معرفی شهید شاخص بسیج رسانه کشور در کرمان

شهید عبدالمهدی مغفوری در مراسمی با حضور معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین به عنوان شهید شاخص بسیج رسانه کشور معرفی شد.

 سردار حسین معروفی، معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین در حاشیه آیین معرفی شهید شاخص بسیج رسانه کشور در کرمان در جمع خبرنگاران با اشاره به ویژگی‌های شهید عبدالمهدی مغفوری گفت: شهدای ما همه یک رسانه تاثیر گذار بودند؛ اما شهید مغفوری، ویژگی‌های خاصی در کرمان و لشکر ۴۱ ثارالله داشت.

او با بیان اینکه این شهید بزرگوار در تبلیغات، روابط عمومی، فرماندهی فعال بود، افزود: شهید مغفوری یک سخنور بود؛ اما سخنور معمولی نبود و با دین، قرآن و اهل بیت (ع) حرف می‌زد و شخصیت عملگرا بود.

سردار معروفی تاکید کرد: همه وجود این شهید، تسلیم خدا و اهل بیت(ع) بود و گفتمان او، گفتمان سیدالشهدا (ع) و عاشورا بود و نفوذ معنوی داشت.

او بیان کرد: شهید مغفوری بر قلوب همه حاکم و فراتر از یک فرمانده بود و نقش رسانه‌ها و فضای مجازی در معرفی این شهید به‌عنوان نماد شرافت و بزرگی موثر خواهد بود.

معاون هماهنگ کننده بسیج بیان داشت: این شهید بزرگوار در سطح ملی به عنوان شهید شاخص بسیج رسانه معرفی می‌شود و یادواره ملی برای معرفی شهید مغفوری در دستور کار است تا شخصیت شهید عزیز را به زیبایی برای جامعه معرفی کنیم.

او تصریح کرد: شهید مغفوری در واقع در نظام تربیتی مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی معرفی می‌شود‌. 

شهیدعبدالمهدی مغفوری سال ۱۳۳۵ در کرمان متولد شد و در خانواده‌ای مذهبی رشد کرد و در دوران رژیم پهلوی به مبارزه بر ضد رژیم ستم شاهی پرداخت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی به کسوت لباس پاسداری درآمد.

شهید مغفوری در دوران دفاع مقدس در مقاطع مختلف حضور اثر گذاری در لشکر ۴۱ ثارالله کرمان، از جمله: سمت‌های مختلفی مانند: مسئول روابط عمومی در لشکر ۴۱ ثارالله کرمان در دوران دفاع مقدس به عهده داشت.

او عاقبت پس از جهادی بی وقفه در سال ۱۳۶۴ و در جریان عملیات کربلای ۴ به فیض شهادت نائل آمد و امروز مزار این شهید،  محل زیارت و توجه مردم است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار