آغاز جمع‌آوری مرغ مازاد از بازار آذربایجان غربی

معاون جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: جمع آوری مرغ مازاد بر مصرف با مشارکت اتحادیه‌های مرغداران استان و زنجیره‌های یکپارچه تولید گوشت مرغ در استان اجرایی می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در جلسه کمیته استانی جمع‌آوری مرغ مازاد بازار استان گفت: جمع آوری مرغ مازاد بر مصرف با مشارکت اتحادیه‌های مرغداران استان و زنجیره‌های یکپارچه تولید گوشت مرغ در استان اجرایی می‌شود.

پرویز بستانچی با اشاره به واگذاری مدیریت بازار طیور به اتحادیه‌ها، اظهارکرد: با استفاده از تسهیلات تشکل‌ها و اتحادیه‌های مردمی، جمع‌آوری مرغ مازاد تولیدکننده‌ها از امروز در سطح استان آغاز می‌شود.

وی افزود: بنا است اتحادیه‌ها در صورت مازاد و کمبود بازار را تامین کنند و در صورت تفاوت قیمت مابه التفاوت را دولت پرداخت می‌کند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: برابر ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی جمع آوری مرغ در استان‌ها بر عهده اتحادیه‌های استانی بوده که با اعتبارات بانک کشاورزی عملیاتی می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: شرکت پشتیبانی امور دام نمی‌تواند در خرید مرغ به طور مستقیم شرکت کند و باید اعتبار لازم برای اجرای این طرح توسط بانک کشاورزی و صندوق توسعه کشاورزی تأمین شود، در نهایت زنجیره‌های تولید با مشارکت اتحادیه‌های استانی در خرید مرغ مازاد استان شرکت خواهند کرد.

بستانچی با بیان اینکه این استان در بحث مرغ نیز از تولیدکنندگان اصلی در کشور به شمار می‌رود، اضافه کرد: با اجرای این طرح تولیدکنندگان مرغ دغدغه‌ای نخواهند داشت و در صورت موفقیت، این طرح در حوزه پروتئین قرمزو سایر محصولات کشاورزری نیزاجرایی خواهد شد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: