السودانی: عراق نباید سکوی پرتابی برای حمله به همسایگان باشد

نخست وزیر عراق در تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود تاکید کرد بغداد نباید سکوی پرتابی برای حمله به همسایگان باشد.

 «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق در یک گفتگوی تلفنی با «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که خاک کشورش نباید به عنوان سکوی پرتابی برای حمله به همسایگان مورد استفاده قرار گیرد.

دفتر رسانه‌ای «محمد شیاع السودانی» امروز جمعه در بیانیه‌ای از این تماس تلفنی در عصر دیروز (پنجشنبه) خبر داد و افزود: در جریان این تماس تلفنی درباره روابط دو کشور و توسعه همکاری‌های مشترک در بسیاری از زمینه ها، گفتگو و تبادل نظر شد.

در این بیانیه‌ای آمده است: رئیس جمهوری آمریکا در این تماس تلفنی ضمن حمایت از ثبات، امنیت و استقلال عراق و گسترش همکاری‌های دو کشور در چارچوب توافقنامه چارچوب راهبردی بین واشنگتن و بغداد تاکید کرد که از دیدگاه شیاع السودانی نخست وزیر عراق برای آینده‌ای مرفه‌تر برای مردم این کشور حمایت می‌کند.

نخست وزیر عراق نیز از رئیس جمهوری آمریکا به دلیل تعهد وی به تقویت و توسعه روابط با عراق در همه زمینه‌ها تشکر کرد و بار دیگر تعهد مشترک دو کشور برای شکست دائمی داعش را یادآور شد.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا نیز از سفر هفته آینده «فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق به واشنگتن که بر گفتگو برای فرصت‌های اقتصادی و همکاری در زمینه انرژی و آب و هوا متمرکز خواهد بود، استقبال کرد.

نخست وزیر عراق و رئیس جمهور آمریکا با تاکید بر اینکه آرامش منطقه در گرو ثبات عراق است توافق کردند که نباید عراق یا نقاطی که مستشاران ائتلاف بین المللی که به دعوت دولت عراق برای مبارزه با تروریسیم در این کشور حضور دارند به عنوان سکوی پرتابی برای حمله به همسایگان مورد استفاده قرار گیرد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر