حفاظت زیستگاه و جلوگیری از شکار چالش مهم حفاظت از حیات وحش بوشهر

مدیرکل حفاظت محیط زیست بوشهر گفت: مهم‌ترین چالش فراروی حفاظت از گونه‌های حیات وحش استان، حفاظت از زیستگاه‌ها و جلوگیری از شکار و صید غیر مجاز است.


به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر،  فرهاد قلی نژاد مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با گرامیداشت ۳ مارس مصادف با ۱۳ اسفند روز جهانی حیات وحش بیان کرد: حیات وحش از مهمترین ارکان تنوع زیستی به شمار می‌رود که نقش کلیدی و مهمی در اکوسیستم‌ها دارند؛ بنابراین حفاظت از حیات وحش در حفاظت از تنوع زیستی مهم و ضروری است.

او ادامه داد: حیات وحش از مواهب الهی هستند که همواره بشر از آن‌ها در زندگی خود بهره برده است. امروزه نیز حیات وحش  در تولید انواع دارو‌ها، رونق گردشگری و کنترل بیماری‌ها و آفات نقش دارند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر افزود: اما بهره کشی بی رویه از حیات وحش و تخریب زیستگاه‌ آن‌ها موجب شده تعدادی از گونه‌های حیات وحش در معرض خطر انقراض قرار گیرند.


بیشتر بخوانید


قلی نژاد عنوان کرد: استان بوشهر به دلیل برخورداری از تنوع زیستگاهی و اکوسیستمی، تنوع ارزشمندی از گونه‌های حیات وحش همانند پلنگ ایرانی، آهو، کل و بز، جبیر، انواع پرندگان بومی و مهاجر، لاک پشت‌های دریایی، نهنگ و دلفین و .. دارد که حفاظت از این گونه‌ها در اولویت برنامه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان است.

او با اشاره به برخی از این برنامه‌ها گفت: برنامه‌ حفاظت از دلفین گوژپشت خلیج فارس تدوین شده، برنامه حفاظت پلنگ ایرانی نیز در حال اجرا است و هر ساله برنامه حفاظت و پایش لاک پشت‌های دریایی انجام می‌گیرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر موفقیت در حفاظت از گونه حیات وحش استان را نیازمند مشارکت همه مردم و مسئولان دانست و بیان کرد: امروز مهم‌ترین چالش فراروی حفاظت از گونه‌های حیات وحش استان حفاظت از زیستگاه‌ها و سپس جلوگیری از شکار و صید غیر مجاز است.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر