، بیان کرد: علت نگرانی او بروز طغیان‌های ویروس کرونا است که خدای نکرده جان بسیاری از شهروندان تهرانی را می‌گیرد؛ بنابراین این فرمایش نشان‌دهنده نگرانی عمیق وی بوده و طبیعتاً منشا فرمایشات نمکی هیجانات طبیعی است و این نگرانی‌ها در سخنان او موج می‌زند.

او افزود: مشی اجرایی  نمکی از روز‌های آغازین شیوع ویروس کرونا این است که به سلامت تمامی گروه‌هایی که در عرصه سلامت به کمک مدافعان سلامت آمده‌اند از جمله کسانی که در بخش‌های مختلف خدمات شهری خدمات اجتماعی و همچنین عزیزانی که در بخش مهم مجموعه آرامستان‌ها کار می‌کنند، تاکید دارند.

زالی با بیان اینکه وزیر بهداشت و چندین مرتبه در خصوص تامین سلامت عزیزانی که در بخش مهم مجموعه آرامستان‌ها کار می‌کنند به او تاکید کرده است، گفت: از همین رو من نیز به نیابت از سعید نمکی و تیم سلامت توفیق حضور در مجموعه همکاران پرتلاش بهشت زهرا را داشته ام.

او تاکید کرد: به نظر می‌رسد این روز‌ها باید با یک وحدت کلام تلاش‌ها به سمت همگرایی باشد تا بتوانیم تلاش کنیم در شهری همانند شهر تهران که کار‌های اجتماعی سخت‌تر از مابقی استان‌ها صورت می‌گیرد، دست به دست هم دهیم تا کرونا کاهش یابد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اظهار کرد: این هم گرایی منجر به کاهش نگرانی‌ها درباره شیوع این ویروس در کشور می‌شود و باید بیش از هر زمان دیگری به برنامه‌های بهداشتی، اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی و تعهد مسئولان اجرایی بخش‌های مختلف شهر توجه شود.

او گفت: مردم از این ویروس و محدودیت‌های ناشی از آن خسته شده اند و فرسایشی شدن این بیماری توان اجتماعی و تاب آوری مردم را تقلیل داده است، اما مجبور هستیم این شرایط سخت را تحمل کنیم.

 زالی در پایان با تاکید بر اینکه کوچکترین اشتباه در فرایند این بیماری می‌تواند منجر به افزایش مرگ و میر و بروز مشکلاتی برای مردم شود، تصریح کرد: آن چیزی که نمکی نگران آن هستند و مرتب در قالب مصاحبه‌های تلویزیونی و مطبوعاتی به آن اشاره می‌کنند این است که تلاش کنیم افراد بیشتری را از جمله شهروندان و همچنین مدافعان سلامت را در جریان بیماری و ابتلا به ویروس کرونا از دست ندهیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر