معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان:

هیچ دستگاهی نمی‌تواند ادعا کند، موضوع جوانان به آن مربوط نمی‌شود

محمد مهدی تندگویان گفت: اشتغال، مسکن، آسیب ها، فرهنگ، آموزش و ... موضوعاتی است که به همه دستگاه‌ها برمی گردد که باید همه دغدغه‌مند باشند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، محمد مهدی تندگویان معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان کرمان که با حضور زینی وند استاندار کرمان برگزار شد، از کرمان به عنوان مامنی برای بچه‌های شهدا یاد کرد و گفت: وجود مزار سردار سلیمانی ما را به این استان می‌کشاند و کرمان برای من خاطرات شیرین و غمگین خود را دارد.

او با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، افزود: به اعتقاد بنده اگر روال سیاست گذاری‌ها و برنامه ریزی‌های توسعه کشور در این چهل سال بدون مشکل بوده، اصلاً مقام معظم رهبری نیازی نمی‌دیدند بیانیه صادر کنند، اما وقتی ورود می‌کنند، حتما نیاز به تغییر نگرش و سیاست‌ها دیده اند، پس این بیانیه هم تحول گرا و هم آینده نگر است و وظیفه همه دستگاه‌ها تحول در سیاست‌ها و اصلاح ساختار و هم افزایی است.

تندگویان با بیان اینکه دستور مقام معظم رهبری دستگاهی نیست؛ بلکه حاکمیتی و لازم الاجرا برای همه دستگاه هاست، تصریح کرد: این که ما به عنوان وزارت ورزش و جوانان به این بیانیه ورود و سند عملیاتی تدوین کردیم، دلیل نمی‌شود که بقیه دستگاه‌ها وارد نشوند و کار نکنند.

او در خصوص موضوعات ستاد ساماندهی امور جوانان نیز بیان داشت: استاندار با همه مشغله‌ها حضور پیدا می‌کند، پس باید این جلسات طوری باشد که خروجی عملیاتی داشته باشد و به اتفاق جدید و حل مشکلات بینجامد.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: کدام دستگاه می‌تواند ادعا کند که موضوع جوانان به آن‌ها مربوط نمی‌شود، اشتغال، مسکن، آسیب ها، فرهنگ، آموزش و ... موضوعاتی است که به همه دستگاه‌ها برمی گردد و همه باید دغدغه‌مند باشند.

او افزود: ستاد‌های ساماندهی امور جوانان از معدود ستاد‌هایی است که مورد توجه ویژه جهانگیری معاون اول رییس جمهور است و به دستور وی تاکنون تعطیل نشده اند.

تندگویان از همه دستگاه‌ها این است خواست: پایش عملیاتی داشته باشند و با کمک تشکل‌های استان مشکلات را رصد کنند و با طرح در جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان مصوبات خوبی برای حل مشکلات جوانان بگیرند.

او با بیان اینکه گزارش‌های آماری هیچ کمکی به حل مشکلات نکرده است، تصریح کرد: حدود دو سوم اعتبارات هر استان به موضوعات جوانان مربوط است؛ ولی متاسفانه هماهنگی‌ها برای اجرای حل مشکلات وجود ندارد.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به افزایش آمار ثبت ازدواج بعد از ۲۵ سال در کشور، گفت: در این افزایش خوشبختانه استان کرمان وضعیت خوبی دارد و جزو استان‌های برتر است.

او با اشاره به معضل حاشیه نشینی در کرمان، گفت: اگر زودتر این موصوع پایش و ساماندهی شده بود به آسیب تبدیل نمی‌شد، وقتی می‌توان با کمک سمن‌ها و اقدامات ابتدایی از این معصل جلوگیری کرد چرا باید بگذاریم به آسیب تبدیل شود؟

تندگویان تصریح کرد: ستاد‌های ساماندهی امور جوانان تنها ستادی است که جامعه هدف در آن عضویت دارند و برای حضور هدفمند آموزش می‌بینند و مسئول پایش و رصد مشکلات همه جوانان استان هستند و در حقیقت این جوانان هم مشکلات را رصد و پایش می‌کنند و برای رفع آن‌ها پیشنهاد دارند و هم برای اقدام و عملیات برنامه دارند، فقط باید به آن‌ها کمک کرد، طرد کردن و توجه نکردن به جوانان آسیبش به خودمان برمی گردد.

او ابراز امیدواری کرد: مشکل ثبت شناسه سمن‌های جوانان استان کرمان با مدیریت استاندار حل شود.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر