آغاز راستی آزمایی از ۲۵۰۰ طرح اشتغال زایی در همدان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان گفت: راستی آزمایی از ۲۵۰۰ طرح اشتغال زایی با هدف نظارت برشغل‌های ثبت شده در سامانه رصد آغاز شد.

یوسف شعبانی با اشاره به اینکه قرارگاه اشتغال از شنبه ۸ بهمن تا ۲۰ اسفند ماه امسال با هدف نظارت برشغل‌های ثبت شده در سامانه رصد تشکیل شد، افزود: در این قرارگاه اشتغال ۲ هزار ۵۰۰ طرح مورد ارزیابی و راستی آزمایی قرار می‌گیرد.

او با بیان اینکه راه اندازی این قرارگاه پیرو تاکیدات رئیس جمهور و دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است بیان کرد: نتیجه این بازدید‌های میدانی و نظارت‌ها در یک برنامه جامع در اختیار رسانه‌ها و مردم قرار می‌گیرد.

او گفت: در مدت ۴۰ روز فعالیت قرارگاه اشتغال در استان تمام طرح‌های ثبت شده در سامانه رصد که با هماهنگی یک مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی استان نظارت انجام شده، به صورت میدانی و حضوری بازدید و گزارش تهیه می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان تصریح کرد: گزارش‌های تهیه شده از سوی ناظران با داده‌های سامانه «سانار» تطبیق داده شده و راستی آزمایی خواهد شد.

شعبانی با اشاره به اینکه با راه اندازی سامانه ملی رصد اشتغال، تمامی دستگاه‌های اجرایی باید آمار و اطلاعات مربوط به اشتغال حوزه خود و شاغلان در سطح استانی و شهرستانی را وارد سامانه رصد کنند، افزود: ثبت اشتغال‌های ایجاد شده و در دسترس بودن اطلاعات، اعتبارسنجی به روز و بهره برداری از نتایج آمارگیری در برنامه‌ریزی‌ها و سیاستگذاری‌ها انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۱ برای استان همدان ۲۳ هزار و ۵۸۹ نفر فرصت شغلی پیش بینی شده است، اظهار داشت: تاکنون بیش از ۲۰ هزار و ۴۰۰ فرصت شغلی در سامانه رصد ثبت شده است که در مرحله اول تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ طرح اشتغال ایجادی در قرارگاه اشتغال مورد نظارت و ارزیابی قرار می‌گیرد.

اوادامه داد: این سامانه مشخصات کامل اشتغال یافتگان جدید در کشور را به همراه محل کار آن‌ها به صورت روزانه و همچنین میزان اشتغال ایجاد شده در حوزه ملی، استانی، شهرستانی همراه با عملکرد دستگاه‌های اجرایی کشور در ایجاد فرصت‌های شغلی جدید به تفکیک دستگاه مسئول نشان می‌دهد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان یادآور شد: ۷۱۷ میلیارد و ۸۶۸ میلیون ریال تسهیلات برای ایجاد مشاغل خانگی (مستقل و پشتیبان) از ابتدای امسال تاکنون با محوریت صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان با هدف حمایت از اشتغال و کارآفرینی جوانان به تعداد هزار و ۳۹۷ طرح از سوی بانک‌های عامل به متقاضیان پرداخت شده است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: