درگفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان :

۶۸ درصد گروه‌های شرکت کننده تئاتر فجر از استان‌ها بودند

کاظم نظری مدیرکل کل هنر‌های نمایشی حضور گروه‌های استانی در جشنواره تئاتر فجر با بی‌سابقه خواند.

کاظم نظری مدیرکل هنر‌های نمایشی در خصوص برگزاری جشنواره چهل و یکم تئاتر فجر گفت: استقبال مردم بی‌نظیر بود و حتی بعضی از اجرا‌ها اینقدر شلوغ بود که مردم روی پله‌ها به تماشای آثار می‌نشستند.

وی افزود: ما از بیست و پنجم دی ماه تا یازدهم بهمن ماه از بخش نمایش‌های رادیویی گرفته تا حوزه‌های دیگر هنر‌های نمایشی آثار به نمایش درآمدند.

کاظمی در خصوص حضور میهمانان خارجی گفت: ما میهمانانی از روسیه، سئول جنوبی، صربستان، برزیل، ارمنستان، عراق و دیگر کشور‌های خارجه حضور دارند؛ از بخش بین الملل ما خیلی خوب استقبال شد؛ شاید بگویم ما معبر شکن بودیم، در این فضای رسانه‌ای که بر علیه هنر‌های نمایشی متاسفانه کشور‌های اروپایی ایجاد کرده بودند؛ گروه‌ها نمی‌خواستند در جشنواره حضور پیدا کنند؛ اما به هر حال گروه‌های خارجی حضور پیدا کردند و اتفاقی خیلی خوبی را ایجاد کردند و جشنواره به روال خود ادامه داد.

دو اتفاق بزرگ در جشنواره چهل و یکم

کاظم نظری گفت: در کنار برگزاری جشنواره تئاتر فجر دو اتفاق بزرگ افتاد یکی که ۶۸ درصد گروه‌های شرکت کننده جشنواره تئاتر فجر از استان‌ها و شهرستان‌های کشور هستند که این بی‌سابقه است؛ در هیچ دوره‌ای از چهل دوره جشنواره این اتفاق رخ نداده است.

وی ادامه داد: نکته دوم این است که چهره‌های جدید و جوانی را در جشنواره مشاهده می‌کنید که وارد عرصه هنر‌های نمایشی شده‌اند و فضا مثل گذشته که یک طیف خاصی به اجرای نمایش می‌پرداختند نیست؛ اگر به جشنواره فجر نگاه کنید نیرو‌های جوان خلاق بسیاری را می‌بینید که این موضوع، جشنواره امسال را بی‌نظیر کرده است.

مدیرکل هنر‌های نمایشی در خصوص رده سنی علاقه‌مندان تئاتری در جشنواره چهل و یکم گفت: در تئاتر رده سنی مختلفی را مشاهده کردید؛ اما جوان‌های علاقه‌مند به تئاتر بسیار زیاد بودند.

کاظمی در خصوص حضور علاقه‌مندان تئاتری گفت: متاسفانه عکس‌ها و فیلم‌های منتشر شده نشان‌دهنده این بودند که استقبال بی نظیری از جشنواره فجر داشتیم، اما دشمن‌های اسلام و دشمن‌های جمهوری اسلامی به دنبال این هستند تا این استقبال را نشان ندهند.

وی در خصوص وضعیت قیمت‌های بلیط فروش تئاتر و اعتراض برخی به این قیمت‌ها گفت: قیمت بلیط‌ها خیلی کم بود؛ شما فرض کنید نمایش‌هایی که بالای ۱۰ نیروی انسانی داشت که هزینه‌های میلیاردی برای نمایش انجام داده بودند که رقم ۸۰ و ۱۰۰ هزار تومان برای این آثار خیلی ناچیز است.

کاظمی ادامه داد: اگر افراد سری به سالن‌های خصوصی زده باشند با قیمت‌های ۳۰۰ الی ۴۰۰ روبه رو می‌شوند و خب متوجه قیمت‌های بسیار پایین تئاتر فجر می‌شوند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر