کلاهبرداران سایبری را با استفاده از رمز پویا ناکام بگذارید

رئیس پلیس فتا استان کرمان در خصوص رعایت نکات ایمنی در زمان استفاده از اینترنت بانک به مردم توصیه هایی را ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، سرهنگ امین یادگار نژاد، رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: بررسی و واکاوی پرونده‌های فیشینگ و برداشت از حساب بانکی نشان دهنده این نکته است که مجرمان سایبری با ساخت برنامه همراه بانک جعلی و طراحی صفحات فیشینک اینترنت بانک، نام کاربری و رمز ورود به اینترنت بانک شهروندان را سرقت کرده و به دنبال آن از حساب آنان مبالغی را برداشت می‌کنند.

او افزود: مالباختگان به دلیل  نداشتن آگاهی از آدرس سایت اصلی بانک برای استفاده از اینترنت بانک خود به نتایج جستجوی گوگل اعتماد کرده و به دلیل تشخیص ندادن آدرس سایت اصلی با جعلی با ورود به سایت‌های جعلی، اطلاعات حساب کاربری، شامل نام کاربری، رمز ورود و سایر اطلاعات آن‌ها  از سوی فیشر‌ها به سرقت می‌رود.

سرهنگ یادگار نژاد بیان کرد: قبل از وارد کردن نام کاربری و رمز ورود برای استفاده از اینترنت بانک از معتبر بودن برنامه همراه بانک و یا صفحه اینترنت بانک اطمینان حاصل کرده و حتما از رمز پویا استفاده کنید.

او با اشاره به این نکته که استفاده از رمز دوم پویا  برای خرید از درگاه‌های اینترنتی تا حد زیادی مانع دسترسی کلاهبردان سایبری به حساب‌های بانکی شده است، افزود: بانک‌ها برای امنیت هر چه بیشتر حساب‌های بانکی مشتریان خود، قابلیت استفاده از رمزیک‌بار مصرف را  برای ورود به اینترنت بانک ارائه می‌دهند که هموطنان می‌توانند با استفاده از این قابلیت از دسترسی مجرمان سایبری به حساب‌های بانکی خود جلوگیری کنند.

رئیس پلیس فتا استان کرمان با بیان این مطلب که همه بانک‌های کشور برنامه‌های بانکی خود را در وب سایت رسمی خود قرار داده‌اند به شهروندان توصیه کرد: برنامه‌های مورد نیاز خود را از لینک‌های معرفی شده در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نصب نکنند و فقط از فروشگاه‌های نرم افزاری معتبر برنامه‌های خود را دانلود و نصب کنند و نرم افزار کاربردی مثل همراه بانک را هم از سایت بانک مورد نظر خود دانلود و نصب کنند.

او گفت: آدرس معتبر ورود به اینترنت بانک‌ها در سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir قسمت آدرس اینترنت بانک‌ها قرار گرفته است که هموطنان به راحتی و با اطمینان می‌توانند از آن استفاده کنند .

سرهنگ یادگار نژاد تصریح کرد: افراد در صورت مواجه با موارد مشکوک و یا نیاز به گرفتن مشاوره و راهنمایی می توانند با مراجعه به بخش مرکز امداد و فوریت‌های سایبری پلیس فتا از خدمات آنلاین و بر خط این پلیس بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/ م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر