۴۵۰ مورد نظارت بر آثار تاریخی شهرستان پارس آباد انجام شد

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان پارس آباد گفت: ۴۵۰ مورد نظارت بر آثار تاریخی شهرستان پارس آباد انجام شد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل،  فریده سرودی، رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان پارس‌آباد گفت: ثبت آثار ناملموس و طبیعی شهرستان در ردیف ملی از برنامه‌های مهم شهرستان است که پارسال در همین راستا هفت اثر شامل چاپارلو تپه‌سی، آغ مزار، سوءآباد، گلین چیخدی به سبک عشایر شاهسون، قوورما، ساج ایچی و بازی بو می‌محلی قیش گوتدو به ثبت رسیده است.

سرودی افزود: پاسخگویی به استعلامات به تعداد ۲۵۰ مورد، گزارش حفاری غیرمجاز و بازدید از محل حفاری به تعداد ۱۳۰ مورد و ۴۵۰ مورد سرکشی و نظارت بر آثار تاریخی توسط یگان حفاظت انجام شده است.

او برگزاری چهار جلسه تعامل با عوامل انتظامی، تعیین حریم اولتان قالاسی، گورستان اولتان و تپه اولتان، دو مورد دیدار با امام جمعه و شهردار محترم شهرستان‌های پارس آباد و اصلاندوز را از دیگر برنامه‌های اجراشده در حوزه میراث‌فرهنگی در سال ۹۹ عنوان کرد.

سرودی با اشاره به عملکرد حوزه گردشگری شهرستان بیان کرد: یک مورد دیدار با امام جمعه به همراه مدیران دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، بازدید مشترک با بهداشت، تعزیرات و اماکن نیروی انتظامی از مراکز اقامتی و گردشگری سطح شهرستان به تعداد ۲۵ مورد و پلمپ یک واحد مهمانپذیر در این مدت انجام شده است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان پارس‌آباد از برگزاری ویژه برنامه چیلله گیجه‌سی و مسابقه سفره شب چیلله در فضای مجازی و ارائه چهار فقره تسهیلات به واحد‌های گردشگری آسیب‌دیده از کرونا به میزان چهار میلیارد ریال در سال گذشته خبر داد و گفت: این اقدامات امسال نیز تداوم خواهد داشت.

انتهای پیام/ع

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار