در دهمین روز از سال نو انجام شد

خدمات رسانی به بیش از ۱۱ هزار و ۸۰۰ مراجعه کننده به مراکز درمانی فارس

نماینده هیات رئیسه در ستاد سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آمار مراجعه مردمی به بخش‌های اورژانس مراکز آموزشی درمانی و بیمارستان‌های استان فارس را در دهمین روز از سال نو، ۱۱ هزار و ۸۷۹ مورد اعلام کرد.

دکتر اسمعیل اسکندری نماینده هیات رئیسه در ستاد سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست امروز ستاد سلامت نوروز ۱۴۰۲ دانشگاه، اظهار کرد: با تلاش تیم‌های پزشکی، علاوه بر انجام ۲۸۱ مورد عمل جراحی، به ۴۳۳ مصدوم سوانح ترومایی مراجعه کننده به اورژانس بیمارستان‌ها و مراکز آموزشی درمانی، همچنین ۷۷۹ بیمار دارای علائم تنفسی و ۲۷۱ بیمار دارای علائم گوارشی نیز ارائه خدمت شد.

او با اشاره به امدادرسانی به ۱۲ مورد مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن طی ۲۴ ساعت گذشته، از مردم استان فارس و مسافران نوروزی خواست تا تدابیر ایمنی و پیشگیرانه را با دقت و توجه بیشتر رعایت کنند.

اسکندری اضافه کرد: در دهمین روز از سال نو، ۷۹۷ ماموریت با حضور امدادگران اورژانس ۱۱۵ در استان، انجام شده که از این تعداد، ۱۳۶ماموریت مربوط به حوادث ترافیکی بوده است.

او، تعداد کل مصدومان سوانح ترافیکی در دهمین روز از سال نو را ۱۵۹ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۵۳ نفر خدمات درمانی را به صورت سرپایی دریافت کردند و ۱۰۶ نفر در مراکز درمانی استان بستری شدند.

نماینده هیات رئیسه در ستاد سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در دهمین روز از تعطیلات نوروزی سال ۱۴۰۲، هزار و ۵۰۴ بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، مکان‌های عمومی، مراکز بین راهی و سامانه‌های آبرسانی استان فارس انجام شد که با معرفی ۲۹ مرکز متخلف به مراجع قضایی استان، تعطیلی ۲ مرکز متخلف و شناسایی و معدوم کردن ۲۵۷ کیلوگرم مواد غذایی و آشامیدنی غیربهداشتی همراه بود.

اسکندری ادامه داد: در دهمین روز از تعطیلات نوروزی امسال، به ۱۰ هزار و ۱۴۸ مراجعه کننده به مراکز خدمات جامع سلامت استان فارس خدمت رسانی شده و یک مادر باردار نیز به دلیل نیاز به مراقبت ویژه، به بیمارستان اعزام شد.

این مقام مسئول، بازدید‌های حوزه غذا و دارو را از دیگر محور‌های فعالیت ستاد سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ایام تعطیلات نوروزی برشمرد و گفت: در شبانه روز گذشته، ۴ مورد بازدید از داروخانه‌های سطح استان و ۳ مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد خوراکی انجام شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار