زراعت چوب به عنوان یکی از کشت‌های جایگزین محصولات پرآب باید پیگیری شود

استاندار آذربایجان غربی گفت: جهاد کشاورزی و منابع طبیعی در صیانت از عرصه‌های ملی و ترویج کشاورزی نوین موظف به اجرایی ساختن زراعت چوب هستند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ارومیه،  محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی روز سه شنبه دوازدهم اسفند در جلسه شورای منابع طبیعی با اشاره به تهدید عرصه‌های ملی بواسطه خطراتی، چون تخریب، آتش سوزی و چرای غیر مجاز گفت: امروز یکی از نیاز‌های اساسی برای استفاده بهینه از ظرفیت‌های قانونی منابع طبیعی شناسایی ذخیره گاه‌های جنگلی است.

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر استفاده بهینه از ظرفیت های استان در راستای افزایش سرانه درآمدی و اشتغال، خواستار توجه دستگاه های متولی به مبحث زراعت چوب به عنوان یک اقتصاد پردرآمد شد و گفت: جهاد کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان دو نهاد متولی در صیانت از عرصه های ملی و ترویج کشاورزی نوین موظف به اجرایی ساختن زراعت چوب به عنوان کشت جایگزین محصولات آب بر هستند.

او افزود: اجرای طرح کاداستر در استان برای صیانت از منابع ملی به خوبی در حال اجراست و می‌طلبد سرعت بیشتری نیز به خود بگیرد.

استاندار آذربایجان غربی بر تقویت نقش مردم از طریق آموزش برای صیانت از عرصه‌های ملی تاکید کرد و گفت: بدون مشارکت مردم نمی‌توان به صیانت از منابع ملی امیدوار بود. باید بستر‌های مشارکت مردم تقویت شود.

شهریاری کمک به اجرای قانون هوای پاک را از دیگر ضروریات صیانت از منابع طبیعی دانست و گفت: تقسیم بندی عرصه‌های منابع ملی به مناطق بحرانی و عادی می‌تواند به استفاده بهینه از منابع انسانی و سخت افزاری و افزایش راندمان کار کمک شایانی بکند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر