عباس پور و فیروزپور در فینال تورنمنت اوکراین/ نمایندگان ایران در ۵ وزن دوم حریفان خود را شناختند

سجاد عباس پور و محمدصادق فیروزپور به دیدار فینال رقابت‌های بین المللی جام مربیان و کشتی گیران برتر اوکراین رسیدند.

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، در پایان دیدارهای مقدماتی پنج وزن نخست رقابت‌های بین المللی جام مربیان و کشتی گیران برتر اوکراین سجاد عباس پور در وزن ۵۵ کیلوگرم کشتی فرنگی و محمدصادق فیروزپور در وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد به دیدار فینال راه یافتند، مهدی بالی در وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی فرنگی به دیدار رده بندی رفت و محمدرضا مختاری در وزن ۷۲ کیلوگرم کشتی فرنگی به گروه بازنده‌ها راه یافت.

بر همین اساس نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

کشتی فرنگی:

در وزن ۵۵ کیلوگرم سجاد عباس پور دارنده مدال نقره نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۸ در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر ویاچسلاو بایراکتار از اوکراین را مغلوب کرد وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل الهام بهرام اف قهرمان آسیا از ازبکستان با نتیجه ۱۴ بر ۴ به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در دیدار فینال نوگزاری تسورتسومیا قهرمان جهان از گرجستان است.

در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدرضا مختاری دارنده مدال نقره نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۶ در دور نخست مقابل مالخاز آمویان قهرمان جوانان جهان از ارمنستان با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. وی ابتدا در این گروه به مصاف آندری کولیک از اوکراین می‌رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دیدار رده بندی مقابل پرویز نصیب اف از اوکراین قرار می‌گیرد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مهدی بالی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر جهانگیر توردیف دارنده مدال نقره آسیا از ازبکستان را مغلوب کرد وی در دور سوم و مرحله یک چهارم نهایی در مصاف با آرتور شاهینیان دارنده مدال برنز جهان از ارمنستان با نتیجه ۸ بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بالی در این دیدار مقابل گئورگی میلیا دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال جهان از گرجستان با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی فردا شب برای کسب مدال برنز به مصاف برنده دیدار میان ژیهاسوف از اوکراین و روازی ناداراشویلی دارنده مدال برنز جهان از گرجستان می‌رود.

کشتی آزاد:

در وزن ۵۷ کیلوگرم علی قلی زادگان دارنده مدال طلای نوجوانان آسیا در سال ۲۰۱۹ در دیدار نخست با نتیجه ۴ بر ۲ مقابل محمودجان شاوکاتوف دارنده مدال برنز آسیا از ازبکستان مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر ازبک در مرحله نیمه نهایی، قلی زادگان از دور رقابت‌ها حذف شد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم محمدصادق فیروزپور دارنده مدال برنز جوانان جهان در سال ۲۰۱۹ پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفرایشاک بوخورس از الجزایر را شکست داد وی در دور سوم مقابل اشرف آشیروف از آذربایجان با نتیجه ۵ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. فیروز پور در این مرحله مقابل کاسوم کاسوموف از اوکراین با نتیجه ۳ بر ۳ به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل مراد کورماگومدوف کشتی گیر روسی الاصل از مجارستان با نتیجه ۳ بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. فیروزپور فرداشب در دیدار فینال به مصاف سنور دمیرتاش دارنده مدال نقره جهان و برنز المپیک از ترکیه می‌رود.

در وزن ۸۶ کیلوگرم امیرحسین فیروزپور دارنده مدال طلای نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۹ در دور نخست مقابل عثمان گوجن دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان از ترکیه با نتیجه ۸ بر ۸ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل شاپیف از ازبکستان، فیروزپور از دور رقابت‌ها کنار رفت.

همچنین نتایج قرعه نمایندگان کشورمان در مسابقات پنج وزن دوم که از ظهر امروز (شنبه) به مصاف حریفان خود می‌روند به شرح زیر است:

کشتی آزاد:

در وزن ۷۰ کیلوگرم عرفان الهی در دور نخست استراحت می‌کند و در دور دوم به مصاف ایوان کوسیاک از اوکراین می‌رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دور سوم به مصاف برنده دیدار میان جبرئیل گادجیف از آذربایجان و گئورگ روبو از مولداوی می‌رود. در این وزن ۲۴ نفر حضور دارند.

در وزن ۹۲ کیلوگرم که ۱۲ نفر شرکت کرده اند محمد علی تبار در دور نخست با ایراکلی متسیتوری دارنده مدال برنز جهان از گرجستان مبارزه می‌کند و در صورت پیروزی برابر این حریف در دور بعد به مصاف برنده کشتی میان عمرحاجی محمداف از بلاروس و عثمان نورماگمدوف از آذربایجان می‌رود.

کشتی فرنگی:

در وزن ۶۰ کیلوگرم علیرضا نجاتی در دور نخست با قرعه استراحت روبرو است و در دور دوم به مصاف دمیترو تسیمبالیوک دارنده مدال برنز اروپا از اوکراین می‌رود. وی در صورت غلبه بر این حریف در دور سوم به مصاف برنده مبارزه میان فرجات از الجزایر و گئورگ غریبیان قهرمان اروپا از ارمنستان می‌رود. در این وزن ۲۴ نفر شرکت کرده اند.

در وزن ۶۷ کیلوگرم که ۲۵ نفر حضور دارند، دانیال سهرابی در دور اول با اسلاویک گالتسیان دارنده مدال برنز جهان از ارمنستان مبارزه می‌کند و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد به مصاف برنده دیدار میان ماکسیم نهودا قهرمان اروپا از بلاروس و فوگلایف از اوکراین می‌رود.

در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور نخست به مصاف مارسل استرکوبورگ از هلند می‌رود و در صورت پیروزی در این دیدار در دور بعد با برنده کشتی میان باکوری گوگولی از گرجستان و میکیتا کازاکوف از بلاروس مبارزه خواهد کرد. در همین وزن امین کاویانی نژاد در دور نخست با دمیترو پیشکوف دارنده مدال برنز بازی‌های اروپایی از اوکراین دیدار می‌کند و در صورت غلبه بر این حریف در دور دوم به مصاف برنده مبارزه بین پاول لیاح از بلاروس و استویان کوباتوف از بلغارستان می‌رود. در این وزن ۲۶ کشتی گیر حضور دارند.

در وزن ۸۷ کیلوگرم رامین طاهری پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مصاف روسلان ماحومدوف از از اوکراین می‌رود و در صورت پیروزی در این دیدار در دور سوم به مصاف برنده کشتی میان اسوتوسلاو نیکولوف از بلغارستان و ایگور یاراشوویچ از بلاروس می‌رود. در این وزن ۱۷ نفر حضور دارند.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم که ۱۷ کشتی گیر شرکت کرده اند، امین میرزازاده در دور اول با قرعه استراحت روبروست و در دور دوم با میخایلو ویشنیوتسکی از اوکراین کشتی می‌گیرد.
انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر