مراجعه ۲۰۰ هزار نفر به اورژانس بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از ۱۵ اسفند تا ۹ فروردین امسال حدود ۲۰۰ هزار نفر به اورژانس بیمارستان‌های مشهد و شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مراجعه کردند و حدود ۶۰۰۰ عمل جراحی در این بازه زمانی انجام شده است.

سید جواد حسینی در خصوص میزان مراجعات به مراکز درمانی در ایام نوروز اظهار کرد: همچنین از ۱۵ اسفند تا ۹ فروردین حدود ۱۳۰۰ نفر اتباع به اورژانس بیمارستان‌های مشهد و شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مراجعه کردند.

وی در خصوص تست‌های کرونای انجام شده از ۱۵ اسفند تا ۹ فروردین نیز گفت: در این مدت حدود ۲۵۰۰ تست انجام دادیم که از این تعداد ۴۶۵ مورد مثبت بوده است. وضعیت این تست‌های مثبت متفاوت و به صورت سینوسی یعنی برخی روزها کم و برخی روزها زیاد بوده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: شهروندان حتما در اجتماعات و فضای بسته از ماسک استفاده کنند. کسانی هم که ۶ ماه از آخرین  دوز واکسن آن‌ها می‌گذرد و بالای ۱۸ سال هستند، نسبت به تزریق واکسن اقدام نمایند. با توجه به اینکه هوا در حال گرم شدن است، در زمینه تهویه هوا دقت کنند تا هوای مکانی که در آن قرار گرفتند حداقل در ساعت ۶ بار جابه‌جا شود.

وی در خصوص اقدامات دانشگاه علوم پزشکی مشهد در روز ۱۳ فروردین عنوان کرد: اورژانس ۱۱۵، مراکز جامع سلامت، پایگاه‌های بهداشت و بیمارستان‌ها فعال هستند و آمادگی لازم را دارند تا اگر مشکلی پیش آمد اقدامات لازم را انجام دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار