شکارچیان دراج در شوشتر دستگیر شدند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر گفت: ۲ شکارچی غیرمجاز دراج در منطقه حفاظت شده کرایی شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، بهروز نجاتی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر گفت: در پی گزارش دوستداران محیط زیست مبنی بر شکار پرندگان وحشی در منطقه حفاظت شده کرایی و نزدیک به روستای درب خزینه، محیط بانان مستقر در پاسگاه محیط بانی با کمک ماموران پاسگاه انتظامی مدرس با حضور در محل موفق به دستگیری ۲ متخلف شکار غیرمجاز پرندگان وحشی شدند.

او با بیان اینکه از این متخلفان لاشه یک قطعه پرنده حمایت شده دراج به همراه یک قبضه سلاح شکاری دارای مجوز حمل کشف و براساس ماده ١۴ قانون شکار و صید تا زمان صدور رای دادگاه نزد اداره محیط زیست ضبط شد، افزود: براساس مصوبه شماره ۴۴٢ شورای عالی حفاظت محیط زیست درخصوص مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست به دلیل شکار جانوران وحشی، بهای شکار غیرمجاز هر قطعه دراج ۶ میلیون ریال تعیین شده است و متخلفان باید علاوه بر جریمه کیفری که از سوی دادگاه تعیین می‌شود از جانب مطالبه ضرر و زیان به محیط زیست پرداخت کنند.

دُرّاج سیاه پرنده‌ای از تیره قرقاولیان و زیرتیره کبکیان است، این پرنده بومی غرب و جنوب آسیا از بنگلادش تا ترکیه و قبرس محسوب می‌شود. دراج زیستگاه‌های دارای پوشش گیاهی مناسب و علفزار‌های کم‌درخت در نزدیکی منابع آبی را ترجیح می‌دهد و یک گونهٔ زمینی است که تا خطری آن را تهدید نکند پرواز نمی‌کند. در گذشته این پرنده جمعیت زیادی داشت و زیستگاه آن گسترده‌تر بود، اما شکار بسیار زیاد نسل آن را در بسیاری از مناطق برانداخته است.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر