تأکید امام جمعه کرمان بر ایجاد همدلی بین تمام اقشار جامعه

امام جمعه کرمان گفت: باید صدای واحد مجلس، دولت، دستگاه قضایی، نخبه‌ها و توده‌های مردم به گوش دشمنان برسد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی نماینده، ولی فقیه دراستان و امام جمعه کرمان در خطبه‌های امروز نماز جمعه کرمان که در مصلای امام علی (ع) برگزار شد، با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی، گفت: همه شما را به تقوای الهی توصیه می‌کنم؛ چرا که این دینا فانی و زودگذر است.

او با تأکید بر به یاد مرگ بودن، کنترل غرور و حسادت و کینه و دشمنی ابراز امیدواری کرد: همه جلب رضایت خداوند را در دستور کارخود قرار دهیم.  

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی به جایگاه بهشتیان پرداخت و افزود: عواملی که سبب رنجش و مشقت جسمی شود در آن وجود ندارد و ناراحتی روحی در آن مفهومی پیدا نمی‌کند.

او شب زنده داری، اهل استغفار و راز و نیاز بودن و کمک به محرومان را سه ویژگی اهل بهشت دانست و بیان داشت: کسانی که وارد بهشت می‌شوند از متقین و محسنین هستند.

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در بخش دیگری از سخنانش به بیان فضائل شخصیتی حضرت زینب (س) پرداخت و گفت: این شیر زن تاریخ جهان اسلام در اقدام به موقع، تشخیص حق، جرأت دفاع از آن و جریان سازی در دفاع از امامت جامعه اسلامی مثال زدنی است و در عبور از صحنه‌های تلخ و ماندگار کردن جریان نهضت حسینی نقش اساسی داشت.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی افزود: دفاع از حقوق ملت رشید اسلامی ایران در مقابل دشمن و خلق پیروزی در جبهه هسته‌ای یکی از وظایف مهم ما در شرایط امروز است.

او تصریح کرد: همه مردم و مسئولان باید به چند امر اساسی برای انجام یک ماموریت بزرگ توجه داشته باشیم و آن اینکه صدای واحد مجلس، دولت، دستگاه قضایی، نخبه‌ها و توده‌های مردم طوری باشد که دشمن نتواند کاری از پیش برد.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی بیان داشت: هر کس کمک نکند صدای واحد در جامعه ایجاد شود و در جبهه مقابل حرکت کند، قطعاً در آینده تاریخ این حرکت ناشایست ماندگار خواهد شد.

امام جمعه کرمان گفت: آنچه در ۵ اسفندماه آغاز کردیم یعنی توقف پروتکل الحاقی، باید با روحیه قوی و به دور از دودلی و شک، این رسالت را انجام دهیم و با قدرت از حق مردم ایستادگی کنیم.  

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی افزود: نوسانات قیمت‌های بازار باید کنترل شود و به اقشار آسیب پذیر توجه شود.

او با اعلام اینکه سازمان صمت و جهاد کشاورزی مسئولیت بیشتری دارند، تصریح کرد: مردم باید در مصرف و مسئولین در توزیع دقت کنند تا از این پیچ سخت اقتصادی عبور کنیم.

انتهای پیام/ب

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر