شناسایی نخستین کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خرم‌آباد/معدوم سازی ۲۶۵ قطعه پرنده

رئیس اداره طیور دامپزشکی لرستان با اشاره به شناسایی نخستین کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خرم‌آباد، گفت: یک کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان روز جمعه در منطقه «سراب چنگایی» محدوده شهرک باباعباس خرم‌آباد شناسایی و ۲۶۵ قطعه پرنده آلوده معدوم شد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از لرستان،عزیزاله نورالهی ،رئیس اداره طیور دامپزشکی لرستان با اشاره به شناسایی نخستین کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در این شهرستان، اظهار کرد: یک کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان روز جمعه در منطقه «سراب چنگایی» محدوده شهرک باباعباس خرم‌آباد شناسایی شد.

او افزود: در ادامه رصد و پایش آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، منطقه آلوده توسط نیروهای دامپزشکی شناسایی و مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس اداره طیور دامپزشکی لرستان از معدوم سازی ۲۶۵ قطعه پرنده آلوده به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان خبر و ادامه داد: یک شهروند در اقدامی غیرقانونی اقدام به خرید چند غاز از استان‌های مجاور و آلوده به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان کرده و پس از انتقال آن‌ها به خرم‌آباد و مجاورت با پرندگان مهاجر، موجب انتشار بیماری در بین آن‌ها شد.

نورالهی بیان داشت: در حال حاضر منطقه موردنظر پس از معدوم‌سازی، پاکسازی شده با این وجود رصد و پایش همچنان در این منطقه و دیگر نقاط شهرستان ادامه دارد.

او از شهروندان درخواست کرد ضمن خودداری از خرید هرگونه طیور زنده، هرگونه نشانه بیماری در پرندگان را جدی گرفته و به مراکز دامپزشکی اطلاع دهند.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر