روسیه: خطر درگیری هسته‌ای در بالاترین سطح در دهه‌های اخیر است

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که خطر یک درگیری هسته‌ای در بالاترین سطح خود در دهه‌های اخیر وجود دارد.

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه گفت که خطر یک درگیری هسته‌ای در بالاترین سطح خود در دهه‌های اخیر وجود دارد و هشدار داد که مسکو در یک درگیری آشکار با واشنگتن بر سر جنگ اوکراین قرار دارد.

به گزارش رویترز، روابط بین روسیه و آمریکا، که مدت هاست تیره شده بود، از زمان حمله روسیه به اوکراین در سال گذشته، حتی بدتر شده است. در ماه فوریه، مسکو از معاهده کاهش تسلیحات هسته‌ای استارت نو با واشنگتن خارج شد.

ریابکوف که در یک رویداد با عنوان "جهانی بدون شروع: چه چیزی در مرحله بعد" صحبت می‌کرد، با انتقاد از روش خصمانه واشنگتن در قبال مسکو گفت: "در حال حاضر "شکی نیست" که روسیه این معاهده را باز می‌گرداند."

او افزود: من نمی‌خواهم وارد بحثی در مورد اینکه آیا احتمال درگیری هسته‌ای امروز زیاد است یا نه شوم، اما از هر چیزی که در چند دهه گذشته داشته‌ایم، بیشتر است. 

ریابکوف گفت که روسیه متعهد است جهان را از خطر جنگ هسته‌ای "ایمن و عاری" نگه دارد.

کرملین بار‌ها واشنگتن را به مشارکت مستقیم در درگیری از طریق ارسال تسلیحات به کی‌یف متهم کرده است.

هم آمریکا و هم روسیه گفته‌اند که در جنگ هسته‌ای هرگز نمی‌توان پیروز شد و نباید وارد آن شد، اما درگیری در اوکراین ترس از رویارویی مستقیم با غرب را افزایش داده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۱۰ ۰۳ فروردين ۱۴۰۲
برخی دولتها دائما با تغییر لفظ بیان جهان را تهدید هسته ای میکنند و ترس ایجاد میکنند تا کشورهای ضعیفتر از خود را تصرف کنند گروگانگیری هسته و این هشدار جدی است به کشورهایی که مقابله هسته ای ندارند.
Netherlands
ناشناس
۰۹:۴۲ ۰۳ فروردين ۱۴۰۲
آمریکا حتی به قیمت نابودی کره زمین میخواد سلطه اش رو رو دنیا حفظ کنه
آخرین اخبار