قربانزاده:

۵۱ درصد سرخابی‌ها واگذار می‌شود/ این مقدار سهم برای پرسپولیس ۵۴۰ میلیارد و استقلال ۴۶۰ میلیارد تومان است

رئیس سازمان خصوصی سازی کشور از برگزاری مزایده واگذاری پرسپولیس در تاریخ ۷ اسفند سال جاری خبر داد.

حسین قربانزاده رئیس سازمان خصوصی سازی پرسپولیس در نشست خبری با موضوع واگذاری بلوکی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس گفت: با توجه به شرایط اگر مشتری بخواهد بداند این فرایند چطور برگزار می‌شود به عنوان مثال برای باشگاه پرسپولیس اگر ۵۴۰ میلیارد تومان نقد بدهد می‌تواند کنترل باشگاه را در اختیار بگیرد و با تنفس تا ۲ سال پرداختی ندارد و در مورد استقلال این رقم ۴۶۰ میلیارد تومان است و این قیمت در هیئت واگذاری مصوب شده است مگر اینکه تابلوی این دو باشگاه بالاتر برود و البته که امروز گفتند سهام استقلال ۳ درصد و پرسپولیس ۷ درصد افزایش داشته است.

وی در مورد دیگر شرایط واگذاری این دو باشگاه گفت: بعد از تنفس ۲ ساله برای خرید استقلال در مرحله اقساطی هر قسط ۲۶۶ میلیارد تومان و پرسپولیس ۳۰۰ میلیارد تومان خواهد بود و این تفاوت قیمت‌ها به دلیل ارزش گذاری ابتدایی بود و کشف قیمت و خرید و فروش بر اساس آیین نامه واگذاری انجام شده است و معیار ما برای ارزش گذاری ابتدایی تابلو بوده است.  

 وی ادامه داد: فقط ۵۱ درصد سهام واگذار می‌شود و هیئت مدیره را هم خریدار مشخص می‌کند، اما اهلیت و صلاحیت خریدار باید توسط کارگروه پایش اهلیت بررسی شود چرا که سوابق و شایستگی خریداران اهمیت بالایی دارد و خط قرمز سازمان خصوصی سازی سرنوشت این دو باشگاه است چرا که که میراث ورزشی و فرهنگی کشور هستند و اقتضا این است که همه حساسیت‌ها برای خریداران در نظر گرفته شود چرا که بعد از این اختیار در دست بخش خصوصی است، اما بحث‌های امنیتی و اهلیت‌ها توسط کارگروه پایش اهلیت انجام خواهد گرفت تا مشکلی برای این دو تیم مردمی بوجود نیاید.  

 قربانزاده ادامه داد: اهلیت ورزشی یعنی اینکه خریدار ضمن تعهد در بحث‌های خارج از ورزش و روال قانونی خرید باید در حوزه ورزشی این دو باشگاه هم تعهداتی بدهد مثلا اگر ۲ سال متوالی رتبه‌های این دو تیم در جایگاه چهارم جدول رده بندی بیاید امکان فسخ برای خصوصی سازی محفوظ است. ما دغدغه هواداران را داریم ضمن اینکه یک برنامه مدون و مفصل باید ارائه کنند و راهبرد‌های مشخص در امر توسعه ما هم می‌دانیم این دو باشگاه باید درآمد پایدار داشته باشند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
فرهاد
۱۰:۲۳ ۰۶ بهمن ۱۴۰۱
دو باشگاه ضرر ده که خرج شون بیشتر از در آمدزایی شونه واقعا خرید سهام این دو باشگاه جز ضرر چیزی نداره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۲۳ ۰۶ بهمن ۱۴۰۱
خرید این دو باشگاه از طرف مردم حماقت محض است، تیم های دولتی را مافیای پشت پرده هدایت میکند و فقط سود برای عناصر پشت پرده دارد. باید این دو تیم کلا از فوتبال ایران حذف شوند . تیمهایی که بازیکنان همه پیر و غالبا با پارتی عضو شده اند و فقط برای سود مدیران دولتی بوجود آمده.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۴۲ ۰۶ بهمن ۱۴۰۱
چرا مردم عادی نمیتونن سهام دار این دو باشگاه باشن ؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۳۱ ۰۶ بهمن ۱۴۰۱
عشقس پرسپولیس
Iran (Islamic Republic of)
ایرانی
۲۳:۲۵ ۰۵ بهمن ۱۴۰۱
پس کی وقت گل نی
میخواهیم سهام تیم محبوبمان را بخریم
Iran (Islamic Republic of)
اهالی بره ره
۲۲:۰۰ ۰۵ بهمن ۱۴۰۱
ریاست محترم سازمان خصوصی سازی کشور:
سلام علیکم
به استحضار می رساند :
خدارحمت کند تمام اموات : اگر ملانصرالدین(ره) در قید حیات بود ، با این شرایط اعلام برای فروش سهام۵۱ درصدی سرخابیها توسط سازمان تحت ریاست جنابعالی ، حتما سهام دوباشگاه را یکی برای خودش و دیگری را برای همسرش خریداری می کرد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۱ ۰۵ بهمن ۱۴۰۱
یعنی پولدار باشی 51درصدشو بخری بندازی دوررر
Iran (Islamic Republic of)
مجید
۱۹:۵۰ ۰۵ بهمن ۱۴۰۱
استقلال چقدر ؟
Iran (Islamic Republic of)
ali
۱۷:۵۳ ۰۵ بهمن ۱۴۰۱
یعنی چی 50% باز دولت بالای سرشه باز مدیر از دولت هروقت کم آورردند دولت پرداخت کن .دولت هم که دستش در جیب ملته از خزانه یا علی!!! بابا وگذارش کنید بره بدید به بخش خصوصی البته از راه درست و اشخاص درست تا دلسوزی کنند و این دوتیم اسمشون کمی از ایران بره اونورتر مرزهامون.
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر