از توقیف کامیون حامل ۵۰ میلیارد پارچه قاچاق تا دستگیری ۷۸ متهم تحت تعقیب

مهم‌ترین حوادث یک بهمن ماه ۱۴۰۱ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

مهم‌ترین حوادث روز شنبه یک بهمن ماه ۱۴۰۱ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

 توقیف کامیون حامل ۵۰ میلیارد پارچه قاچاق

جانشین فرمانده انتظامی استان گفت: در بازرسی از یک دستگاه کامیون، یک هزار و ۳۲۳ طاقه پارچه خارجی قاچاق به ارزش ۵۰ میلیارد ریال کشف شد.

سردار یوسف ملک‌زاده گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان حین گشت‌زنی در محور‌های مواصلاتی به یک دستگاه کامیون مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او گفت: ماموران موفق شدند در بازرسی از این کامیون یک هزار و ۳۲۳ طاقه پارچه خارجی قاچاق و فاقد مدارک قانونی کشف کنند.

جانشین فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را ۵۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، گفت: راننده پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

سردار ملک‌زاده گفت: شهروندان می‌توانند هرگونه گزارشات خود را در زمینه قاچاق کالا و ارز را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

موتورسیکلت قاچاق ۲۰ میلیاردی روانه پارکینگ شد

فرمانده انتظامی فراشبند از توقیف یک دستگاه موتورسیکلت خارجی قاچاق به ارزش ۲۰ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ کرامت‌اله برومندی گفت: ماموران انتظامی فراشبند هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در محور‌های مواصلاتی، به یک دستگاه وانت نیسان مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو، یک دستگاه موتورسیکلت خارجی قاچاق و فاقد مدارک قانونی کشف شد، گفت: کارشناسان ارزش آن را ۲۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

فرمانده انتظامی شهرستان فراشبند با اشاره اینکه در این خصوص راننده برای سیر مراحل روانه دادسرا شد، از شهروندان خواست تا هرگونه اقدام در رابطه با قاچاق که ضربه سنگینی را به اقتصاد کشور وارد می‌کند بلافاصله موضوع را از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

کشف موتورسیکلت قاچاق در کوار

فرمانده انتظامی کوار از کشف یک دستگاه موتورسیکلت خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ سیدرحمان هاشمی گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران پلیس آگاهی با اقدامات فنی و تخصصی از نگهداری یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق در یک منزل مسکونی مطلع و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

او گفت: ماموران پس از هماهنگی با مرجع قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن منزل موفق شدند یک دستگاه موتورسیکلت خارجی قاچاق کشف کنند.

فرمانده انتظامی کوار با بیان اینکه کارشناسان ارزش موتورسیکلت کشف شده را یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند، گفت: در این خصوص یک نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

کشف میلیاردی صندلی‌های قاچاق در شهرستان مهر

فرمانده انتظامی مهر گفت: مأموران پلیس آگاهی در بازرسی از یک دستگاه کامیون، ۵۵ عدد انواع صندلی خودرو خارجی قاچاق به ارزش ۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال کشف کردند.

سرهنگ بهادر رزمجویی گفت: مأموران پلیس آگاهی این شهرستان در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در محور‌های مواصلاتی به یک دستگاه کامیون مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او با بیان مأموران در بازرسی از این خودرو ۵۵ عدد انواع صندلی خودرو خارجی قاچاق را کشف کردند، گفت: ارزش اموال کشف شده برابر نظر کارشناسان ۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان مهر با بیان اینکه در این رابطه راننده پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد، گفت: برخورد با قاچاق کالا و ارز به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی است.

دستگیری ۷۸ متهم تحت تعقیب در شیراز

فرمانده انتظامی شیراز از دستگیری ۷۸ متهم و محکوم تحت تعقیب طی ۷۲ ساعت گذشته در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرج شجاعی گفت: در راستای اجرای حکم قضائی مبنی بر دستگیری محکومان متواری و تحت تعقیب و به جهت حساسیت موضوع و ممانعت از قانون گریزی هنجارشکنان اجتماعی، این ماموریت به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار گرفت.

او گفت: ماموران انتظامی این شهرستان با انجام کار‌های فنی و پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه این افراد در نقاط مختلف شهر شیراز شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز با بیان اینکه در این خصوص مأموران انتظامی با هماهنگی دستگاه قضائی طی چند عملیات غافلگیرانه موفق شدند ۷۸ نفر از محکومان و متهمان متواری و تحت تعقیب را دستگیر کنند، گفت: متهمان برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.

کشف ۲۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر در فسا 

فرمانده انتظامی فسا گفت: کشف بیش از ۲۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر و ۸۷ فقره سرقت، از عمده اقدامات پلیس این شهرستان در دی‌ماه است.

سرهنگ محمدهاشم قسام گفت: طرح‌های ارتقاء امنیت اجتماعی با تدابیر و برنامه‌ریزی‌های انجام شده به صورت هدفمند و مستمر در دی‌ماه با رویکرد برخورد با هنجار شکنان به مرحله اجرا درآمد.

او گفت: در این راستا و طی یک ماه گذشته، ۵۹ نفر سارق دستگیر و ۸۷ فقره سرقت اعم سرقت داخل خودرو، اماکن خصوصی، وسایط نقلیه و .. کشف شد.

فرمانده انتظامی فسا به کشف ۸ قبضه اسلحه غیرمجاز اشاره کرد و گفت: ماموران انتظامی در مدت گفته شده، ۲۴ کیلو و ۳۱۲ گرم انواع مواد مخدر را کشف و ۱۷ نفر قاچاقچی و خرده فروش را نیز دستگیر کردند.

سرهنگ قسام کشف ۳۱ فقره پرونده توسط افسران پلیس فتا شامل کلاهبرداری رایانه ای، برداشت غیرمجاز و هتک حیثیت را از دیگر اقدامات پلیس برشمرد.

فرمانده انتظامی فسا گفت: برخورد قاطعانه با هنجارشکنان و قانون گریزان، مشارکت و احساس مسئولیت شهروندان قانون‌مدار را می‌طلبد که پلیس را در تحقق این امر مهم یاری کنند.

کشف ۱۰۵ فقره سرقت در آباده

فرمانده انتظامی آباده در تشریح عملکرد پلیس در دی‌ماه، از کشف ۱۰۵ فقره انواع سرقت و کشف ۱۴ کیلو و ۵۹۰ گرم انواع مواد مخدر در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ سیدابوالفضل مسعودی گفت: پلیس شهرستان با بسیج کلیه امکانات و جلب مشارکت مردمی در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و مبارزه با سارقان و سوداگران مرگ، به صورت مستمر مبارزه با هنجارشکنان را در دستور کار خود قرار داد.

او گفت: ماموران پلیس در این مدت، ۲۵ سارق دستگیر و ۱۰۵ فقره انواع سرقت اعم از اماکن خصوصی، منزل، موتورسیکلت، مغازه، خودرو و قطعات آن و مقداری اموال مسروقه نیز کشف کردند.

فرمانده انتظامی آباده به دستگیری ۴ متهم توسط پلیس فتا و کشف ۲۳ فقره پرونده اعم از کلاهبرداری رایانه‌ای و جعل، دستگیری ۱۳ خرده فروش و کشف ۱۴ کیلو و ۵۹۰ گرم انواع مواد مخدر، کشف ۴ دستگاه خودرو و موتورسیکلت مسروقه و دستگیری ۳ نفر سارق و توقیف ۶۵ دستگاه وسایط نقلیه متخلف نیز اشاره کرد.

سرهنگ مسعودی با قدردانی از همکاری و مشارکت خوب مردم با پلیس، گفت: تلفن ۱۱۰ در کلیه ساعات شبانه‌روز آماده دریافت هرگونه گزارش و اطلاعات از سوی شهروندان عزیز می‌باشد.

دستگیری ۲۷ خرده فروش در مرودشت

فرمانده انتظامی مرودشت از دستگیری ۲۷ خرده فروش موادمخدر در اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز طی یک ماه گذشته خبر داد.

سرهنگ فرشید زینلی گفت: در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی، مأموران انتظامی مرودشت تعدادی از منازل و پاتوق‌های خرده‌فروشان را شناسایی و ضمن هماهنگی با مرجع قضائی، نسبت به بازرسی از این مناطق اقدام کردند.

او گفت: در اجرای این طرح ماموران ۵۸ کیلوگرم انواع مخدر، ۶۵۵ عدد انواع قرص‌های روان‌گردان را کشف و ۲۷ خرده فروش را نیز دستگیر کردند.

سرهنگ زینلی هدف از اجرای این طرح‌ها را افزایش احساس امنیت در بین شهروندان و تنگ کردن عرصه برای افراد سود جو عنوان کرد و ضمن تشکر از همکاری و مشارکت مردم در برقراری نظم و امنیت، از شهروندان درخواست کرد هرگونه موارد مشکوک را سریعاً با پلیس در میان بگذارند.

کشف ۲ دستگاه موتورسیکلت قاچاق در شهرستان اوز

فرمانده انتظامی اوز از کشف ۲ دستگاه موتورسیکلت خارجی قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ هادی محمدیان گفت: ماموران انتظامی اوز با اقدامات فنی و تخصصی از نگهداری ۲ دستگاه موتورسیکلت قاچاق در یک منزل مسکونی مطلع و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

او گفت: ماموران پس از هماهنگی با مرجع قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن منزل موفق شدند ۲ دستگاه موتورسیکلت خارجی قاچاق کشف کنند.

فرمانده انتظامی اوز با بیان اینکه کارشناسان ارزش موتورسیکلت‌های کشف شده را ۴ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، گفت: شهروندان هرگونه دپو کالای قاچاق را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

کشف موتوسیکلت قاچاق در زرین‌دشت

فرمانده انتظامی زرین‌دشت گفت: با تلاش ماموران پلیس، یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق به ارزش ۳ میلیارد ریال در این شهرستان کشف شد.

سرهنگ حمیدرضا صالحی‌فرد گفت: پس از اطلاع ماموران از نگهداری یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق در یک منزل شخصی، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

او گفت: ماموران با انجام کار‌های فنی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن منزل یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق کشف کردند.

فرمانده انتظامی زرین‌دشت با بیان اینکه برابر نظر کارشناسان ارزش موتورسیکلت مکشوفه را ۳ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، گفت: در این خصوص یک نفر برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

کشف ۵۷ کیلو تریاک و دستگیری ۴ سوداگر مرگ در کازرون

فرمانده انتظامی کازرون از کشف ۵۷ کیلو و ۴۰۰ گرم تریاک و دستگیری ۴ سوداگر مرگ در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ اسماعیل زراعتیان گفت: در پی کسب خبری مبنی بر حمل تریاک توسط ۲ دستگاه خودرو در محور‌های مواصلاتی منتهی به این شهرستان، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت.

او گفت: ماموران پس از هماهنگی با مرجع قضائی به محور مواصلاتی اعزام و با برپایی تور ایست و بازرسی موقت، موفق شدند ۲ دستگاه وانت نیسان و پژو ۴۰۵ حامل مواد مخدر را شناسایی و با اقدامات فنی و تخصصی آن‌ها را توقیف کنند.

فرمانده انتظامی کازرون با بیان اینکه ماموران انتظامی موفق شدند در بازرسی از این خودرو‌ها در مجموع ۵۷ کیلو و ۴۰۰ گرم تریاک کشف کنند، گفت: در این خصوص ۴ نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.

سرهنگ زراعتیان گفت: پلیس از هیچ تلاشی در جهت مقابله با سوداگران مرگ و بالا بردن احساس امنیت در جامعه دریغ نخواهد کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار