فرهادیان: انتخابات مشروط ۱۰ فدراسیون تا پایان سال برگزار می‌شود

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها گفت که تا پایان سال انتخابات ۱۰ فدراسیون را برگزار می‌کنیم به شرطی که تایید صلاحیت کاندیداهای آنها اعلام شود.

آرش فرهادیان در پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون گلف با حضور در جمع خبرنگاران به پرسش‌های آن‌ها پیرامون مسائل مختلف پاسخ داد.وی ر مورد تاخیر در اعلام اسامی کاندیدا‌های فدراسیون دوچرخه سواری گفت: در مورد یکی از کاندیدا‌های مشکلی از حیث کمیسیون تطبیق وجود داشت. به منظور حفظ عدالت و برای اینکه حقی از کسی ضایع نشود فرصت دادیم تا وی مدارک خود را مجدد ارائه دهد. اگر تا پایان وقت ادای امروز این اتفاق نیفتد، اسامی نهایی کاندیدا‌ها اعلام می‌شود. دوچرخه سواری یک موردی از نظر تطبیق کمیسیون مدیریتی دارد، برای اینکه حق کسی ضایع نشد امروز را فرصت دادی م تا پیگیری کند. اگر نتواند ندارک را به کمیسون تجدید نظر اراده دهد.

فرهادیان در مورد تاخیر در صدور حکم عزیزی پور رئیس منتخب مجمع سه هفته پیش فدراسیون اسکواش نیز یادآور شد: بعد از برگزاری انتخابات و برای صدور حکم پروسه‌ای باید طی شود. تعویق انتخابات فدراسیون اسکواش به این دلیل بود که نظر یکی از نهاد‌های نظارتی اعلام شده بود. مجدد در مرحله دوم این اتفاق افتاد و این مسئولیت به معاونت قهرمانی واگذار شد که تصمیم گیر باشد در شرایطی که آن نهاد نظارتی هنوز اعلام نظر نکرده بود. به منظوی جلوگیری از ایجاد شبهه این فرصت را دادیم تا نظر آن نهاد نظارتی هم اخذ شود. در مجموع مشکلی نیست و به زودی حکم صادر می‌شود.

مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی در مورد روند برگزاری انتخابات تا پایان سال خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم با دومین انتخاباتی که به سرانجام رساندیم به این نتیجه رسیدید که عزم وزارت ورزش، معاونت قهرمانی و دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها برگزاری انتخابات است. تا پایان سال حداقل ۱۰ انتخابات خواهیم داشت، مقدمات کار انجام شده است. کمیسیون تطبیق و تجدید نظر برگزار شده است و فهرست کاندیدا‌ها هم در اختیار نهاد‌های ذی صلاح قرار داده شده است.

وی تاکید کرد: با مسولان فدراسیون‌ها هم در مورد اعلام زمان صحبت شده است. زمان پشنهادی انتخابات باید پس از طرح در هیات رئیسه باید به وزارت ورزش اعلام شود تا پس از بررسی، نهایی شود. فکر می‌کنم طی روز‌های آینده زمان چند فدراسیون دیگر مشخص می‌شود تا پیش از سال انتخابات شان برگزار شود به شرطی که نهاد‌های ذی صلاح صلاحیت کاندیدا‌ها را مشخص کنند.

فرهادیان همچنین در مورد علیپور که با وجود بازنشستگی به عنوان سرپرست فدراسیون انجمن‌های ورزشی منصوب شده است، گفت: بازنشستگی پروسه‌ای دارد. اینطور نیست که بگوئیم به نظر من وی بازنشسته است و نمی‌تواند کاری انجام دهد. بازنشستگی باید به صورت قانونی از سوی سازمان بازنشستگی کشور اعلام شود. منبع ما هم معاون منابع انسانی است که استعلام می‌گیریم. اگر کسی به لحاظ قانونی نتواند مسئولیتی داشته باشد، هر زمان باشد بدون تعارف جابه جا خواهد شد. فعلا در مورد آقای علیپور این مسئله اتفاق نیفتاده است. منعی برای حضور ندارد، چون اعلام رسمی به ما نشده است.

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی در مورد شمشیربازی و اینکه گفته شده بود انتخاباتش برگزار می‌شود، اما منتفی شد، گفت: وزارت ورزش زمان را اعلام کرده بود؟ اینگونه نبوده است. فدراسیون نمی‌تواند بدون هماهنگی وزارت ورزش اقدام به برگزاری انتخابات کند، چون وزارتخانه ناظر بر انتخابات است. فدراسیون باید تاریخ پیشنهادی بدهد. دوستان مان در این فدراسیون هم زمانی را پیشنهاد داده بودند، اما تذکر دادیم که باید بازه زمانی ۴۵ روز رعایت شود ضمن اینکه برخی شرایطی قانونی نبود. به همین دلیل نپذیرفتیم. منتظر اعلام تاریخ فدراسیون شمشیربازی هم هستیم.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر