برگزاری مراسم تجلیل از خیرین هیات‌های مذهبی ناشنوایان

مراسم تجلیل و تقدیر از مسئولین و خیرین هیات‌های مذهبی_ اجتماعی ناشنوایان کرمان برگزار شد.

مراسم تجلیل و تقدیر از مسئولین و خیرین هیات‌های مذهبی اجتماعی ناشنوایان کرمان جمعی از مسئولین و خیرین و ناشنوایان استان در محل سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی کرمان برگزار شد.

علیرضا وحیدزاده مدیر کل بهزیستی استان کرمان گفت: ایجاد محیط‌های اجتماعی برای جمع شدن افراد دارای معلولیت به دور هم بسیار با اهمیت می‌باشد، اگر چه ما در گذشته هیات‌های مذهبی را داشتیم، اما الان دید وسیعتر شده و تصمیم گرفتیم هیات‌های اجتماعی را فعال کنیم.

او افزود: در این هیات‌ها ضمن بالارفتن جو رفاقت، دوستی و همدلی، استفاده از ظرفیت‌های موجود و هم افزایی نیز ایجاد خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان بیان داشت: در این فضا بستری فراهم آمده تا ناشنوایان با محتوای برنامه‌های مختلف اجتماعی ارتباط برقرار کنند و اتفاقی که در هیئت ناشنوایان می‌افتد متفاوت از آن چیزی است که در سایر هیئت‌های دیگر می‌بینیم.
غلامحسین حقانی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان اظهار داشت: نگاه شناختی ناشنوایان به ائمه اطهاربسیارعمیق است و این معنویت بسیارستودنی است.
او افزود: سیاست بهزیستی قابل توجه بوده ومدیرکل بهزیستی استان تمام تلاش خود را به عمل میاورد تا بتواند محدودیت‌های ظرفیتی را از بین ببرد و محدودیت‌های شناختی دینی ومذهبی رابه حداقل برساند.

محمدحسین مولا از فعالان حوزه ناشنوایان نیز ضمن بیان تاریخچه تشکیل هیات‌های مذهبی ناشنوایان اظهار داشت: باید فرهنگ سازی جامعه به سمتی برود که مردم با فرهنگ مواجهه با ناشنوایان بیشتر آشنا شوند.

مولا با بیان اینکه شش هیئت مذهبی ویژه ناشنوایان داریم که در مناسبت‌های مختلف فعالیت مذهبی دارند عنوان کرد: اگر در هر شهرستان استان یک روحانی داشته باشیم که زبان اشاره را بلد باشد تمام مشکلات ما در این زمینه حل می‌شود.

او گفت: متاسفانه با کمبود روحانی در هیئت‌های مذهبی ناشنوایان روبه‌رو هستیم. ناشنوایان برای دانستن مسائل شرعی خود باید از این طریق راهنمایی شوند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار