پیش قدم شدن شورای شهر زرند در حل مشکل شهرک جهاد

مراجعات مکرر و درخواست‌های پی در پی مالکین املاک شهرک جهاد باعث شد اعضای شورای شهر برای حل مشکل چندین ساله این شهرک پیشقدم شوند.

عباس ایرانمنش رئیس شورای شهر زرند به اتفاق رضا یزدان پناه مسئول کمیسیون حقوقی و املاک شورا پس از بازدید میدانی از اراضی شهرک جهاد و بررسی نقشه تفکیکی و گفتگو با چند تن از مالکین و دعوت از مسئولین ذیربط جلسه فوق‌العاده‌ای در شورای شهر برای مرتفع نمودن این مشکل تشکیل دادند.

شایان ذکر است؛ اراضی این شهرک به مساحت ۹۱ و نیم هکتار در ۱۰۰۰ قطعه زمین تفکیک و تعداد قابل توجهی از این قطعه زمین‌ها واگذار گردیده است. اکنون با گذشت ۲۷ سال از این اتفاق بدلیل اینکه این اراضی نه در طرح هادی روستای ده چنار محسوب می‌شوند و نه در محدوده شهر زرند دیده شده‌اند هنوز مجوز ساخت ساز صادر نگردیده و مالکان بلاتکلیف مانده‌اند.

عباس ایرانمنش رئیس شورای شهر زرند با بیان اینکه حل و فصل این مشکل فقط با تعامل و همکاری مسئولین شکل خواهد گرفت گفت: در حال حاضر اجاره بهاء مسکن یکی از مشکلات بزرگ شهروندان است با حل و فصل کردن مسئله شهرک جهاد مشکل هزار خانوار حل خواهد شد و این تاثیر بسزایی در اجاره بهای مسکن در شهر خواهد داشت.

در این جلسه پس از بحث و بررسی و تبادل نظر تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید: کلیه مستندات متقن به همراه مواد قانونی استخراج، تا شرایط پیگیری موضوع از طریق مسئولین مربوطه در استان به ویژه معاونت محترم امور عمرانی استانداری کرمان فراهم گردد. با عنایت به مباحث مطروحه و تبادل نظر حاضرین جلسه مقرر گردید: جلسه‌ای با حضور مسئولین دستگاه‌های ذیربط در محل شهرداری برگزار و نتایج حاصل به همراه راهکار‌های قابل پیگیری به نحو مقتضی به نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار به عنوان نماینده عالی دولت و سایر مدیران کل استان که به طریقی با موضوع مرتبط می‌باشند منعکس گردد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار