برف و باران در راه آذربایجان شرقی

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت:از چهارشنبه با ورود سامانه جدید بارشی، برف و باران دوباره استان را فرا می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،محمد امیدفر رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه این سامانه موجب وزش باد گاهی شدید در روز چهارشنبه می‌شودگفت:این سامانه موجب رگبار باران و غرش آذرخش و در نواحی سردسیر بارش برف و مه به ویژه در روز‌های پنجشنبه و جمعه خواهد شد.

اوافزود:این سامانه همه نواحی استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و موجب کاهش نسبی دما شده و بعد از ظهر جمعه از استان خارج می‌شود.

اوگفت:در پی نفوذ این سامانه احتمال اختلال در تردد و آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها، مسیل ها، اصابت صاعقه و در نواحی مرتفع و کوهستانی کولاک برف وجود دارد.

او افزود: در پی فعالیت این سامانه احتمال پرتاب اشیاء و آسیب به سازه‌های سبک و شکستن شاخه‌های درختان وجود دارد و انجام تمهیدات لازم برای جلوگیری از آبگرفتگی معابر عمومی و سیلاب و اثرات ناشی از وزش باد شدید ضروری است.

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی خودداری از فعالیت‌های کوهنوردی، پرهیز از سفر‌های غیرضروری، رعایت نکات ایمنی و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی در جاده‌های کوهستانی و توجه به توصیه‌های کارشناسان کشاورزی را خواستار شد.

آذربایجان شرقی منطقه‌ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی‌های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می‌آید.
آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است، ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم‌های متفاوتی برخوردار است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر