وزیر اقتصاد:

پایگاه داده اعتباری برای فعالان اقتصادی راه‌اندازی می‌شود

خاندوزی گفت: پایگاه داده اعتباری برای فعالان اقتصادی کشور ظرف ۲ ماه آینده راه‌اندازی می‌شود.

سیداحسان خاندوزی وزیر اقتصاد در جلسه شورای اداری شهرستان بوکان اظهار کرد: اعتبارات بانک‌ها محدود است اما درخواست‌ها و تقاضاهای فعالان اقتصادی بیشتر از منابع آنان است به همین دلیل باید پرداخت اعتبارات اولویت بندی شود.

وی در خصوص برخی نارضایتی‌ها در مسأله مالیات نیز افزود: هدف از اخذ مالیات کسب درآمد برای دولت نیست بلکه هدف از آن مشارکت و جلب رضایت مودیان است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ادارات امور مالیاتی نسبت به تقسیط مالیات‌ها اقدام کنند البته در این بخش به اهمیت سرمایه گذاری در مناطق مختلف توجه شود.

وی اضافه کرد: با توجه به درخواست مسوولان بوکان منبی بر راه اندازی اتاق بازرگانی مشترک با اقلیم کردستان عراق از این درخواست استقبال می‌کنیم.

خاندوزی با اشاره به کمبود منابع انسانی و تجهیزاتی در گمرک کشور ادامه داد: با سازمان استخدامی کشور در خصوص مجوز استخدام و جذب پرسنل مکاتباتی انجام شده است.

در ادامه این جلسه تعدادی از فعالان اقتصادی بوکان مشکلات خود را بیان کردند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی روز پنجشنبه به استان کردستان سفر کرد و در جریان این سفر از چند پروژه اقتصادی در این استان و مرز باشماق مریوان بازدید کرد و روز جمعه به شهرستان بوکان در جنوب آذربایجان غربی سفر کرد.

شرکت در جلسه شورای اداری و هماهنگی با فعالان اقتصادی و اصناف از برنامه‌های وزیر امور اقتصادی و دارایی در بوکان است.

معاون پارلمانی وزیر، مدیرعامل بانک‌های کشاورزی و قرض الحسنه مهر ایران، خاندوزی را در این سفر همراهی می‌کنند.

شهرستان بوکان با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.